خانه شخصی چگونه لک های روی پوست را از بین ببریم ؟ ( با عکس )

چگونه لک های روی پوست را از بین ببریم ؟ ( با عکس )

2
درمان لکه های قهوه ای

لکه های قهوه ای پوست که به لکه های پیری یا کبدی معروف هستند در واقع لکه های آفتاب نام دارند . این لکه ها مضر نیستند و اغلب در افراد بالای ۵۰ سال ، دارای پوست سفید و کسانیکه زیاد در مقابل نور آفتاب هستند و پوست خود را برنزه میکنند ، بوجود می آید . روش های درمان اینگونه لک ها زیاد هستند مانند : کرم ها ، لوسیون ها ، لیزر ، روش های خانگی و روش های دیگر اما در این مقاله فقط با روش های خانگی به از بین بردن اینگونه لک ها میپردازیم .

استفاده از لیمو یا آبلیمو :

لکه های قهوه ای روی پوست شکم

لیمو یا آبلیمو را مستقیما روی لکه ها بگذارید . یک لیمو را نصف کنید و به مدت ۳۰ دقیقه روی لکه ها نگه دارید سپس آبکشی کنید . اسید موجود در لیمو باعث شکستن رنگدانه های ملانین و کم رنگ شدن لک در ۱ تا ۲ ماه میشود . ویتامین C موجود در لیمو نیز پوست را لایه برداری میکند . تا ۱۰ دقیقه بعد از استفاده از لیمو در مقابل آفتاب قرار نگیرید .

لکه های قهوه ای روی دست

از ترکیب آبلیمو و شکر استفاده کنید . ۱ عدد لیمو را آبگیری کنید و ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری شکر را آرام آرام به آن اضافه کنید تا یک خمیر نرمی بوجود بیاید . خمیر را روی تمام لکه های قهوه ای بمالید و به مدت نیم ساعت بگذارید تا بماند سپس با آب سرد آبکشی نمایید . ممکن است پوست شما مقداری خشک شود بنابراین بعد از استفاده از این روش از مرطوب کننده استفاده کنید .

لکه های قهوه ای روی پوست پا

از ترکیب عسل ، شکر و آبلیمو استفاده کنید . یک لیمو را آبگیری کنید و ۲ قاشق غذاخوری شکر و ۲ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید سپس آنقدر هم بزنید تا خمیری شکل شود . خمیر را روی تمام لکه های قهوه ای بمالید و به مدت نیم ساعت بگذارید تا بماند سپس با آب سرد آبکشی نمایید . عسل از خشک شدن پوست جلوگیری خواهد کرد .

استفاده از آنزیم های طبیعی بی رنگ کننده لک :

لکه های قهوه ای قارچی روی پوست

درباره قدرت آنزیم ها بیشتر بدانید . آنزیم ها نیروی کار دنیای بیو شیمی هستند . آنزیم ها نقش بسیار گسترده ای ایفا میکنند . بعضی از آنزیم ها میتوانند باعث شکستن ملانین به قسمت های کوچک تر بدون رنگ شوند ( همان از بین بردن لک ) . این آنزیم ها در بعضی از مواد غذایی موجود میباشند مثل :

آنزیم پروتئاز : در پاپایا

آسپارتیک پروتئاز : در سیب زمینی

برملیان : در آناناس

لکه های قهوه ای روی کمر

یک عدد سیب زمینی را رنده کنید و با عسل مخلوط کنید . یک سیب زمینی متوسط کافی میباشد . آنقدر عسل به آن اضافه کنید تا حالت خمیری بگیرد . خمیر را روی لک ها بزنید و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس با آب سرد آبکشی نمایید .

علت لکه های قهوه ای صورت

ماسک پاپایا درست کنید . یک عدد پاپایا را داخل مخلوط کن ریخته و کاملا آن را له کنید . سپس آن را به تمام صورت زده یا مناطق لک دار دیگر زده و تا خشک شدن کامل آن صبر کنید . بعد از خشک شدن کامل با آب سرد آبکشی نمایید .

