خانه سلامت پوست ، مو و ناخن ۲۴ روش رفع سفیدی مو + برگشت رنگ طبیعی

۲۴ روش رفع سفیدی مو + برگشت رنگ طبیعی

0
درمان سفیدی مو

بیشتر روش های گفته‌شده به‌صورت کلینیکی آزمایش نشده اند و تاثیرات آن‌ها به‌صورت علمی ثابت نشده است اما بسیاری از افراد با استفاده از آن‌ها توانسته اند رنگ موهای سفید خود را برگردانند . روش ها زیاد است و می‌توانید روشی را پیدا کنید که وسایل آن را در خانه داشته باشید و بتوانید استفاده کنید .

روش های رفع سفیدی مو

۱ – آب پیاز

به‌سادگی خود پیاز یا آب آن را روی پوست سر ماساژ دهید سپس با شامپو بشورید .

۲ – رزماری و مریم‌گلی

هردوی این گیاه‌ها باعث پوشش دادن موهای سفید می‌شوند . نصف استکان از هرکدام از گیاهان را در ۲ استکان آب ریخته و بگذارید به جوش بیاید سپس به مدت چند ساعت بگذارید تا خیس بخورد . مخلوط را صاف‌کرده و همیشه بعد از شامپو کردن مو آن‌ها را به مو بزنید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بعد آبکشی نمایید .

۳ – پوست سیب‌زمینی

یکی از محبوب ترین و معروف ترین روش های درمان سفیدی مو میباشد . پوست سیب‌زمینی می‌تواند مقداری موهای شمارا تیره‌تر کند تا موهای سفید شما کمتر به چشم بیایند .

طرز تهیه و استفاده :

 • ۵ عدد سیب‌زمینی را پوست‌کنده و یک لیوان پوست جمع کنید .
 • ۲ استکان آب سرد و پوست سیب‌زمینی را داخل یک ماهی‌تابه بریزید.
 • بگذارید تا جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید و به مدت ۵ دقیقه بگذارید بماند .
 • بگذارید سرد شود سپس صاف کنید .
 • چند قطره روغن رزماری یا اسطوخودوس داخل آن بریزید .
 • آب بدست آمده را در ظرف سربسته و شیشه‌ای نگهداری کنید .
 • بعد از شامپو مو را با آن آبکشی نمایید .
 • بعد از ریختن آب سیب‌زمینی روی مو ؛ مو را دیگر آبکشی نکنید .

۴ – چای سیاه

۱ قاشق نمک را در چای حل کرده و سر خود را با آن ماساژ دهید و بگذارید ۱ ساعت یا بیشتر روی سر بماند تا تأثیر شگفت‌انگیز آن را ببینید .

۵ – جوانه گندم

به‌صورت روزانه به مدت چند ماه زنجبیل رنده شده ، مقدار کمی عسل و جوانه گندم بخورید تا رنگ موهای سفید شما برگردد .

۶ – روغن کرچک

روغن کرچک ، حنا و نصف آب‌ لیموی تازه را مخلوط‌کنید و به مدت یک ساعت روی مو قرار دهید سپس با شامپو بشورید ( ترجیحاً بدون سولفید ) .

۷ – حنا و شنبلیله

ترکیبی از پودر حنا ، دانه‌های شنبلیله ، ریحان تازه ، نعناع تازه و روغن نارگیل درست کرده و به سر خود بزنید . به مدت ۲ ساعت صبر کنید سپس نرم‌کننده به مو بزنید .

۸ – سرکه سیب

به‌طور مساوی آب و سرکه سیب را مخلوط‌کنید و موهای خود را با آن آبکشی نمایید سپس موهای خود را با حوله به مدت نیم ساعت بپیچید تا کار خود را انجام دهد . بعد از نیم ساعت موها را با شامپو بشورید .

هفته‌ای چند بار به مدت چند ماه اینکار را انجام دهید تا نتایج آن را ببینید . بعد از هر بار مصرف به موها نرم‌کننده بزنید . اگر موهای خشک دارید از سرکه سیب استفاده نکنید .

۹ – گیاه تاج خروس

مزه تاج خروس به همراه لیمو عالی است و می‌تواند از سفیدی زودرس مو جلوگیری کند .

۱۰ – انگورفرنگی و هسته انبه

پوسته بیرونی انبه را شکسته و داخل آن را به همراه انگور فرنگی آسیاب کنید تا خمیری به دست بیاید و خمیر را روی سر زده و به مدت ۲ الی ۴ ساعت بگذارید تا بماند سپس آبکشی نمایید .

۱۱ – روغن نارگیل و برگ درخت کاری

روغن نارگیل و برگ درخت کاری یکی از بهترین درمان‌های طبیعی برای تقویت مو است . ماساژ دادن آنها روی پوست سر باعث کاهش شوره و ریزش مو می‌شود .

۱۲ – انگور فرنگی سیاه و روغن بادام

مقداری آب انگور را به همراه چند قطره روغن بادام و آب‌لیمو روی سر بزنید و پوست سر را ماساژ دهید . این کار را هر شب تکرار کنید .

۱۳ – ملاس بلک استراپ

ملاس حاوی مس است که می‌تواند سفیدی زودرس مو را برگرداند . ملاس بلک استراپ می‌تواند ۱۴% از نیاز روزانه به مس را تأمین کند . همچنین دارای مواد معدنی مانند : آهن ، سلنیوم و منیزیم است . هرروز صبح ۱ قاشق غذاخوری به مدت چند ماه میل کنید تا تأثیر آن مشخص شود . همچنین می‌توانید ملاس را به درمان‌های موضعی نیز اضافه نمایید .

