خانه سلامت سیستم گوارش پاکسازی کبد در ۳ سوت !!! ( با عکس )

پاکسازی کبد در ۳ سوت !!! ( با عکس )

پاکسازی کبد

کبد بسیاری از عملکردهای بدن را انجام می‌دهد و به داشتن بدنی سالم کمک می‌کند . کبد تمام چیزهایی که شما می‌خورید و می‌نوشید را پردازش می‌کند و حتی مواد مضری که از پوست جذب می‌شوند را نیز پردازش خواهد کرد .

بعضی از نشانه‌ها هستند که نشان‌دهنده آسیب به کبد هستند :

  • آلرژی
  • کلسترول بالا
  • تری گلیسیرید بالا
  • سنگ صفرا

البته نشانه‌های مهم‌تری برای پی بردن به کبد سالم وجود دارند که می‌توانید برای این کار مقاله ” آیا کبد من سالم است ؟ ” را مطالعه کنید .

شما با پاکسازی کبد می‌توانید بسیاری از مشکلات کبدی خود را حل کنید . بسیاری از محصولات برای این کار وجود دارند ، اما شما می‌توانید به‌سادگی در خانه و بدون نیاز به هزینه کبد خود را پاکسازی کنید ، با سایت کوروک همراه باشید !!!

سم زدایی با گریپ‌فروت و نمک دریا

پاکسازی کبد در خانه

فواید این نوع پاکسازی چیست ؟

۱ – این پاکسازی برای از بین بردن سموم داخل کبد و دفع سنگ‌های صفراوی از کیسه صفرا مفید می‌باشد .

۲ – این کار به افراد کمک می‌کند تا مشکلاتی مانند : آکنه مزمن ، عفونت قارچی و علائم مرتبط با آن را از بین ببرید .

۳ – برای این نوع پاکسازی شما فقط نیاز به نمک دریا ( بهداشتی و سالم ) روغن‌زیتون ارگانیک و یک گریپ‌فروت بزرگ دارید .

پاکسازی طبیعی کبد

بدن خود را برای پاکسازی آماده‌سازی کنید . در چند روز منتهی به‌روز پاکسازی کبد ، شما باید به مقدار زیادی سیب و آب سیب بخورید تا کبد را آماده سم‌زدایی کنید .

یک روز مانده به پاکسازی کبد ، هر ۲ تا ۳ ساعت یک لیوان آب سیب بنوشید .

صبح روز پاکسازی ، صبحانه‌ای سبک بدون چربی میل کنید . یک اسموتی سالم یا غلات کامل صبحانه با میوه می‌تواند گزینه‌های خوبی باشند .

پاکسازی راحت کبد

آماده‌سازی و نوشیدن آب‌نمک : در ساعت ۲ بعدازظهر روز پاکسازی ، ۴ قاشق غذاخوری نمک دریا را در ۳ پیمانه آب حل کنید . مخلوط را در پارچی بزرگی ریخته و در یخچال بگذارید . هیچ‌گونه غذایی از ساعت ۲ بعدازظهر به بعد نخورید .

در ساعت ۶ بعدازظهر ¾ پیمانه از مخلوط نمک را بنوشید . اگر مزه آن برای شما ناخوشایند است ، می‌توانید مقداری پودر ویتامین C به آن اضافه کنید . ¾ پیمانه دیگر هم در ساعت ۸ بعدازظهر بنوشید .

پاکسازی سریع کبد

آماده‌سازی و مصرف گریپ‌فروت : در ساعت ۹:۴۵ شب ، گریپ‌فروت بزرگی را آبگیری کنید ( شما باید ½ تا ¾ پیمانه آب گریپ‌فروت داشته باشید ) و آن را داخل پارچی بریزید . ½ پیمانه روغن‌زیتون ارگانیک به آن اضافه کرده ، سپس درب پارچ را بسته و آن را خوب تکان دهید .

تمامی آن را بنوشید ، سپس سریعاً به رخت خواب رفته و دراز بکشید – حواستان باشد که این کار برای پاکسازی درست کبد ضروری است . به سمت راست بدن بخوابید درحالی‌که زانوی راست شما به سمت سینه خم‌شده است ، سعی کنید بخوابید .