لکه های قهوه ای روی بازو

از آب آناناس یا ماسک آناناس هم میتوانید استفاده کنید . مقداری آناناس را له کرده و مانند ماسک روی صورت خود بزنید و تا خشک شدن آن صبر کنید سپس با آب سرد آبکشی نمایید . آب آناناس را گرفته و بوسیله پنبه روی لک های قهوه ای بمالید و بگذارید تا خشک شود سپس با آب سرد آبکشی نمایید . حواستان باشد آب آناناس نباید دارای شکر و دیگر مواد افزودنی باشد .

لکه های کبدی

از نخود هم میتوان استفاده کرد . نصف استکان نخود را بپزید و بگذارید تا سرد شود سپس نخودها را له کرده تا خمیری بدست آورید . خمیر را روی لکه ها بمالید و بگذارید تا خشک شود سپس با آب سرد آبکشی نمایید .

استفاده از دیگر روش ها :

درمان لکه های کبدی

ماست را مستقیما روی لک بزنید . مقداری ماست را روی لک های قهوه ای بزنید و بگذارید خشک شود سپس با آب سرد آبکشی نمایید . ماست دارای اسید هایی میباشد که میتوانند لکه ها را روشن تر کنند . باکتری های خوب ماست دارای آنزیم هایی است که میتواند پروتئین هایی ماند ملانین را بشکنند .

درمان لکه روی دست با طب سنتی

از ترکیب ماست و گیاهان استفاده کنید . بعضی از گیاهان به ماست برای از بین بردن لکه ها کمک میکنند . این گیاهان حاوی آنتی اکسیدان و بیوفلاوونویدها هستند که باعث روشن شدن لک های قهوه ای میشوند . گیاهان زیر را با ماست مخلوط کنید و روی لکه ها بمالید و بگذارید تا  خشک شود سپس با آب سرد آبکشی نمایید :

۱ قاشق غذاخوری ژل آلوورا

۱ قاشق غذاخوری زرد چوبه

۱ قاشق غذاخوری خردل

لکه قهوه ای روی دست نشانه چیست

روغن کرچک را امتحان کنید . روغن کرچک حاوی آنتی اکسیدان میباشد که میتواند به روشن کردن لک ها کمک کند . چند قطره روغن کرچک را روی پنبه گوله شده ریخته و روی لک ها بزنید سپس بگذارید بماند .

لکه های قهوه ای زیر بغل

ویتامین E هم مفید است . ویتامین E آنتی اکسیدان ، ضد التهاب و دارای خواص درمانی است که میتواند به از بین بردن لکه های صورت کمک کند . یک کپسول مایع ویتامین E را باز کرده و آن را مستقیما روی لک ها بزنید و بگذارید روی آنها بماند .

دیگر روش های تخصصی برای از بین بردن لک را امتحان کنید . اگر بعد از ۲ ماه استفاده از روش های بالا تاثیری در لک ها ایجاد نشد میتوانید زیر نظر متخصص پوست از روش های زیر استفاده کنید :

دارو

لیزر درمانی

لایه برداری شیمیایی

درم ابریژن

سرما درمانی

نکات مهم :

یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد لک پوست اشعه UV آفتاب و بعضی از لامپ ها میباشد . حواستان به این ۲ همیشه باشد .

روغن کرچک لباس را لک میکند . در هنگام استفاده حواستان را جمع کنید .

قبل از استفاده از روش های بالا حتما آرایش خود را پاک کنید .

برای محافظت از پوست برای ایجاد لکه های بیشتر حتما از ضد آفتاب استفاده کنید .

بارگذاری بیشتر در شخصی

2 دیدگاه ها

  1. دکتر روجا اسدپور

    اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۹ در ۵:۴۴ ق.ظ

    واقعا لذت بردم عالی

  2. nicole

    خرداد ۱۳, ۱۳۹۸ در ۱۱:۴۳ ق.ظ

    من دستم زخم شده بود حالا جاش لک شده میشه بگین چه روشهایی برای از بین بردنش وجود داره واقعا خجالت میکشم یه لباس مجلسی بپوشم خواهشا اگه کسی میدونه بگه لطفا

بررسی کنید

روش صحیح بغل کردن و حمل کردن نوزاد !! ( با عکس )

بلند کردن و حمل کودک نیاز به حداکثر مراقبت دارد، این موضوع حتی در مورد کسانی که به‌راحتی ا…