۱۴ – ماسک آمله ، ماست و آب‌لیمو

پودر آمله به همراه آب‌لیمو و ماست برای محدود کردن موی سفید مفید می‌باشند . بعد از مخلوط کردن هر ۳ تای آن‌ها روی پوست سر زده و به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید بماند سپس با آب ولرم آبکشی نمایید . برای گرفتن بهترین نتیجه به مدت ۹۰ روز هرروز این کار را انجام دهید .

۱۵ – روغن بادام و آب آمله

روغن بادام و آب آمله برای کاهش موهای سفید عالی هستند همچنین برای سلامتی مو نیز خوب می‌باشند . به مقدار مساوی روغن بادام و آب آمله را مخلوط کرده و به مدت ۱۵ دقیقه پوست سر را ماساژ دهید .

۱۶ – عصاره فلفل دلمه

ماساژ دادن سر با عصاره فلفل دلمه و روغن جوجوبا می‌تواند باعث کمک به خلاصی از سفیدی زودرس مو بشود .

۱۷ – زنجبیل

اگر می‌خواهید موهای سفید خود را به حالت اول خود بازگردانید این درمان خانگی می‌تواند به شما کمک کند . مقداری زنجبیل را رنده کنید و با استفاده از شیر یک خمیر درست کنید . خمیر را به مدت دقیقه و هفته‌ای ۱ بار روی موهای سفید خود بزنید .

۱۸ – عصاره‌های زنجبیل ، اسطوخودوس و کنجد

ترکیبی از عصاره‌های گفته‌شده ؛ می‌توانند به برگشت سفیدی مو کمک کنند . این ترکیب را می‌توانید به مقدار زیاد استفاده کنید تا زمانی که تأثیری روی پوست نداشته و دچار حساسیت نشود .

طرز تهیه و استفاده‌ :

 • نصف قاشق غذاخوری از روغن‌های زنجبیل و اسطوخودوس و ۱۰ قطره روغن کنجد را در یک شیشه بریزید .
 • به‌آرامی تکان دهید تا مخلوط شوند .
 • روغن را روی سر ماساژ دهید .
 • ۲۰ دقیقه صبر کنید .
 • مو را شامپو کنید و نرم‌کننده بزنید .

۱۹ – چای مریم‌گلی

چای غلیظ مریم‌گلی را مستقیماً روی موها زده و بگذارید تا به‌صورت طبیعی خشک شود سپس با آب آبکشی نمایید . چای مریم‌گلی می‌تواند رنگ طبیعی مو را برگرداند اما رنگ آن با موهای اصلی شما مقداری متفاوت خواهد بود . به‌صورت مرتب مصرف کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید .

۲۰ – روغن حیوانی ( کرمانشاهی )

هفته‌ای ۲ بار سر را با روغن کرمانشاهی ( گرفته‌شده از کره شیر گاو ) ماساژ دهید . گفته‌شده است که این کار باعث تولید ملانین ( عنصر اصلی رنگ مو ) می‌شود .

۲۱ – دانه کنجد سیاه

بر اساس طب سنتی چینی ، دانه‌های کنجد سیاه در خلاصی از سفیدی زودهنگام مو تأثیر زیادی دارد . آن‌ها بر این باورند که کنجد سیاه می‌تواند فعالیت ملانوسیت برای تولید ملانین را افزایش دهند . کنجد سیاه غنی از پروتئین ، آهن ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم و مس است . به مدت ۳ ماه روزانه ۱ قاشق چای‌خوری دانه کنجد بخورید . استفاده منظم از روغن کنجد نیز به‌صورت موضعی می‌تواند کمک‌کننده باشد . انتظار تأثیر سریع را نداشته باشد درمان‌های خانگی نیاز به زمان‌دارند تا تأثیر خود را نشان دهند .

۲۲ – آب دوغ و برگ درخت کاری

آب دوغ و آب برگ درخت کاری می‌توانند از سفیدی و ریزش مو جلوگیری کنند .

طرز تهیه و استفاده : هر دور را به مقدار مساوی مخلوط کرده و مقداری کمی حرارت دهید تا مقداری گرم شود سپس روی پوست سر زده و به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بگذارید بماند سپس با آب ولرم آبکشی نمایید .

۲۳ – روغن نارگیل و گل خار

مخلوط روغن گل خار و نارگیل می‌تواند به درمان سفیدی مو کمک کنند .

طرز تهیه و استفاده : ۲ قاشق غذاخوری روغن گل خار را با ۵ قاشق غذاخوری روغن نارگیل داخل یک شیشه ریخته و به‌خوبی تکان دهید . مقداری کمی از روغن را روی موها زده و مطمئن شوید به ریشه آن‌ها میرسد سپس ۲۰ دقیقه بگذارید بماند سپس با شامپو بشورید و نرم‌کننده بزنید . به مدت ۶۰ روز ؛ هرروز این کار را انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید .

۲۴ – روغن جوجوبا ، کرچک و دانه‌های خردل

ترکیب روغن‌های گفته‌شده و استفاده آن روی ریشه مو می‌تواند رنگ موی شمارا بازگرداند .

طرز تهیه و استفاده : ۱ قاشق غذاخوری روغن خردل ، ۲ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا و کرچک را در یک ظرف کوچک بریزید و به‌خوبی تکان دهید . رغن را روی موی خیس ریخته و ماساژ دهید . روی سر حوله بکشید سپس ۲۰ دقیقه صبر کنید . با آب گرم مو را آبکشی نمایید سپس شامپو و نرم‌کننده بزنید . به مدت ۱ ماه این کار را به‌صورت روزانه انجام دهید .

بارگذاری بیشتر در پوست ، مو و ناخن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

درمان دمل در ۳ سوت !!! ( با عکس )

دمل‌ها یا آبسه‌ها، برجستگی‌های دردناک، ملتهب و چرکی هستند که در اثر عفونت‌های باکتریایی به…