خانه سلامت سیستم گوارش بالا بردن سریع ایمنی بدن با این روش !!!

بالا بردن سریع ایمنی بدن با این روش !!!

دیدگاه‌ها برای بالا بردن سریع ایمنی بدن با این روش !!! بسته هستند
سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی ، بدن شما را در مقابل عفونت‌ها و بیماری‌ها محافظت می‌کند . سیستم ایمنی بدن ، یک سیستم کامل بوده که از شما در مقابل اجزاء خارجی و میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا که شامل باکتری ، ویروس و قارچ‌ها می‌شود ، محافظت خواهد کرد .

با توجه به اینکه سیستم ایمنی بدن مانند یک سپر از شما در مقابل بیماری‌ها محافظت می‌کند ، تقویت آن باعث بهبود کیفیت زندگی در شما خواهد شد .

بااینکه شواهد علمی کمی وجود دارد که نشان دهد ، گیاهان و مکمل‌ها می‌توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شوند ، اما امتحان کردن آن‌ها خالی از لطف نیست . به‌علاوه انتخاب سبک زندگی سالم و مکمل‌های گیاهی ممکن است سیستم ایمنی بدن را مقاوم نگه دارند .

بالا بردن ایمنی با مواد غذایی خانگی

بالا بردن ایمنی بدن با سیر

غذا را با سیر زیاد طبخ کنید . انسان‌ها از سیر هزاران سال است که برای خواص درمانی استفاده می‌کنند . متخصصان باور دارند که ترکیبات موجود در مزه و بوی سیر دارای خواص ضد میکروبی است .

برای دریافت کامل خواص سیر ، آن را خرد کنید و آن را در انتهای طبخ غذا اضافه کنید تا از تجزیه خواص ضدمیکروبی آن جلوگیری کنید .

همچنین می‌توانید قرص سیر ، پودر یا مایع آن را مصرف کنید . پیشنهاد می‌شود روزانه ۳۰۰ تا ۹۰۰ میلی‌گرم پودر ، ۴ میلی‌لیتر از نوع مایع یا ۱۰ گرم روغن سیر به‌صورت کپسول میل بفرمایید .

بالا بردن ایمنی بدن در خانه

فلفل دلمه بخورید . فلفل دلمه یک منبع عالی از ترکیباتی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند . این فلفل دارای لیکوپن کاروتنوئید است که ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد ، همچنین دارای بتاکاروتن نیز هست که باعث تقویت سیستم ایمنی خواهد شد .

برای گرفتن بهترین نتیجه ، فلفل دلمه را خام بخورید تا از تجزیه موادی که سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند ، جلوگیری کنید .

گیاهان موثر در بالا بردن ایمنی

زردچوبه بخورید . این ادویه دارای میزان بالایی آنتی‌اکسیدان است ، همچنین باور بر این است که خواص آنتی باکتریالی نیز داشته و به جلوگیری از التهاب کمک می‌کند . زردچوبه دارای خواص ضدسرطانی و آنتی‌اکسیدانی نیز هست .

نکته حرفه‌ای : گیاهان می‌توانند سیستم ایمنی شما را تقویت کنند . دکتر ریتا از طب آیورودا می‌گوید : بسیاری از گیاهان هستند که می‌توانند سلامتی شما را بهبود ببخشند ، استقامت شما را بالا برده و تقویت سیستم ایمنی را بهبود ببخشند .

گیاهانی که سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند :

  • ریشه زردچوبه
  • ریشه شیرین‌بیان
  • ریشه زنجبیل
  • دارچین
  • مرزنگوش ( پونه کوهی )

موادغذایی برای تقویت سیستم ایمنی

مصرف قارچ را افزایش دهید . در طب سنتی چین و ژاپن ، قارچ‌های زیادی مورداستفاده قرار می‌گیرند . قارچ‌ها منابع خوبی از پلی ساکاریدها هستند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و قابلیت تشخیص و حمله به بیماری عفونی می‌شوند .

چند نوع قارچ مانند : shiitake و maitake وجود دارند که می‌توانید با تهیه آن‌ها یا عصاره‌های آنها ، سیستم ایمنی بدن خود را بالا ببرید .

داروی گیاهی برای بالا بردن ایمنی بدن

مقداری زنجبیل به رژیم غذایی خود اضافه کنید . باور بر این است که زنجبیل می‌تواند باعث کاهش قابل‌توجه التهاب و بهبود سلامتی قلب گردد . همچنین باعث کمک به هضم نیز می‌شود . زنجبیل را می‌توانید به‌صورت خام ، در غذا یا عصاره مصرف کنید . همچنین دم‌نوش زنجبیل نیز قابل‌استفاده است .

