درمان ناخن جویدن بچه

ناخن خوردن در هر سنی امکان دارد رخ بدهد ، از کودک 2 ساله تا انسان های بالغ . ناخن جویدن یکی از عوارض اختلالات کنترل عصبی ، استرس و خستگی میباشد . ناخن جویدن باعث آسیب برگشت ناپذیر به ناخن ، دندان و لثه میشود . عوارض ناخن جویدن عبارتند از :

انتقال باکتری های زیر ناخن به پوست

چرک کردن یا تب خال ناخن

انتقال کرمک به دهان

بیماری های گوارشی

امکان تغییر شکل ناخن بعد از چند سال

بیماری های لثه

در صورتیکه با راهکارهای زیر نتوانستید این عادت را ترک کنید احتمال دارد از بیماری هایی نظیر افسردگی رنج ببرید .

ناخن خوردن

پوشاندن ناخن ها با چسب یا دستکش . تمام ناخن های انگشتان خود را با چسب زخم بپوشانید . البته میتوانید از دستکش نیز استفاده نمایید . در ضمن میتوانید برای پنهان نگه داشتن چسب ها از چسب شیشه ای استفاده نمایید . بعد از استفاده از چسب یا دستکش عادت ناخن خوردن کم کم در شما از بین میرود .

درمان ناخن خوردن کودکان

پوشاندن ناخن با لاک ناخن ، سرکه یا آبلیمو . این روش تاثیر زیادی در کاهش خوردن ناخن دارد . ناخن خود را لاک بزنید یا با سرکه و آبلیمو روی آن را بپوشانید و بگذارید خشک شود . مزه بد ناخن باعث میشود که در هنگام شروع به خوردن ناخن از آن دست بکشید .

  • در ضمن میتوانید ناخن های خود را با روغن نارگیل و فلفل قرمز نیز بپوشانید .

علت ناخن خوردن

دست ها و دهان خود را مشغول نگه دارید . اگر دهان و دستان خود را مشغول نگه دارید دیگر نمیتوانید ناخن های خود را بجوید و حتی فکر ناخن جویدن نیز در شما بوجود نمی آید . اینکار بعد از چند هفته باعث از بین رفتن ناخن جویدن خواهد شد . برای مشغول نگه داشتن دهان بهترین راه استفاده از آدامس میباشد .

عوارض ناخن خوردن

استفاده از تکنیک سالم نگه داشتن یک ناخن . بعضی از کسانیکه مشکل جویدن ناخن داشته اند این روش را بسیار موثر میدانند . سعی کنید یکی از انگشتان خود را نجوید و سالم نگه دارید و تمرکز خود را روی اینکار قرار دهید . یعد از یک الی دو هفته فرق بین انگشتان خود را مشاهده کنید . دیدن تفاوت ناخن ها و دستان شما باعث تحریک شما برای ترک این عادت خواهد شد .

دیگر نکات بسیار مهم در ترک عادت ناخن جویدن :

ماهیچه های خود را ریلکس کنید .

از تکنیک کشیدن نفس عمیق استفاده نمایید .

کافئین کمتر مصرف کنید .

با ورزش استرس خود را کنترل کنید .

زیاد بخوابید .

منظم کردن ناخن ها با ناخن گیر و سوهان ناخن : اینکار باعث تحریک شدن برای نجویدن ناخن خواهد شد .

از مواد غذایی حاوی کلسیم و منیزیم استفاده نمایید .

2/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.