بلند کردن سریع ناخن

ناخن به‌صورت طبیعی رشد می‌کند که فقط باید منتظر ماند تا آن‌ها رشد کنند ؛ اما اگر ناخن زیبا و بلند می‌خواهید مقداری رسیدن به آن سخت است . ناخن همه افراد ماهیانه 1 میلی‌متر رشد می‌کند .

شما چه‌کاری می‌توانید انجام دهید ؟

با محافظت از ناخن و تغذیه مناسب آن‌ها می‌توانید ظاهری بلندتر از چیزی که هستند را به آن‌ها بدهید و آنها را تقویت کنید تا ناخن سالم تری داشته باشید .

بلندتر نشان دادن ناخن

بلند کردن ناخن

1 – دستان خود را با صابون ملایم شسته و خشک‌کنید . استفاده از صابون قوی می‌تواند باعث شکننده شدن ناخن بشود .

شستن ناخن

2 – در یک کاسه پلاستیکی سرکه ریخته و ناخن‌های خود را داخل آن بگذارید . به مقداری سرکه بریزید که ناخن‌های شما داخل آن غوطه‌ور شود  . به مدت 4 الی 5 دقیقه ناخن‌های خود را داخل آن خیس کنید .

بلند کردن ناخن در خانه

3 – دستان خود را با حوله خشک‌کنید . برای از بین بردن بوی سرکه می‌توانید بعد از خشک‌کردن دست با آب و صابون دستانتان را بشورید .

ریشه های ناخن

4 – اگر لازم است به‌آرامی پوستک‌ها را به داخل فشار دهید . پوستک ناخن را نکنید یا نبرید . پزشکان برش دادن پوستک و پوست اطراف ناخن را به دلایل زیادی مانند : ایجاد عفونت و مانع‌شدن از رشد ناخن منع کرده‌اند . همچنین بریدن پوستک می‌تواند باعث رشد به عقب و کوچک شدن دائمی پوستک بشود .

پوستک ناخن چیست ؟ به قسمت سفیدرنگ ابتدای رویش ناخن‌ها که تغذیه اصلی برای رویش و رشد ناخن از این قسمت انجام می‌شود ، پوستک گفته می‌شود .

همچنین میتوانید بعداز 4 دقیقه ضدعفونی کننده به دست خود بزنید .

راه‌های کاهش ناخن جویدن

لاک ناخن

ناخن را لاک 2 لایه بزنید . یک‌بار لاک بزنید سپس بعد از یک ساعت یک‌لایه دیگر از لاک را روی ناخن بزنید .

ترک جویدن ناخن

مطمئن شوید که لاک ناخن ضخیم و موجدار نباشد . در صورت موجدار و کلفت بودن لاک ناخن شما زیاد جذاب نخواهد بود . همچنین ممکن است به‌صورت ناگهانی یا با فشار زیاد به ناخن آسیب وارد شود که چیز خوبی نیست .

اگر ناخن می‌جوید این روش را امتحان کنید زیرا در صورت جویدن آن‌ها می‌فهمید که چه چیزی را گاز می‌زنید و این کار را انجام نمیدهد .

ناخن جویدن را درمان کنید

در هنگام جویدن ناخن آدامس بجوید . شما نمی‌توانید درحالی‌که چیزی را می‌جوید ناخن خود را نیز بجوید بنابراین آدامس گزینه خوبی خواهد بود .

آبلیمو برای رشد ناخن

به ناخن خود آبلیمو بزنید . در یک‌کاسه کوچک مقداری آبلیمو بریزید و نوک انگشتان خود را داخل آن فرو ببرید سپس بگذارید خشک شود . از این به بعد در هنگام جویدن ناخن مزه ترش به دهان شما می‌آید و شما متوجه می‌شوید که در حال ناخن جویدن هستید .

معجزه رشد ناخن

در هنگام تلویزیون دیدن دستکش دستتان کنید . اگر ناخن جویدن شما اکثراً بدون فکر کردن است ، پر شدن دهان با کرک از این کار جلوگیری می‌کند !! اینکار را دستکش برای شما انجام میدهد .

دستگاه ترک ناخن

اگر آدم ناآرامی هستید دستان خود را با چیزی مشغول کنید . توپ استرس ، بافتنی و حتی تمیز کردن می‌تواند دستان شمارا مشغول کند .

مشکلات ناخن جویدن

به افراد دیگر بسپارید تا به شما گوش زد کنند . اگر بدون فکر کردن ناخن خود را می‌جوید ؛ به دیگران بگویید تا به شما بگویند . به دوستان و خانواده خود بسپارید تا این کار را انجام دهند .

روش رشد سریع ناخن

چیز دیگری بجوید . اگر در حال جویدن باشید نمی‌توانید ناخن‌های خود را بجوید . به همین دلیل سعی کنید در هنگامی‌که ناخن خود را می‌جوید دهان خود را پر نگه‌دارید .

کمک به رشد ناخن

بیوتین و رشد ناخن

بیوتین مصرف کنید . بیوتین مکملی است که برای مقاصد زیادی مانند رشد مو ، جلوگیری از شکنندگی ناخن ، افزایش مقاومت ناخن ، کاهش شکستن و ترک در ناخن می‌شود . هم از مکمل بیوتین و هم با رژیم غذایی مناسب می‌توانید بیوتین موردنیاز خود را تأمین کنید .

