رشد سریع مو

آیا میخواهید رشد موی خود را زیاد کنید یا موی خود را احیا کنید ؟ خوب جایی آمده اید !!

یکی از روش‌های محبوب برای رشد مو روش معکوس است . استفاده از این روش باعث افزایش گردش خون در پوست سر و فولیکول‌های مو می‌شود . البته ازنظر علمی تاثیر این روش ثابت نشده است اما با توجه به تجربه بسیار از افراد در رشد مجدد مو و رشد سریع‌تر آن تأثیر دارد . در صورتی که بیماری های زیر را دارید از این روش استفاده نکنید :

  • فشار خون بالا یا پایین
  • جداشدن شبکیه
  • آسیب نخایی
  • عفونت گوش
  • مشکلات قلبی
  • بارداری
  • فتق

زدن روغن به مو

ماساژ سر با روغن

روغن مناسب را انتخاب کنید . شما از روغن‌های زیادی مانند : زیتون ، نارگیل ، هسته انگور و غیره می‌توانید استفاده کنید . البته روغن های گفته شده طبیعی بودند شما می‌توانید از دیگر روغن‌ها نیز استفاده کنید .

درست کردن روغن رویش مو

روغن را گرم‌کنید . 3 تا 4 قاشق غذاخوری روغن را در بطری بریزید . 1 استکان آب گرم برداشته و بطری روغن را داخل آن به مدت 1 دقیقه قرار دهید . گرم بودن روغن باعث افزایش گردش خون در پوست سر خواهد شد . حواستان باشد که روغن را زیاد داغ نکنید که پوستتان بسوزد .

رویش سریع مو

روغن را به پوست سر بزنید . اگر از ریزش مو رنج می‌برید اول‌ازهمه همان مناطق را روغن بزنید سپس تمام پوست سر را آغشته به روغن بکنید . مطمئن شوید که تمام پوست سر آغشته به روغن شده باشد .

شانه کردن درست مو

مو را شانه کنید . اگر موی شکننده دارید سعی کنید روغن را به‌تمامی موها نیز پخش‌کنید . درصورتی‌که موی فر دارید موهای خود را به‌آرامی شانه کنید .

تحریک کردن فولیکول مو

ماساژ سر برای رویش مو

به‌آرامی ماساژ دهید . با نوک انگشتان و با حرکات دایره‌ای سر را ماساژ دهید . ماساژ را در جهت عقربه‌های ساعت سپس در جهت عکس عقربه‌های ساعت انجام دهید . از کف دست هم می‌توانید استفاده کنید . روی مناطقی که ریزش مو دارید بیشتر تمرکز کنید . زیاد سفت ماساژ ندهید و به مدت 4 دقیقه ماساژ را انجام دهید .

رویش مجدد مو

سرخود را روبه پایین بگیرید . می‌توانید روی ظرف‌شویی این کار را انجام دهید یا روی صندلی بنشینید و سرخود را پایین نگه‌دارید . به مدت 4 دقیقه این حالت را حفظ کنید . این کار باعث افزایش گردش خون در سر به دلیل جاذبه می‌شود . نفس عمیق بکشید و ذهن خود را آزاد بگذارید .

اگر احساس ناراحتی کردید به‌آرامی سرخود را بالا بیاورید .

تقویت موی سر

برای تأثیر بیشتر روغن را مدت بیشتری روی سر بگذارید . اگر موی خشک دارید بهتر است روغن را به مدت بیشتری بگذارید تا روی سر بماند . پیشنها می‌شود روی سر را بپوشانید و به مدت یک‌شب بگذارید روی سر بماند .

البته ممکن است به دلیل زیاد ماندن روغن روی سر فولیکول‌های مو گرفته شود .

شستشوی درست مو

موهای خود را بشورید . تمامی روغن را به‌خوبی بشورید . سعی کنید از شامپوهای معمولی استفاده کنید . شامپوهای قوی ( PH بالاتر از 7 ) باعث از بین بردن چربی طبیعی مو می‌شوند .

رشد سریع مو

هر 3 الی 4 هفته این کار را تکرار کنید . بستگی به شرایط موی شما دارد اما به یاد داشته باشید که استفاده بیش‌ازحد از روغن باعث گرفتن فولیکول‌های مو و جلوگیری از رشد مو می‌شود .

در صورتی که میخواهید ماساژ مو را به صورت اصولی یاد بگیرید مطالعه مقاله ماساژ مو را میتوانید مطالعه کنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.