کاهش وزن سریع

از حمل وزن اضافه خسته شده‌اید ؟

بهترین راه کاهش وزن و پایین نگه‌داشتن آن ، داشتن برنامه غذایی با کالری پایین که بتوان آن را به‌صورت طولانی‌مدت رعایت کرد . همچنین برای کاهش وزن سریع ، روش‌های زیادی وجود دارد که در ادامه مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد .

کاهش وزن سریع با ورزش

ورزش برای کاهش وزن سریع

ورزش کنید . در ابتدا ورزش کردن ممکن است باعث افزایش چند کیلویی ماهیچه شود ، اما برای برنامه بلندمدت کاهش وزن ، ورزش یکی از عناصر مهم است . مهم نیست که چقدر درگیر کار هستید یا وقت ندارید ، شما باید زمانی را در روز به ورزش کردن اختصاص دهید . حتی تغییرات کوچک مانند پیاده رفتن تا مغازه به‌جای استفاده از ماشین می‌تواند تأثیرات سریعی در کاهش وزن داشته باشد .

قبل از شروع به ورزش ، دور کمر ، سینه و باسن خود را اندازه بگیرید . اگر وزنتان اضافه شد ، اما این اندازه‌ها کاهش پیدا کرد ، یعنی شما ماهیچه را افزایش داده‌اید و چربی را سوزانده‌اید .

در هنگام انجام کارهای روزانه ، ورزش کنید !! به‌جای آسانسور از پله استفاده کنید ، ماشین را بافاصله از محلی که کاردارید پارک کنید ، باقدرت و انرژی گردگیری کنید یا جارو بکشید .

شروع به انجام تفریحاتی کنید که تحرک دارند . باغبانی ، کارکردن روی خودرو ، بازی کردن با حیوانات خانگی و موارد مشابه را انجام دهید .

کاهش وزن سریع با ورزش

تمرینات دایره‌ای انجام دهید . اگر می‌خواهید سریع وزن خود را کاهش دهید ، می‌توانید به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و فشرده اقدام به ورزش کنید .

بسیاری از مجلات سلامتی و مربی‌ها برای کاهش وزن ، تمرینات مشابهی ارائه می‌دهند که برای کاهش وزن حداکثری طراحی‌شده‌اند و شما می‌توانید فقط بعد از چند روز شروع به انجام آن‌ها ، کاهش وزن را در خود شاهد باشید .

چگونه سریع وزن کم کنیم

در مورد ورزش انتخابی خود واقع‌بین باشید . اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید باید بیشتر از حد معمول ورزش کنید . بهترین راه ورزش کردن به‌صورت منظم ، انتخاب ورزشی است که شما انجام آن را دوست داشته باشید .

مثلاً اگر دویدن را دوست ندارید ، آن را به‌عنوان ورزش اصلی خود انتخاب نکنید . به‌جای آن ورزش‌های دیگر مانند : شنا کردن ، دوچرخه‌سواری ، والیبال و تنیس را امتحان کنید .

ورزش کردن به‌صورت دسته‌جمعی ، می‌تواند باعث لذت بردن و جذاب کردن آن شود .

دویدن و کاهش سریع وزن

انجام ورزش‌های هوازی را افزایش دهید . بااینکه ترکیب تمرین‌های هوازی و مقاومتی برای سلامتی کلی بدن مهم است ، اما ورزش‌های هوازی برای کاهش وزن سریع بیشتر به شما کمک می‌کند .

ورزش‌های مقاومتی باعث کاهش وزن سریع نمی‌شوند ، اما می‌توانند باعث تحریک کردن متابولیسم به استفاده مؤثرتر از انرژی شوند .

سلول‌های ماهیچه دارای فعالیت متابولیک بیشتری نسبت به سلول‌های چربی هستند . این یعنی سلول‌های ماهیچه کالری بیشتری نسبت به سلول‌های چربی استفاده می‌کنند ، حتی زمانی که در حال استراحت یا خوابیدن هستید .

برای گرفتن بهترین نتیجه ، تمرینات هوازی متوسط تا شدید انجام دهید .

کاهش سریع وزن با رقص

چگونه برنامه ورزشی جذابی داشته باشیم ؟

تنوع کلید بالا بردن سلامت و تحرک بیشتر است . زمانی که شما هرروز یک ورزش تکراری را انجام دهید ، باعث بالا بردن احتمال آسیب دیدن می‌شوید . همچنین باعث خستگی بیشتر و سخت‌تر شدن ادامه ورزش کردن می‌شود . در باشگاه از دستگاه‌ها مختلف استفاده کنید یا در کلاس‌های فیتنس شرکت کنید و مقداری تمرینات مقاومتی نیز به برنامه خود اضافه کنید ، تا تنوع را بالا ببرید .