اگر عصاره زنجبیل را استفاده می‌کنید ، حتماً طبق میزان گفته‌شده کارخانه سازنده آن را مصرف کنید .

بالا بردن ایمنی بدن در طب سنتی

از چای سبز کمک بگیرید . خودتان را به نوشیدن روزانه چای سبز عادت دهید تا سیستم ایمنی بدن را به‌طور قابل‌توجهی بهبود ببخشید . چای سبز دارای آنتی‌اکسیدان‌های قوی است و ممکن است باعث تحریک بدن در جهت تولید ترکیباتی که با عفونت می‌جنگند بشود .

همچنین چای سبز ممکن است در مقابل سلول‌های سرطانی مقاومت کند یا باعث کند کردن رشد آن‌ها شود . برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، نوشیدن ۳ فنجان چای سبز پیشنهاد می‌شود .

بالا بردن ایمنی بدن با گیاهان

دارو برای بالا بردن ایمنی

با پزشک خود مشورت کنید . قبل از مصرف هرگونه مکمل گیاهی ، با پزشک خود صحبت کنید تا از ایجاد هرگونه عوارض ناخواسته و ایجاد نشدن تداخل دارویی مطمئن شوید .

به یاد داشته باشید که مدارک کمی در مورد مؤثر بودن مکمل‌های گیاهی در دسترس هستند ، بنابراین با شک و تردید به آن‌ها نگاه کنید . درمان با مکمل‌های گیاهی مانند هر داروی دیگر نیازمند نظر یک متخصص است .

درمان گیاهی ضعف سیستم ایمنی

جینسینگ مصرف کنید . جینسینگ انواع زیادی دارد که مصرف هریک از آن‌ها ممکن است باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما شود . انواع شایع جینسینگ شامل جینسینگ کره‌ای و آمریکایی است .

جینسینگ کره‌ای ممکن است دارای مواد ضدالتهابی و ضد سرطانی باشد ، همچنین عملکرد سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند .

جینسینگ آمریکایی باعث جلوگیری از عفونت سیستم تنفسی فوقانی می‌شود . مکمل جینسینگ در داروخانه‌ها موجود می‌باشد .

حتما طبق دز نوشته‌شده روی مکمل آن را مصرف کنید .

قرص برای بالا بردن سیستم ایمنی

اکیناشه ( سرخارگل ) را امتحان کنید . این مکمل گیاهی باعث تحریک سلول‌های بدن در جهت مبارزه با عفونت می‌شود و همچنین باعث تحریک بدن در جهت تولید دیگر ترکیبات برای بهبود سیستم ایمنی خواهد شد .

مدارک محدودی وجود دارد که نشان دهد این گیاه در محافظت بدن در مقابل عفونت‌های سیستم تنفسی کاری انجام می‌دهد .

مصرف اکیناشه یک‌راه مؤثر برای جلوگیری و درمان سرماخوردگی ، آنفولانزا و دیگر عفونت‌هاست . در صورت بروز اولین نشانه‌های عفونت ، مصرف مداوم اکیناشه را آغاز کنید .

در هنگام بروز اولین نشانه‌های عفونت ، ۳۰ تا ۶۰ قطره عصاره مایع یا ۱ تا ۲ کپسول را هر ۲ ساعت یک‌بار برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول مصرف کنید . بعدازاینکه علائم ناپدید شدند ، همان مقدار را روزی ۴ بار تا ۳ روز بعد مصرف کنید .

قرص گیاهی برای ایمنی

گون نیز می‌تواند به شما کمک کند . ریشه گون در طب سنتی چین قرن‌ها مصرف می‌شده است . باور بر این است که این گیاه باعث تولید و فعالیت سلول‌های ایمنی می‌شوند که می‌توانند باعث افزایش گلبول‌های سفید خون بشوند .

می‌توانید از قرص آن استفاده کنید یا ریشه یا عصاره آن را با دیگر گیاهان مخلوط کرده و دم‌نوش درست کنید .

عصاره های موثر گیاهی

عصاره آقطی ( elderberry ) مصرف کنید . آقطی باعث تقویت سلامتی سلول‌ها در مقابل ویروس می‌شود . بااینکه شواهد و مدارک محدود است ، اما ممکن است مصرف آقطی باعث افزایش قابل‌ملاحظه مقاومت بدن در مقابل عفونت سیستم تنفسی فوقانی شود .

