رشد سریع ناخن

با این روش معجزه در رشد ناخن را شاهد باشید !!

باید بدانید که نمی‌توان رشد ناخن را 5 روز زیاد کردن اما می‌توان با انجام کارهایی رشد ناخن را به حداکثر میزان خود افزایش داد . محافظت و بالا بردن مقاومت ناخن باعث راحت‌تر کردن رشد آن می‌شود . شما همچنین می‌توانید روش‌های مراقبت از ناخن را برای بهبود سلامت ناخن خود یاد گرفته و استفاده کنید . اگر شما مشکل ناخن جویدن دارید باید آن از آن پیشگیری کنید که در ادامه مقاله تمامی آن‌ها گفته خواهد شد .

محافظت و قوی کردن ناخن

رشد سریع ناخن

از سفت کننده ناخن استفاده کنید . شما با استفاده از سفت کننده‌های ناخن می‌توانید از ناخن خود در مقابل صدمات مراقبت کنید . سفت کننده‌های ناخن می‌توانند از شکستن و آسیب به ناخن جلوگیری کنند . همچنین شمارا مجبور می‌کند ناخن‌ها را قبل از رسیدن به طول موردنظر اصلاح کنید .

سفت کننده‌های ناخن تا زمانی که پاک نشوند تأثیر دارند و باید به‌صورت روزانه از آن‌ها استفاده کنید .

سفت کننده‌های ناخن تأثیرات موقتی دارند و برای برنامه بلندمدت سلامتی و مقاومتی ناخن مؤثر نیستند .

جلوگیری از آسیب به ناخن

از دستکش برای مراقبت ناخن در مقابل سرما و مواد شیمیایی استفاده کنید . به‌غیراز استفاده از لوسیون ؛ همیشه در هوای سرد از دستکش استفاده کنید . اگر با محصولات شیمیایی مانند مواد پاک‌کننده های خانگی یا محصولات هنری و نقاشی کار میکنید با دستکش لاتکس از ناخن خود در مقابل آن‌ها محافظت کنید . این کار از شکستن ناخن شما جلوگیری می‌کند .

رشد کم ناخن

ناخن را در مقابل قرار گرفتن طولانی مدت با آب محافظت کنید . خیس خوردن ناخن در آب به مدت طولانی می‌تواند باعث ضعیف شدن ناخن و مستعد به تکه‌تکه شدن بعد از بلند شدن بشود .درنتیجه مجبور می‌شوید که بیشتر آن‌ها را اصلاح کنید . کارهایی مانند شستن ظروف و شنا می‌تواند باعث زیاد خیس خوردن ناخن بشوند .

سعی کنید در هنگام ظرف شستن از دستکش استفاده کنید .

موادغذایی برای رشد ناخن

رژیم غذایی متعادل و مناسب داشته باشید . عموماً مردم به مقدار کافی پروتئین مصرف می‌کنند بنابراین برای داشتن ناخن‌های قوی باید مواد غذایی دیگر مانند لیست زیر را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید :

 • میوه‌ای مختلف
 • سبزیجات
 • پروتئین بدون چربی
 • غلات کامل ( سبوس‌دار )
 • لبنیات کم‌چرب

قرص رشد ناخن

مکمل بیوتین مصرف کنید . بیوتین می‌تواند ناخن را مقاومتر کند تا به‌سادگی نشکند . مصرف مکمل بیوتین ممکن است به شما برای رشد ناخن بلند و سریع کمک کند . مصرف مواد غذایی حاوی بیوتین می‌تواند باعث افزایش رشد ناخن نیز بشود .

دز مصرفی بیوتین برای بزرگسالان عموماً 30 میکروگرم در روز است .

مراقبت از دست و ناخن

کرم رشد ناخن

ناخن و دست خود را مرطوب کنید . استفاده از نرم‌کننده روی دست و ناخن باید به‌صورت یک عادت روزانه باشد . انجام این کار می‌تواند از خشک شدن ناخن جلوگیری کند که ممکن است به داشتن ناخنی محکم و بلند کمک کند . چند بار در روز از مرطوب‌کننده روی دست و ناخن خود استفاده کنید ، یا هر زمان که احساس کردید دستتان خشک است .