برنامه ورزش هوازی تنظیم کنید . ورزش‌های هوازی متوسط شامل : پیاده‌روی سریع ، شنا ، دوچرخه‌سواری و دستگاه تمرینات هوازی می‌شود . این ورزش‌ها هم کالری سوزانده و هم اینکه باعث سلامت قلب می‌شوند .

تمرینات مقاومتی داشته باشید . بدنسازی می‌تواند هم به خانم‌ها و هم به آقایان برای کاهش وزن کمک کند . ورزش‌های مقاومتی می‌توانند ماهیچه بسازند و با افزایش متابولیسم غیرفعال به کاهش وزن کمک کند .

استراتژی کاهش وزن شامل ترکیب هر دو نوع ورزش هوازی و مقاومتی می‌شود که می‌توانند به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای سوزاندن کالری را بیشتر کنند .

کاهش سریع وزن در خانه

ورزشی انتخاب کنید که تمامی بدن ( عضلات ) را درگیر کند . با این کار شما ماهیچه‌های بیشتری ا درگیر می‌کنید و در هر بار ورزش کالری را با عضلات بیشتری می‌سوزانید .

حداقل 24 تا 48 ساعت استراحت بین تمرینات مقاومتی برای عضلات تکراری نیاز است .

1 الی 2 روز در هفته را استراحت کنید و ورزش نکنید .

خواب مورد نیاز برای کاهش وزن سریع

به‌اندازه کافی بخوابید . داشتن استراحت کافی می‌تواند به حفظ انرژی کافی در تمام طول روز کمک کند ؛ درنتیجه باعث کاهش پرخوری و کاهش مستعد شدن نسبت به آسیب‌ها در طول فعالیت فیزیکی ( مانند ورزش ) را شاهد خواهید بود .

نداشتن خواب کافی درواقع با ناتوانی در از دست دادن چربی مرتبط است ، بنابراین داشتن خواب کافی می‌تواند واقعاً شمارا در مسیر کاهش وزن کمک کند .

تنظیم برنامه غذایی

محاسبه کالری موادغذایی

کالری را حساب کنید . دانستن کمترین مقدار کالری موردنیاز بدن برای اینکه درست کار کند خیلی مهم است ، زیرا با توجه به آن می‌توانید برنامه غذایی سالم و کاهنده وزن را تنظیم کنید ، به‌طوری‌که برای شما قابل‌تحمل باشد .

تعیین مقدار کالری موردنیاز بدن به عوامل زیادی مثل سن ، جنسیت ، قد و مقدار فعالیت بستگی دارد که می‌توانید با استفاده از محاسبه‌گر کالری آنلاین ، کالری موردنیاز روزانه خود را محاسبه کنید .

کمترین مقدار کالری که باید به‌صورت روزانه مصرف شود 1200 کالری است . کمتر از این مقدار کالری بدون نظارت پزشک را نباید مصرف کرد .

شما باید با توجه به مقدار کالری موردنیاز خود اقدام به تنظیم برنامه غذایی کنید .

غذای مناسب کاهش وزن در هر وعده غذایی ، شامل چه چیزهایی است ؟

وعده‌های بالانس و سالمی شامل : سبزی‌ها ، میوه‌جات ، غلات کامل ، چربی‌های خوب و پروتئین کم‌چرب را مصرف کنید .

شام مناسب باشد 50% شامل میوه و سبزی ، 50% دیگر هم غلات کامل و پروتئین کم‌چرب باشد .

از رژیم غذایی دش ( DASH DIET ) استفاده کنید . این رژیم غذایی برای کمک به کاهش وزن عالی است .

موادغذایی برای کاهش وزن سریع

از مواد غذای کم کننده اشتها استفاده کنید . استفاده از رژیم غذایی متعادل نه‌تنها مواد مغذی را با کالری کم به بدن می‌رساند ، بلکه به کم کردن اشتها و جلوگیری از پرخوری نیز کمک می‌کند .

غذاهایی وجود دارند که به مدت چند ساعت می‌توانند احساس سیری در شما ایجاد کنند .