پاکسازی کبد با آب

پاکسازی را به پایان برسانید . صبح روز بعد ، بلافاصله بعد از بیدار شدن ¾ آب‌نمک باقی‌مانده را بنوشید ، سپس ۲ ساعت بعد آخرین وعده را نیز بنوشید .

بعد از ۲ ساعت ، شما می‌توانید آب‌میوه بنوشید و ۲ ساعت بعد نیز غذا خوردن را شروع کنید . فقط حواستان باشد ، هر چیزی که می‌خورید باید سبک و سالم باشد .

شما می‌توانید انتظار ۱ بار یا بیشتر اجابت مزاج را در صبح روز پاکسازی کبد داشته باشید . ممکن است شما سنگ‌های سبز و گرد در مدفوع خود مشاهده کنید که باید بدانید آن‌ها سنگ‌های صفراوی هستند . بودن سنگ‌های صفراوی کاملاً طبیعی بوده و نشان‌دهنده این است که پاکسازی به‌خوبی انجام‌شده است .

پاکسازی کبد با سرکه سیب

پاکسازی کبد با سرکه سیب

فواید این نوع سم‌زدایی چیست ؟

سرکه سیب زمان زیادی است که به‌عنوان درمان خانگی برای پاکسازی روده و تصفیه خون استفاده می‌شود . هرچند خواص دیگری مانند : بهبود گوارش ، بهبود کاهش وزن و درمان جوش را نیز دارد . به یاد داشته باشید که سرکه سیب در صورتی مؤثر است که با رژیم غذایی سالم و بالانس ترکیب شود .

سم زدایی کبد

سرکه سیب ارگانیک و تصفیه نشده خریداری کنید . حتماً به دنبال سرکه ارگانیک فیلتر نشده باشید تا دارای مواد مغذی بیشتری باشد . قبل از مصرف حتماً ظرف سرکه خوب تکان دهید تا لایه‌ای که در کف ظرف است با سرکه مخلوط شود ، این لایه دارای بیشتری مواد مغذی است .

سم زدایی 1 روزه کبد

به‌صورت روزانه از سرکه سیب استفاده کنید . از سرکه سیب می‌توان بدون نیاز به ‌روزه ( مثل روش قبل ) پاکسازی کبد را انجام داد . ۲ الی ۳ قاشق چایخوری سرکه را در آب حل کنید و قبل از هر وعده غذایی بنوشید .

همچنین می‌توانید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را در لیوان بزرگی از آب ریخته و صبح ناشتا با معده خالی بنوشید .

پاکسازی با سرکه

روش‌های دیگر استفاده از سرکه سیب کدم‌اند ؟

۲ روش دیگر برای استفاده از سرکه سیب وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید :

۱ – دمنوشی با اضافه کردن ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب و عسل به آب جوش درست کنید و بنوشید .

۲ – سالادی با ترکیبی از سرکه سیب با روغن کتان و عسل درست کنید .

پاکسازی کبد با مواد غذایی

سم زدایی کبد با سیر

سیر بخورید . سیر یکی از بهترین مواد غذایی‌ای است که می‌توانید آن را در هنگامی‌که قصد پاکسازی کبد را دارید به رژیم غذایی خود اضافه کنید . سیر دارای آنزیم‌هایی است که به پاکسازی کبد از سموم کمک می‌کند .

همچنین سیر دارای ۲ ترکیب طبیعی به نامم سلنیوم و آلیسین نیز هست که به عملکرد درست و سالم کبد کمک می‌کند .

سم زدایی با سبزیجات

از سبزیجات برگ‌دار استفاده کنید . سبزیجات سبزرنگ برگ‌دار مانند : اسفناج ، کلم ، برگ قاصدک و کاسنی خواص زیادی برای پاکسازی کبد دارند . این مواد غذایی فلزات سنگین ، سموم و علف‌کش‌ها را از بین می‌برد و تولید و جریان سالم صفرا را افزایش می‌دهند .