مواد غذایی حاوی بیوتین :

  • جوانه گندم
  • غلات صبحانه کامل ( سبوس‌دار )
  • نان گندم کامل ( سبوس‌دار )
  • تخم‌مرغ
  • لبنیات
  • سالمون
  • مرغ
  • آجیل
  • برگ چغندر

مرطوب کردن ناخن

ناخن‌های خود را مرطوب کنید . وقتی‌که ناخن پوستک را ترک می‌کند آن‌ها دیگر سلول‌های مرده هستند یعنی نمی‌توانند خود را ترمیم کنند بنابراین شما باید از آن‌ها مراقبت کنید . در فصول سرد مرطوب نگه‌داشتن ناخن‌ها اهمیت بیشتری دارد زیرا هوا خشک‌تر است .

به‌صورت منظم بعد از شستشوی دست‌ها از مرطوب‌کننده روی ناخن‌ها استفاده کنید . این کار از شکنندگی و ترک جلوگیری می‌کند .

در فصول سرد سال در هنگام بیرون رفتن از دستکش استفاده کنید .

در هنگام ظرف شستن و مواد شوینده از دستکش استفاده کنید .

لاک پاکن آستون و مشکل رشد ناخن

زیاد از لاک پاک‌کن استفاده نکنید . هر باری که از لاک پاک‌کن استفاده می‌کنید ناخن خود را ضعیف‌تر می‌کنید . هر 2 یا 3 هفته یک‌بار از لاک پاک‌کن استفاده کنید . از لاک ناخنی استفاده کنید که نیاز به تجدید هفتگی نداشته باشد .

افسانه‌ها در مورد رشد ناخن

رشد ناخن

فعالیت‌های ثابت می‌تواند باعث تحریک کردن رشد ناخن بشود . این فعالیت‌ها باعث افزایش گردش خون خواهد شد . این شایعات به دلیل ناخن‌های قوی و بلند نوازندگان پیانو است . دکترها گفته‌اند که ممکن است به دلیل افزایش گردش خون و تحریک شدن برای رشد باشد که البته ثابت نشده است . البته ضربه خوردن به ناخن می‌تواند باعث شکستن و آسیب دیدن بیشتر بشود که باید بیشتر کوتاه شوند .

موادغذایی برای رشد ناخن

مصرف بیشتر پروتئین می‌تواند باعث تحریک کردن رشد ناخن بشود . ناخن از پروتئین ( کراتین ) درست‌شده است و مصرف بیشتر پروتئین در رژیم غذایی می‌تواند به رشد کمک کند که البته مدرکی برای این ادعا وجود ندارد .

حقیقت این است که کمبود پروتئین می‌تواند باعث ضعیف شدن و رشد کم ناخن بشود . به‌هرحال بین مصرف نرمال و زیاد پروتئین در رژیم غذایی ممکن است در ناخن تأثیری نداشته باشد .

رشد ناخن با سیر

مالیدن سیر به ناخن می‌تواند رشد ناخن را سریع‌تر کند . سیر دارای سلنیوم است که کمبود آن می‌تواند باعث ضعیف شدن ناخن بشود . مالیدن سیر به ناخن می‌تواند تأثیر مثبتی روی رشد ناخن بگذارد . البته باید بدانید که مدارک معتبری در مورد تأثیرگذار بودن سر در رشد ناخن وجود ندارد .

روش‌های دیگر و نکات بسیار مهم

اگر با آب زیاد سروکار دارید ممکن است آب ناخن های شمارا ضعیف کند . از سفت کنند ناخن استفاده کنید .

برای داشتنی پوست دست و ناخنی زیبا از مرطوب‌کننده روی آن‌ها استفاده کنید .

مولتی‌ویتامین مصرف کنید تا ویتامین‌ها و مواد معدنی که آن‌ها را کم دارید جبران شود تا به رشد و بلند شدن ناخن کمک کند .

مقداری روغن و نمک در یک‌کاسه آب ریخته و انگشتان خود را روزی 10 الی 20 دقیقه درآن خیس کنید . بعد از 3 هفته رشد ناخن را مشاهده کنید .

لاک ناخن از ترک خوردن ناخن جلوگیری می‌کند .

هرروز ناخن خود را با مخلوطی از روغن‌زیتون ، آب گرم ، شیر و آب پرتغال آبکشی نمایید .

وقتی می‌خواهید ناخن‌ها را بلند کنید همیشه زیر آن‌ها تمیز کنید زیرا کثیفی می‌تواند روی ناخن لکه ایجاد کند .

هرگز از لاک پاک‌کن‌های حاوی آستون استفاده نکنید زیرا ناخن را نازک و ضعیف می‌کند که درنهایت رشد ناخن سخت‌تر خواهد شد .

هفته‌ای 2 بار روغن‌زیتون روی ناخن بمالید سپس آن را کاملاً شسته و خشک‌کنید .

رشد ناخن در اشخاص مختلف متفاوت است .

حواستان باشد با دستان خود نیز ممکن است به ناخن آسیب برسانید که نتیجه آن مانند ناخن جویدن است .

استفاده از لاک پاک‌کن‌های ژله ای باعث جلوگیری از ترک خوردن ناخن می‌شود .

تایپ کردن و بازی‌های کامپیوتری می‌تواند دستان شمارا مشغول نگه دارد .

به مدت چند هفته قبل از خوابیدن روغن بادام روی ناخن خود بمالید تا تفاوت را احساس کنید .

به‌صورت روزانه با روغن ناخن و پوستک‌ها را ماساژ دهید .

روغن نارگیل نیز می‌تواند کمک کند .

مقداری چسب دور انگشتان خود بزنید تا از جویدن ناخن جلوگیری شود .

زیاد از لاک ناخن استفاده نکنید زیرا مواد پاک‌کننده ناخن می‌توانند باعث ضعیف کردن ناخن شوند .

مرتباً ناخن‌های خود را نیز بشورید .

مانیکور کردن نیز می‌تواند از جویدن ناخن جلوگیری کند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.