سعی کنید موادغذیی زیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید :

 • گریپ فروت
 • بلغور جو دوسر
 • سیب
 • تخم‌مرغ
 • آجیل
 • زنجبیل
 • سبزی‌ها برگ‌دار
 • سیب‌زمینی
 • شکلات تلخ
 • غذاهای تند

برنامه غذایی برای کاهش وزن سریع

مواد غذایی مصرف خود را یادداشت کنید . وعده‌های غذایی ، میان وعده‌ها ، نوشیدنی‌ها و هر چیزی که می‌خورید را به همراه مقدار تقریبی آن به مدت 1 هفته یادداشت کنید . اگر امکان دارد ، کالری مواد غذایی مصرفی را نیز یادداشت کنید .

نوشتن مواد غذایی مصرف به شما کمک می‌کند تا بدانید که چه چیزهایی وارد بدنتان کرده‌اید و چگونه می‌توانید مواد غذایی سالم‌تری را جایگزین آنها کنید .

موادغذایی چاق کننده

غذاهای وسوسه‌انگیز را شناسایی کنید و برنامه جدیدی برای آنها بریزید . مواد غذایی وسوسه‌انگیز به مواد غذایی گفته می‌شود که ما به‌عنوان میان وعده دوست داریم آن‌ها را بخوریم یا بنوشیم .

این‌گونه مواد غذایی برای افراد مختلف مشابه نیست ، بعضی از افراد دوست دارند که در حال فیلم دیدن هله هوله بخورند ، درصورتی‌که بعضی از افراد هرروز دوست دارند بستنی بخورند .

سعی کنید این مواد غذایی را خریداری نکنید و در خانه نگذارید . خانه را پر از میان وعده‌های سالم کنید . با این کار شما تمایل کمتری به شکستن رژیم غذایی سالم خود خواهید داشت .

موادغذایی مضر برای کاهش وزن سریع

حواستان به‌اندازه ( حجم ) وعده غذایی خود باشد . شما باید مقدار وعده غذایی خود را نیز کنترل کنید و به‌اندازه غذا بخورید . به‌عنوان‌مثال ، یک میان وعده سالم مانند بادام یا آلوی خشک درصورتی‌که حواستان به مقدار آن نباشد ، می‌تواند کالری بسیار زیادی داشته باشد .

برای جلوگیری از مصرف زیاد میان وعده ، مقداری که باید از آن استفاده کنید را از قبل آماده‌سازی و بسته‌بندی کنید .

طعم‌های قوی می‌توانند به کنترل مقدار غذای مصرفی کمک کنند . برای مثال ، استفاده از شکلات تلخ به مقدار کم می‌تواند باعث رضایت شما شود ، در صورتیکه مصرف کردن سریع آن نیز سخت است .

کاهش وزن سریع با سالاد

وعده‌های غذایی را حذف نکنید . خوردن صبحانه باعث افزایش نرخ متابولیسم بدن در تمامی روز ، بالا نگه‌داشتن سطح انرژی و کمک به مقاومت در برابر استفاده از میان وعده‌های پرکالری خواهد شد ، بنابراین صبحانه را به هیچ وجه حذف نکنید .

برنامه‌ای جهت خوردن میان وعده‌های یا غذا به‌صورت هر 2 الی 4 ساعت داشته باشید . خوردن به‌صورت منظم می‌تواند قند خون را متعادل نگه دارد و باعث کاهش میزان کالری ناسالم یا انحراف از برنامه غذایی شود .

موادغذایی چاق کننده

در هنگام خرید وسوسه نشوید . در هنگام خرید از قفسه‌ها و مکان‌هایی که مواد غذایی مانند : نوشابه ، بستنی ، پیتزا و دیگر مواد غذایی فرآوری شده و چاق‌کننده وجود دارند دوری‌کنید .

درصورتی‌که این مواد غذایی را نبینید کمتر تمایل به خرید آن‌ها دارید .

بایدها و نبایدهای کاهش وزن سریع

جایگزین‌های هوشمند برای مواد غذایی با کالری بالا انتخاب کنید . بیشتر غذاها دارای همتایان سالمی هستند که به شما اجازه می‌دهند از غذای موردعلاقه خود بدون قند ، کالری و چربی‌های اضافی استفاده کنید .

عوض کردن مواد غذایی و نوشیدنی‌های فرآوری شده به همراه کالری بالا با جایگزین‌های سالم می‌تواند به کاهش سریع وزن کمک کند .

چند روز در هفته فقط سبزی‌ بخورید . با حذف گوشت و دیگر مواد غذایی دارای کالری بالا و جایگزینی آن با مواد مغذی به رژیم غذایی می‌توانید هم کالری مصرفی را کم کرده و هم مواد مغذی را به بدن برسانید .