سم زدایی کبد با میوه

گریپ‌فروت بخورید . گریپ‌فروت دارای پروتئین مخصوصی به نام گلوتاتیون است که قبل از دفع سموم به آن‌ها می‌چسبد . گریپ‌فروت بخورید یا یک لیوان آب گریپ‌فروت در صبحانه بنوشید تا کبد را پاکسازی کنید .

با مصرف گریپ‌فروت ویتامین C ، آنتی‌اکسیدان و پکتین نیز جذب می‌کنید .

آووکادو

آووکادو مصرف کنید . آووکادو دارای میزان بالایی گلوتاتیون است که از کبد در مقابل سموم دفاع می‌کند و باعث تضمین عملکرد صحیح کبد می‌شود .

بعضی از تحقیقات نشان داده‌اند که خوردن فقط ۱ تا ۲ عدد آووکادو در هفته ، حداقل به مدت ۳۰ روز می‌تواند به برگشت کبد آسیب‌دیده به حالت عادی کمک کند .

سم زدایی با مغزگردو

مغز گردو بخورید . گردو دارای گلوتاتیون ، ال آرژنین و امگا۳ است ، که تمامی آن‌ها به سم‌زدایی کبد و کاهش آمونیاک ( که میزان زیاد آن مسئول بسیاری از بیماری‌ها است ) کمک می‌کنند . به‌عنوان میان وعده یک‌مشت گردو بخورید ، یا آن را روی سالاد بریزید و میل کنید .

پودر برای سم زدایی بدن

زردچوبه بخورید . زردچوبه یک ماده غذایی عالی برای پاکسازی کبد است . زردچوبه باعث محافظت از کبد در مقابل سموم شده و به دوباره‌سازی سلول‌های کبد کمک می‌کند . همچنین باعث افزایش تولید و ساپورت عملکرد سالم کیسه صفرا ( عضو دیگر تصفیه‌کننده ) می‌شود .

سعی کنید در غذاهای خود از زردچوبه استفاده کنید .

سم کبد

چه چیزهایی را نباید بخوریم ؟

بعضی از مواد غذایی و ترکیبات هستند که برای کبد ضرر دارند و باعث افزایش سموم موجود در آن و جلوگیری از عملکرد صحیح آن می‌شوند . مواد غذایی‌ای مانند :

و هرگونه غذایی که دارای رنگ و طعم مصنوعی است .

پاکسازی سریع کبد

مکمل مصرف کنید . بسیاری از مکمل‌های طبیعی هستند که می‌توانند به پاکسازی کبد و افزایش سلامت آن کمک کنند . معروف‌ترین آن‌ها : مالیک اسید ، ریشه قاصدک و قرص burdock است .

این مکمل‌ها را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید و طبق دستورالعمل نوشته‌شده روی آن‌ها ، از آن‌ها استفاده کنید .

گیاهان دارویی برای کبد

با دمنوش سم‌زدایی کنید . اعتقاد بر این است که بعضی از دمنوش ها باعث تخلیه سموم و چربی‌های ته‌نشین شده از کبد می‌شوند ، درحالی‌که بدن را نیز پر آب نگه می‌دارند .

دمنوش های مفید برای پاکسازی کبد :

  • ریشه قاصدک
  • زنجبیل
  • میخک
  • بابونه
  • دارچین
  • دم‌اسب

سعی کنید حداقل روزی ۲ فنجان دمنوش بخورید و در صورت نیاز با عسل آن را شیرین کنید .

نکات

۱ – روغن کتان ، کپسول اورنیتین و اسیدوفیلوس در داروخانه‌ها یافت می‌شود .

۲ – همیشه از مصرف استامینوفن و مواد غذایی چرب دوری‌کنید .

۳ – پیشنهاد می‌شود که پاکسازی روده و کلیه را قبل از پاکسازی کبد انجام دهید . پاکسازی کبد باعث آزادسازی مقدار زیادی سموم در خون می‌شود و کلیه شما باید توانایی دفع آن را داشته باشد ، همچنین روده نیز باید این سموم را دفع کند .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

درمان مسمومیت در ۳ سوت !!! ( با عکس )

موارد متعددی وجود دارند که می‌توانند روز شما را مختل کنند که یکی از آن‌ها مسمومیت غذایی اس…