شستن دست باعث از بین رفتن چربی طبیعی دست می‌شود بنابراین بعد از استفاده از صابون از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید . در هنگام استفاده از کرم یا لوسیون مرطوب‌کننده نگاه ویژه‌ای به ناخن و پوستک اطراف آن باشد .

روش بلند کردن ناخن

ناهمواری‌های ناخن خود را بگیرید . اگر متوجه پاره شدن در ناخن یا فرسوده‌شدن لبه آن شدید بهتر است قبل از بدتر شدن آن را بگیرید . داشتن لبه‌های ناهموار ناخن بیشتر مستعد کنده شدن از ناخن هستند زیرا ممکن است به‌جایی گیر کنند .

روش خانگی رشد سریع ناخن

از پوستک مراقبت کنید . پوستک یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ناخن است زیرا از ناخن در مقابل عفونت محافظت می‌کند . آسیب دیدن پوستک مانند بریدگی یا فشار دادن زیاد آن بدون گرم کردن می‌تواند به ناخن آسیب‌زده و باعث رشد کمتر ناخن بشود .

گرم کردن پوستک باعث راحت‌تر شدن فروبردن پوستک به داخل می‌شود . برای این کار انگشتان خود را در آب گرم با مقدار کمی صابون خیس کنید سپس پوستک را به داخل فشار دهید .

برای داشتن پوستکی سالم و افزایش گردش خون همچنین سریع‌تر ناخن و افزایش مقاومت ناخن مقداری پوستک را ماساژ دهید .

حواستان باشد که پوستک را نبرید زیرا می‌تواند باعث خونریزی شود که منجر به عفونت میشود .

علت شکستن ناخن

ناخن را گرد کنید . ناخن خود را به شکل مربعی اصلاح نکنید . ناخن‌های مربعی تمایل بیشتری به گیرکردن به لباس و دیگر سطوح را دارند . اگر ناخن مربعی را ترجیح می‌دهید حداقل سعی کنید لبه‌های ناخن را نرم کنید تا کمتر به اجسام دیگر گیر کنند .

جلوگیری از ناخن خوردن

رشد بیشتر ناخن

مانیکور ناخن انجام دهید . اگر شما متوجه یک ناهمواری در ناخن بشوید ممکن است اقدام به جویدن ناخن بکنید . یکی از بهترین کارهای ممکن در این زمان استفاده از مانیکور ناخن است که باعث کاهش ناخن جویدن خواهد شد .

هفته‌ای یک‌بار ناخن را مانیکور کنید . اگر هم علاقه‌ای به مانیکور ندارید فقط ناخن را لاک بزنید و آن‌ را سوهان بکشید .

استرس و رشد ناخن

استرس خود را مدیریت کنید . افزایش استرس می‌تواند باعث بالا بردن نرخ ناخن جویدن بشود . با کاهش میزان استرس خود می‌توانید انگیزش ناخن جویدن را کم کنید . بعضی از استراتژی‌ها برای کاهش استرس شامل :

 • مدیتیشن
 • یوگا
 • تنفس عمیق
 • فعالیت فیزیکی مانند : قدم زدن ، دویدن و شنا کردن

درمان خوردن ناخن

راهی برای مشغول کردن دست پیدا کنید . اگر دست شما آزاد باشد بیشتر تمایل به جویدن ناخن خواهید داشت . سعی کنید باکارهایی مانند لیست زیر و مشابه آن‌ها دست خود را مشغول کنید :

 • ساز موسیقی
 • بافتنی
 • ساخت جواهرات
 • پخت‌وپز
 • تسبیح

درمان دارویی رشد کم ناخن

به پزشک مراجعه کنید . اگر نتوانستید با روش‌های گفته‌شده ناخن جویدن خود را درمان کنید به یک متخصص مراجعه کنید تا ریشه ناخن جویدن را پیدا کند .

3/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.