به‌جای کیک و شیرینی ، از میوه‌های خوشمزه استفاده کنید .

به‌جای کره از روغن‌ زیتون برای آشپزی استفاده کنید . درست است که مقدار کالری آن‌ها برابر است ، اما روغن زیتون نوع سالم‌تری از چربی است .

موادغذایی چاق کننده

مصرف نوشیدنی‌های شیرین را قطع کنید . به‌جای استفاده از نوشابه ، نوشابه‌های انرژی‌زا ، قهوه با خامه یا کافی میت و موارد مشابه از آب ، چای ، قهوه ساده و آب گازدار استفاده کنید .

مثال : به‌جای مصرف قهوه به همراه کافی میت که کالری بالایی دارد ، از قهوه سیاه ساده استفاده کنید که می‌تواند به کاهش نیم کیلو وزن در هفته به شما کمک کند .

جایگزین کردن آب به‌جای نوشابه ، قهوه ، آب‌میوه یا شیر می‌تواند باعث کاهش صدها کالری در روز شود . بالا بردن مصرف آب می‌تواند به بدن جهت استفاده مؤثر از مواد مغذی کمک کند ، شمارا پرانرژی نگه دارد ، بیشترین منفعت از ورزش فراهم کند و شمارا سیر نگه دارد .

اگر بتوانید تمامی نوشیدنی‌های خود را با آب جایگزین کنید ، تأثیر آن را در کاهش سریع وزن و بالا رفتن قابل‌توجه سطح انرژی ، شاهد خواهید بود .

دیگر روش‌های لاغری

کاهش وزن سریع با سونا

سونا را امتحان کنید . سنا به دلیل کاهش آب بدن می‌تواند در کاهش وزن نقش ایفا کند . این روش بسیار سریعی برای لاغر کردن بوده و شمارا برای 1 روز یا مقدار کمی بیشتر لاغر می‌کند . این روش دائمی نبوده و نتایج آن موقتی است .

برای جلوگیری از کم‌آبی بدن ، مدت‌زمان سونا را بین 15 تا 20 دقیقه در روز محدود کنید و بعد از سونا چند لیوان آب بنوشید .

افرادی که فشارخون یا مشکلات قلبی دارند ، همچنین کودکان نباید از سونا استفاده کنند .

بادی رپ برای کاهش وزن سریع

بادی رپ معدنی را امتحان کنید . بعضی از کسانیکه این کار را انجام می‌دهند ادعا می‌کنند که این کار باعث لاغری شده و مقداری کمر ، ران و بازوها را لاغر می‌کند .

این فرآیند شامل تمیزکننده‌های معدنی‌ای که بدن را سم‌زدایی می‌کنند ، میشود . همچنین باعث کمک به کاهش وزن ، کاهش سلولیت و سفت شدن پوست خواهد شد .

بهترین نوع بادی رپ همین نوع معدنی آن است ، البته انواع دیگری از بادی رپ نیز وجود دارند که میتوانید از آنها استفاده کنید .

ساکشن برای کاهش وزن سریع

لیپوساکشن را امتحان کنید . لیپوساکشن یک روش جراحی سریع برای کاهش وزن است که عموماً فقط برای افرادی که 1 تا 2 منطقه مشخص پر از چربی‌دارند پیشنهاد می‌شود ، اما از طرفی به مقدار وزن ( سالم ) بدن نیز مربوط است .

با توجه به اینکه این روش یک عمل جراحی است ، دارای ریسک‌هایی در سلامتی نیز است و باید زیر نظر متخصص انجام شود . در مورد عوارض و مشکلات ناشی از استفاده این روش با پزشک خود مشورت کنید .

انواع رژیم‌های ( سریع ) لاغری

رژیم لاغری مدیترانه ای

رژیم لاغری مدیترانه‌ای : همه رژیم‌ها درصورتی‌که ما کالری کمتری نسبت به کالری مصرفی خود استفاده کنید ، کار خواهند کرد . این بدان معنا نیست که رژیم غذایی صرفاً قابل‌تحمل یا سالم است ، اما با استفاده از اینگونه رژیم‌ها شما در زمان کوتاهی وزن خود را کاهش می‌دهید .

با داشتن یک رژیم غذایی مانند رژیم مدیترانه‌ای ، قادر خواهید بود تا کاهش وزن پایداری داشته باشید . این رژیم غذایی شامل مواد غذایی و آشپزی افرادی که نزدیکی دریای مدیترانه‌ای زندگی می‌کنند می‌شود .

تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که به این رژیم غذایی چسبیده‌اند ، باعث کاهش ریسک بیماری‌های قلبی در آن‌ها شده است . همچنین به شما در کاهش وزن و داشتن ظاهری لاغر کمک می‌کند .

روی خوردن مواد غذایی زیر تمرکز کنید ( و نان ، لبنیات و غذاهای فرآوری شده را حذف کنید ) :

 • ماهی
 • روغن‌زیتون
 • سبزی‌ها
 • میوه
 • لوبیا و دیگر حبوبات
 • آجیل
 • ادویه

رژیم لاغری پالئو

رژیم غذایی پالئو را امتحان کنید . این رژیم می‌گوید باید به رژیم غذایی که در زمان غارنشینی استفاده می‌شده است بازگردید ، زمانی که انسان‌ها در غار مواد غذایی مانند کیک و سیب‌زمینی سرخ‌کرده مصرف نمی‌کردند .

پیروان این رژیم غذایی ادعا می‌کنند که سیستم بدنی ما برای آشپزی مدرن طراحی نشده است . شما باید گوشت ، میوه و سبزی و سایز مواد غذایی که در زمان قدیم در دسترس بوده را فقط مصرف کنید .

همچنین مصرف قند مصنوعی و دانه نیز مجاز نیست .

بعضی از افراد نیز روزه‌داری متناوب ( بافاصله ) را نیز در رژیم پالئو می‌گنجانند تا سرعت کاهش وزن را افزایش دهند .

رژیم لاغری 30 روزه

رژیم لاغری 30 روزه را تست کنید . با توجه به این رژیم غذایی ، شما باید تمامی مواد غذایی فرآوری شده که برای سیستم گوارش سنگین هستند را به مدت 30 روز از رژیم غذایی خود حذف کنید .

بعد از 30 روز رعایت کردن این موارد ، شما متوجه کاهش سایز شکم و افزایش سطح انرژی‌خواهید بود .

دانه‌ها ، لبنیات ، شکر ، حبوبات و تمامی غذاهای فرآوری شده را مصرف نکنید .

گوشت ، سبزی ، مقداری میوه و آب فراوان مصرف کنید .

موادغذایی برای لاغری سریع

رژیم غذایی خام ( خام خوری ) را دنبال کنید . اگر از گوشت خوشتان نمی‌آید و از آشپزی خسته شده‌اید ، این نوع رژیم خوراک شماست . رژیم غذایی خام شامل تمامی مواد غذایی می‌شود که پخته نمی‌شوند . شما با استفاده از میوه و سبزی تازه ، وزن خود را کاهش می‌دهید .

مصرف شیر نارگیل ، آجیل ، دانه‌ها و دیگر مواد غذایی پخته نشده در این رژیم غذایی آزاد است .

متخصصان تغذیه معتقدند که ممکن است ، استفاده از رژیم غذایی خام به‌صورت طولانی‌مدت ، مواد مغذی موردنیاز بدن را تأمین نکند .

نکات مهم

1 – ممکن است با آهسته غذا خوردن ، کالری کمتری مصرف کنید . مغز شما به 20 دقیقه زمان نیاز دارد تا سیگنالی که اعلام کند که دیگر گرسنه نیستید را دریافت کند . با آرام غذا خوردن می‌توان این زمان را برای مغز فراهم کرد .

2 – هدف شما کاهش چربی است و نه کاهش عمومی وزن . اگر شما در هنگام کاهش وزن ورزش‌های مقاومتی انجام دهید ، ممکن است افزایش وزن را نیز شاهد باشید . در این مواقع نگران نباشید ، شما درواقع چربی را ازدست‌داده‌اید و ماهیچه‌های خود را افزایش داده‌اید . ماهیچه از چربی متراکم‌تر بوده و سالم‌تر آن نیز هست .

3 – به یاد داشته باشید که کاهش وزن سالم و اصولی نیاز به تلاش ، پشت‌کار و تخصص دارد .

4 – سالم‌ترین راه برای کاهش وزن شامل رژیم غذایی سالم و مغذی ، آب‌رسانی به بدن و ورزش کردن است . اگر به هر دلیلی کاهش وزن شدید را پیشه کرده‌اید بعد از چند روز یا چند هفته آن را ترک کرده و از روش‌های اصولی گفت شده استفاده کنید تا به‌سلامتی خود آسیب وارد نکنید .

