تمیز کردن صفحه تلویزیون + خش‌گیری ( با عکس )

تمیز کردن تلویزیون

پلاسما ، LCD و LED نیاز به مراقبت و تمیزکاری ظریف‌تری نسبت به دیگر تلویزیون‌ها دارند ، بنابراین با راه کارهای گفته شده آن‌ها را تمیز کنید . البته مانیتور کامپیوتر را نیز می‌توانید با همین روش‌های گفته‌شده تمیز کنید و روش تمیز کردن آن‌ها یکسان است .

خش افتادن روی این نوع صفحه‌های تلویزیون و مانیتور نیز شایع است ، که روش های خش‌گیری آن‌ها نیز گفته خواهد شد .

پاک کردن با دستمال مایکروفایبر

تمیز کردن ال سی دی

تلویزیون را خاموش‌کنید . با روشن بودن صفحه تلویزیون شما نمی‌توانید به‌خوبی کثیفی ، خاک ، جرم و اثرانگشت را روی صفحه ببینید . صفحه خاموش و مشکی بهتر می‌تواند موارد گفته‌شده را نشان دهد .

تمیز کردن ال ای دی

یک دستمال مایکروفایبر پیدا کنید . این‌گونه دستمال‌ها نرم و خشک بوده و مانند دستمال‌هایی که برای تمیز کردن عینک استفاده می‌شود هستند . این‌گونه دستمال‌ها برای ال سی دی و ال ای دی عالی هستند ، زیرا پرزی از خود بجای نمی‌گذارند .

تمیز کردن تلویزیون اچ دی

صفحه را تمیز کنید . با استفاده از دستمال مایکروفایبر به‌آرامی کثیفی و جرم‌هایی که معلوم هستند را تمیز کنید . زیاد روی صفحه فشار وارد نکنید ، اگر جرم و کثیفی از بین نرفت از روشی که بعداً گفته می‌شود استفاده کنید .

از دستمال‌کاغذی ، دستمال‌توالت و لباس‌های قدیمی برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده نکنید . این وسایل خشن‌تر از دستمال مایکروفایبر هستند و ممکن است باعث ایجاد خش روی صفحه تلویزیون و برجای گذاشتن پرز روی صفحه تلویزیون شما شوند .

تمیز کردن تلویزیون hd

صفحه تلویزیون را بررسی کنید . اگر صفحه تلویزیون شما در حال حاضر تمیز شده است ، دیگر نیازی به شستشوی آن نیست . اما درصورتی‌که جرم ، لکه و دیگر مشکلات هنوز هم‌روی صفحه هستند ، روش بعدی را نیز انجام دهید تا براقت و تمیزی را به صفحه تلویزیون برگردانید .

تمیز کردن اصولی تلویزیون

قاب تلویزیون را تمیز کنید . قاب اطراف تلویزیون حساسیت کمتری نسبت به صفحه دارد ، به‌وسیله دستمال مایکروفایبر یا دیگر وسایل آن را نیز تمیز کنید .

شستشو با سرکه و آب

خش گیری تلویزیون

تلویزیون را خاموش‌کنید . دوباره میگوییم که تاریک بودن صفحه به شما کمک می‌کند تا کثیفی‌ها و مشکلات صفحه تلویزیون را بهتر ببینید ، بنابراین تلویزیون را خاموش‌کنید .

محلول تمیز کننده تلویزیون

محلولی از ترکیب سرکه و آب درست کنید . به میزان مساوی آب و سرکه را مخلوط‌کنید . سرکه یک پاک‌کننده طبیعی ، ایمن و ارزان نسبت به دیگر پاک‌کننده‌ها است .

تمیز کردن لکه های تلویزیون

دستمال مایکروفایبر را در محلول سرکه خیس کنید و بچلانید . در صورت نیاز ، مقدار کمی فشار روی نقاطی که لک دارد وارد کنید و با حرکات چرخشی آن‌ها را تمیز کنید .

محلول سرکه را مستقیماً روی صفحه تلویزیون اسپری نکنید یا دستمال را خیلی خیس نکنید . این کار ممکن است باعث آسیب‌های دائمی به صفحه شما شود .

درصورتی‌که ترجیح می‌دهید ، می‌توانید پاک‌کننده‌های مخصوص تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی را خریداری و استفاده کنید .

از محلول‌هایی که حاوی آمونیاک ، اتیل الکل و آستون یا اتیل کلراید هستند استفاده نکنید . این مواد شیمیایی می‌توانند باعث آسیب رساندن به صفحه تلویزیون شوند .

از بین بردن لکه های ال ای دی

به‌وسیله دستمال مایکروفایبر دیگری صفحه تلویزیون را خشک کنید . خشک شدن صفحه تلویزیون به‌صورت طبیعی می‌تواند باعث ایجاد لک روی صفحه شود ، بنابراین بوسیله دستمال دیگری آن را خشک کنید .

تمیز کردن عمقی تلویزیون

قاب تلویزیون را شستشو دهید . اگر قاب تلویزیون نیاز به تمیز کردن بیشتری داشت ، دستمال توالتی را به محلول سرکه آغشته کنید و آن را به‌خوبی تمیز کنید ، سپس با دستمال توالت خشک دیگری قاب تلویزیون را خشک کنید .

خش‌گیری تلویزیون

رفع خش تلویزیون

گارانتی تلویزیون را چک کنید . اگر خش‌های بزرگی روی صفحه تلویزیون دارید که گارانتی آن را پوشش می‌دهد ، بهترین راه شما استفاده از گارانتی است تا تلویزیون را برای شما تعویض کنند .

هشدار : استفاده از پروسه خش‌گری و تعمیر کردن آن توسط خودتان ، ممکن است باعث ایجاد آسیب بیشتر به تلویزیون شده که گارانتی نیز آن را پوشش نمی‌دهد .

خش گیری ال سی دی

استفاده از پکیج خش‌گیری : این روش ایمن‌ترین راه برای از بین بردن خط و خش‌های روی تلویزیون است . این پک‌ها را از کسانیکه تلویزیون می‌فروشند می‌توانید تهیه کنید .

خش گیری led

استفاده از وازلین : یک گوله پنبه آغشته به وازلین را روی خط و خش‌ها بزنید تا از بین بروند .

خش گیری تلویزیون

از lacquer spray شفاف استفاده کنید . ” clear lacquer spray ” خریداری کرده و مقدار کمی از آن را مستقیماً روی خش بزنید و بگذارید تا خشک شود . استفاده از این روش به دلیل ریسکی بودن پیشنهاد نمی‌شود .

نکات مهم

۱ – دفترچه راهنمای تلویزیون خود را مطالعه کنید و به دنبال روش‌های تمیز کردن صفحه تلویزیون در آن باشید .

۲ – تمامی روش‌ها را می‌توانید برای مانیتور کامپیوتر نیز بکار ببرید .

۳ – همچنین می‌توانید از دستمال‌های مخصوص برای تمیز کردن صفحه را خریداری و استفاده کنید .

۴ – اگر دستمال شما بیش‌ازحد خیس باشد ، ممکن است چکه کرده و باعث ایجاد اتصال کوتاه شود ، بنابراین حواستان به این قضیه باشد .

۵ – اگر تلویزیون شما پروجکشن باشد ، ممکن است وارد آوردن فشار زیاد روی صفحه باعث آسیب رساندن به آن شود .

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *