رشد سریع ناخن

ناخن های بلند و آراسته برای زنان بسیار زیبا میباشد اما بلند کردن و نگهداری از ناخن ها کار زیاد راحتی نمیباشد . یکی از مشکلات بزرگ بلند کردن ناخن سرعت رشد پایین آن میباشد که در این مقاله راه کارهایی برای آن نیز گفته شده است . دیگر مشکلات بلند کردن ناخن عبارتند از :

شکننده بودن ناخن

شکستن ناخن

ریش ریش شدن نوک ناخن

ترک خوردن

تقویت نکردن ناخن

در ادامه مقاله برای تمامی موارد راه حل های آسانی گفته شده است .

درست زدن سوهان ناخن

سوهان ناخن را فقط در یک جهت بزنید . سوهان زدن ناخن در حرکات رفت و برگشتی باعث ایجاد پارگی های جزئی در ناخن خواهد شد و برای بلند کردن ناخن ایجاد مشکل میکنند . بنابراین فقط در یک جهت و با فشار کم سوهان ناخن را بکشید .

بلند کردن ناخن

از ناخن خود به عنوان ابزار استفاده نکنید . از ناخن خود برای باز کردن ، کندن و کارهای دیگر استفاده نکنید زیرا فشاری که به ناخن وارد میکنید باعث آسیب دیدن به ناخن خواهد شد .

شکستن ناخن

به ناخن خود استراحت دهید . برای مدتی بگذارید ناخن شما هوا بخورد . از لاک ناخن برای مدتی روی ناخن استفاده نکنید . این استراحت دادن باعث میشود که ناخن بتواند خود را ترمیم کند . در طول این مدت برای براق شدن ناخن میتوانید از روغن زیتون استفاده نمایید .

تقویت ناخن

ناخن های خود را گرد کنید . ناخن های گرد شده کمتر میشکنند . از مربعی در آوردن ناخن خود خودداری نمایید .

ژل تقویت ناخن

از ژل رشد ناخن استفاده نمایید . اگر رشد ناخن شما کم است یا اصلا بلند نمیشوند می توانید از ژل رشد ناخن استفاده نمایید . این ژل ها باعث محافظت و تغذیه ناخن خواهند شد . حتما طبق روش مصرف ذکر شده روی محصول استفاده کنید .

لاک پاک کن بدون آستون

از لاک پاک کن بدون آستون استفاده نمایید . آستون یک ماده شیمیایی است که میتواند به ناخن شما صدمه بزند . اگر متوجه شدید ناخن شما شکننده و ضعیف شده است از لاک پاک کن های بدون آستون استفاده نمایید . در هنگام خرید روی آن را بخوانید که نوشته شده باشد ” بدون آستون ” ( acetone free ) .

قرص تقویت ناخن

بیوتین استفاده کنید . بیوتین با همان ویتامین H به رشد و مقاوم کردن ناخن کمک میکند . موز ، قارچ ، آووکادو ، ماهی سالمون و غلات دارای مقدار زیادی بیوتین هستند میتوانید از آنها استفاده کنید . از مکمل بیوتین نیز میتوانید استفاده کنید . بیشتر مولتی ویتامین ها نیز حاوی بیوتین هستند .

آسیب زدن به ناخن

لاک ناخن را نکنید . کندن لاک ناخن باعث کنده شدن یک لایه از ناخن میشود که در نهایت باعث ضعیف شدن ناخن میشود . لاک ناخن را فقط با مواد پاک کننده لاک پاک کنید .

تقویت ناخن با آبلیمو

تقویت ناخن با لیمو . لیمو را از وسط نصف کنید و به تمام ناخن های خود بمالید . آنقدر بمالید تا ناخن های شما براق و تمیز شوند . مقداری روغن زیتون را گرم کرده و روی ناخن های خود بمالید . 3 تا 5 دقیقه به ناخن فرصت دهید تا روغن را جذب کند .

دیگر نکات بسیار مهم برای بلند کردن و تقویت ناخن :

از سفت کننده ناخن استفاده نکنید زیرا باعث شکننده شدن ناخن میشوند .

در هنگام شستشو از دستکش استفاده نمایید .

از لوسیون و کرم استفاده نمایید . دست و ناخن خود را مرطوب نگه دارید تا به رشد ناخن خود کمک کنید .

از لاک رنگ پوست استفاده نمایید . لاک رنگ پوست باعث بلند شدن ناخن نمیشود اما باعث میشود که ناخن بلندتر به نظر بیاید .

فولیک اسید ، کلسیم ، آهن ، زینک ، ویتامین E و C نقش زیادی در سلامت ناخن ها دارند .

ناخن نخورید .

از لاک های ناخن حاوی فرمالدهید ( formaldehyde ) استفاده نکنید زیرا باعث شکننده شدن ناخن میشود .

بیشتر از 5 روز لاک ناخن را نگه ندارید و زودتر از 5 روز آن را پاک کنید .

اگر ناخن شکنده دارید از کرم های حاوی آلفاهیدروکسی ( alpha hydroxy acids ) و لالونیل ( lanolin ) استفاده کنید .

از مکمل آهن برای تقوی ناخن شکننده استفاده کنید .

برای تقویت ناخن از ژل پترولیوم استفاده نمایید .

4.7/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.