به‌عنوان پیشگیری نصف قاشق چای‌خوری عصاره مایع یا ۱ قاشق چای‌خوری شربت آن را روزی ۲ بار مصرف کنید .

برای تسریع در ریکاوری از سرماخوردگی و آنفولانزا ، دز مصرفی را ۲ برابر کنید .

قرص شیمیایی برای بالا بردن سیستم ایمنی

جینکوبیلوبا مصرف کنید . این گیاه به دلیل قابلیت جلوگیری از کاهش حافظه و بهبود عملکرد مغز معروف است . بعضی از افراد نیز اعتقاد دارند ایمنی بدن را نیز بالا می‌برد . برگ‌های جینکوبیلوبا حاوی میزان بالایی آنتی‌اکسیدان بوده که باعث بالا بردن ایمنی بدن می‌شود . همچنین برای درمان التهاب نیز ، مخصوصاً التهاب مفاصل ، مفید است .

مکمل جینکوبیلوبا در تمامی داروخانه‌ها موجود است و در دزهای مختلف تولید و عرضه میشود .

بالا بردن ایمنی بدن

کاهش دهنده های سیستم ایمنی

سیگار نکشید . سیگار یا هرگونه دخانیات و مواد مخدر مثل ماری‌جوانا می‌تواند باعث به خطر افتادن سیستم ایمنی بدن شده و در نهایت منجر به بیماری شود . سیگار کشیدن می‌تواند شما را مستعد بیماری‌های تنفسی و عفونت‌ها بکند .

اگر می‌خواهید سیستم ایمنی بدن را قوی کنید ، سیگار کشیدن را ترک کنید و از مصرف هرگونه دخانیات اجتناب کنید . سیگارهای الکترونیکی نیز می‌توانند برای ریه‌های شما مضر باشند و سیستم ایمنی بدن شما را به خطر بی اندازند .

موادغذایی موثر در سیستم ایمنی

رژیم غذایی سالمی داشته باشید . نشان داده‌شده است که رژیم غذایی دارای میوه ، سبزی و غلات کامل زیاد باعث افزایش قابل‌توجه سیستم ایمنی بدن می‌شود . مصرف مقدار زیادی میوه و سبزی می‌تواند ویتامین‌های موردنیاز بدن برای جنگیدن با عفونت و بیماری را تأمین کند .

رژیم غذایی دارای قند و چربی‌های اشباع‌شده زیاد ، می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را به خطر بی اندازد .

بالا بردن ایمنی بدن با ورزش

به‌طور منظم ورزش کنید . ورزش کلید اطمینان از سیستم ایمنیِ قوی است . ورزش باعث بهبود گردش خون شده که به ترکیبات سیستم ایمنی بدن این امکان را می‌دهد تا مؤثرتر در بدن حرکت کنند . بیشتر تحقیقات نشان داده‌اند که ورزش منظم برای داشتن سیستم ایمنی سالم ضروری است .

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که ۷۵ دقیقه ورزش شدید مانند دویدن یا ۱۵۰ دقیقه ورزش سبک مانند پیاده‌روی در هفته داشته باشید .

الکل و کاهش ایمنی بدن

الکل مصرف نکنید . نشان داده‌شده است که الکل بدن را در مقابل جنگیدن با بیماری و عفونت تضعیف می‌کند . الکل باعث آسیب به کبد و کلیه می‌شود که برای پاک‌سازی بدن از عفونت ضروری هستند . همچنین ممکن است که باعث محدود کردن تولید سلول‌های سفید خون نیز بشود .

بالا بردن ساده و سریع ایمنی بدن

مقدار زیادی استراحت کنید . نشان داده‌شده است که خواب درست شبانه می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شده و به محافظت بدن در مقابل بیماری به شما کمک کند . کمبود خواب می‌تواند باعث محدود کردن تولید سلول‌های سفید خون شده که مقاومت سیستم ایمنی را در مقابل بعضی از بیماری‌ها کاهش می‌دهد . مطمئن شوید که حداقل ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشید تا از عملکرد درست سیستم ایمنی بدن مطمئن شوید .

بارگذاری بیشتر در سیستم گوارش
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

درمان مسمومیت در ۳ سوت !!! ( با عکس )

موارد متعددی وجود دارند که می‌توانند روز شما را مختل کنند که یکی از آن‌ها مسمومیت غذایی اس…