خانه سرگرمی طرز تهیه روغن و عصاره رزماری در خانه ( با عکس )

طرز تهیه روغن و عصاره رزماری در خانه ( با عکس )

طرز تهیه روغن رزماری

روغن رزماری در بسیار از غذاها و مصارف آرایشی و بهداشتی مثل پوست و مو کاربرد دارد زیرا دارای خواص بسیار زیادی است . باید توجه داشته باشید روغن رزماری طی چند هفته پس از تولید فاسد میشود مگر آنکه روغن آن را از خشک شده رزماری تهیه کنید که در ادامه توضیح خواهیم داد . روغن رزماری را میتوانید به راحتی در خانه تهیه و مصرف کنید .

طرز تهیه روغن با رزماری تازه

مواد مورد نیاز :

۳ تا ۴ شاخه رزماری تازه

۲ استکان روغن ( زیتون ، بادام شیرین یا جوجوبا )

روغن رزماری

رزماری را بشورید و اندازه گیری کنید . رزماری را با آب سرد بشورید سپس ساقه آنها را جدا کنید سپس به اندازه یک استکان از آنها را بردارید .

روغن رزماری اصل

در ماهی تابه کوچک مقداری روغن بریزید . ۲ استکان روغن زیتون ، جوجوبا یا بادام شیرین داخل ماهی تابه بریزید . سعی کنید همیشه از روغن های طبیعی و گیاهی برای اینکار استفاده کنید .

طرز تهیه اسانس رزماری

رزماری را داخل روغن حرارت دهید . رزماری را داخل ماهی بریزید و روی شعله کم قرار دهید . به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه حرارت داده و هم بزنید . بعد از داغ شدن روغن بوی رزماری به مشام خواهد رسید . اگر روغن شروع به تولید حباب کرد یعنی حرارت آن زیاد است و باید شعله را کم کنید .

طرز تهیه عصاره رزماری

روغن را جدا و سرد کنید . اول بگذارید تا روغن سرد شود سپس بوسیله یک آبکش فلزی رزماری را آبکشی کرده و تفاله های رزماری را دور بریزید .

دستگاه روغن گیری رزماری

روغن را داخل شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید . سعی کنید سریعا بعد از سرد شدن روغن آن را داخل ظرف در داری بریزید تا از رشد باکتری در آن جلوگیری کنید . حتما تاریخ روزی که روغن را درست کرده اید روی شیشه بنویسید . روغن را حتما داخل یخچال نگهداری کنید . این روغن داخل یخچال تا چند هفته ماندگاری دارد .

طرز تهیه روغن با رزماری خشک شده

مواد مورد نیاز :

۳ تا ۴ شاخه رزماری خشک شده یا ۱ قاشق بزرگ و سرپر غذاخوری خشک شده برگ رزماری

۲ استکان روغن زیتون ( ۴۷۵ میلی لیتر )

روش تهیه روغن رزماری

شیشه روغن را ضد عفونی کنید . یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و بگذارید جوش بیاید . حرارت را کم کرده و شیشه رزماری را داخل آن به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید .ابنکار باعث از بین بردن باکتری ها و جلوگیری از خراب شدن روغن رزماری میشود . درب شیشه را لازم نیست بجوشانید و با شستن آن را تمیز کنید .

تهیه رزماری برای مو

رزماری را داخل شیشه بریزید و سپس روغن در آن بریزید . ۲ الی ۳ شاخه رزماری کافی میباشد ، شاخه ها را جدا کرده و برگ ها را داخل شیشه بریزید . اگر از رزماری بسته بندی استفاده میکنید ۱ قاشق بزرگ سر پر غذاخوری داخل شیشه بریزید . شیشه را با روغن زیتون پر کنید و سر آن را ۱۲ میلی متر خالی بگذارید . مطمئن شوید که تمام رزماری داخل روغن فرو برود .

خرید روغن رزماری

شیشه روغن را جلوی آفتاب بگذارید . درب شیشه را بسته و آن را در جایی که آفتاب می تابد به مدت ۲ هفته قرار دهید . در طی این زمان روغن آرام آرام گرم شده و عطر رزماری را به خود میگیرد . بعد از ۲ هفته میتوانید روغن را مصرف کنید .

روغن رزماری

روغن را صاف کنید . بوسیله یک پارچه تفاله های رزماری را از روغن آن جدا کرده و آنها را دور بریزید . حتما از پارچه تمیز برای اینکار استفاده کنید .

rosemary oil

روغن رزماری را داخل کابینت نگه داری کنید . با این روش تهیه روغن رزماری ، این روغن به مدت ۱ سال ماندگاری دارد . روغن را در جای خشک و خنک بگذارید .

بارگذاری بیشتر در سرگرمی
نظرات بسته شده است.

بررسی کنید

ساختن اسلایم با خمیر دندان و شامپو !! ( با عکس و ویدیو )

ساختن اسلایم عموما با بوراکس انجام میشود اما بدون بوراکس هم میتوان این کار را انجام داد . …