5 – محرک‌های خود جهت کاهش وزن پیداکرده و آن‌ها را بنویسید . بعد از نوشتن ، آن را درجایی بگذارید که هرروز ببینید ، این کار باعث افزایش روحیه شما جهت کاهش وزن خواهد شد .

6 – متخصصان سلامت پیشنهاد می‌کنند که کاهش وزن آرام و پیوسته به‌صورت 0.5 تا 1 کیلوگرم در هفته مناسب است و باید طبق آن کاهش وزن را انجام دهید . کاهش وزن باید ترکیبی از رژیم غذایی سالم و ورزش به میزان متوسط باشد .

7 – کاهش سریع وزن برای مراسم خاص می‌تواند انگیزه خوبی برای کاهش وزن باشد ، اما داشتن انگیزه‌های بلندمدت می‌تواند به شما جهت کاهش وزن‌های طولانی‌مدت کمک کند .

8 – گروه یا انجمنی جهت کاهش وزن ایجاد کنید . از دوستان و خانواده خود بخواهید در گروه عضو باشند . این کار باعث افزایش شانس شما در سرعت و موفقیت در کاهش وزن به‌صورت طولانی‌مدت می‌شود .

9 – حواستان باشد که یک اشتباه به معنی شکست شما نیست . اگرچند پله به عقب برگشتید ، دوباره تلاش و برنامه‌ریزی کنید و ادامه دهید . موفقیت حاصل شکست‌ها است .

10 – به توهمات و حرف‌های بی‌پایه و اساس گوش ندهید !!! زمانی که شما اقدام به کاهش وزن و چربی سوزی می‌کنید ، این چربی از کل بدن کم می‌شود و شما نمی‌توانید با وزش‌های شکمی ( شکم زدن ) فقط از شر چربی‌های شکمی راحت شوید ، حال اگر 10000 تا شکم هم بزنید فرقی نمی‌کند .

هشدارها

1 – اگر بعد از رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن دچار عوارضی مثل : سرگیجه ، حالت تهوع ، ضعف ، درد ، سبکی سر ، سردرد یا دیگر علائم شدید ، برنامه لاغری را رها کنید . اگر احساس درد و ناراحتی شدید بود یا نگران وضعیت سلامت خود شدید به پزشک مراجعه کنید .

2 – قبل از استفاده از رژیم غذایی و ایجاد برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید . بسیاری از بیماری‌ها و شرایط وجود دارند که محدودیت‌هایی را برای این کار ایجاد می‌کنند .

3 – قبل از استفاده از مکمل‌ها با پزشک خود مشورت کنید . اضافه کردن مولتی‌ویتامین و دیگر مکمل‌ها برای کسانیکه رژیم می‌گیرند ، ضرورت ندارد اگر رژیم غذایی مناسب و بالانسی داشته باشند .

4 – کاهش سریع وزن می‌تواند خطرناک باشد و روی سلامتی شما تأثیر بگذارد . بهترین راه کاهش آرام و مداوم وزن است . مطمئن‌ترین و قابل‌تحمل‌ترین راه کاهش وزن ، مراجعه به متخصص تغذیه است .

5 – به خودتان کشنگی ندهید . اگر سرسختانه رژیم بگیرید ممکن است زندگی خود را در معرض خطر قرار دهید . هیچ‌وقت چند وعده غذایی را برای کاهش وزن حذف نکنید .

6 – از رژیم سرسختانه و قرص‌های لاغری و رژیم‌های غذایی ( سریع ) که کالری بسیار کمی دارند و گروهی از مواد غذایی را حذف می‌کنند ، استفاده نکنید .

7 – رژیم‌های سرسختانه و کاهش وزن سریع ، همیشه مؤثر نیست و در مواقعی می‌تواند خطرناک باشد .

8 – قرص‌ها ، پودرها و رژیم غذایی که کالری بسیار کمی دارد و مواد غذایی زیادی را حذف می‌کند یا ورزش‌های سنگین را پیشنهاد می‌دهند ، می‌تواند تهدیدی برای زندگی باشند .

9 – قرص‌ها و مکمل‌ها توسط FDA ( سازمان غذا و دارو آمریکا ) بررسی نشده‌اند و ممکن است استفاده از آن‌ها ایمن نباشد .

10 – قرص‌های رژیمی و رژیم‌های غذایی محدود می‌توانند باعث فقر مواد مغذی ، آسیب به ارگانهای بدن ، افزایش کلسترول کلسترول و بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر شوند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.