روش های تمیز کردن برنچ

برنج آلیاژی متشکل از روی و مس میباشد . برنج بعد از مدتی کثیف ، روغنی و سیاه میشود که در نتیجه براقیت خود را از دست میدهد . با راهکارهای ساده زیر به راحتی میتوانید زیبایی و براقیت مواد برنجی را به آن برگردانید . آموزش زیر را میتوانید برای تمام اجناس برنجی مانند : کتری برنجی ،ظروف برنجی ، قوری برنجی و دستگیره در برنجی به کار ببرید .

تمیز کردن ظرف برنجی با مایع ظرفشویی

1 – اولین قدم برای تمیز کردن و برق انداختن ظروف برنجی تمیز کردن آن با دستمال خشک است. اول از همه با یک دستمال خاک آن را بگیرید .

تمیز کردن درست ظروف برنج

2 – مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید . با یک پنبه یا دستمال تمام سطح ظرف را با مخلوط آب و مایع ظرفشویی تمیز کنید و سپس با یک دستمال آن را خشک کنید . در صورتی که ظرف مورد نظر تمیز نشد از راههای بعدی هم استفاده نمایید .

جرم گیری ظروف برنجی

براق کردن برنج با لیمو . یک عدد لیمو را آب بگیرید و با نمک و جوش شیرین مخلوط کنید سپس با یک کهنه آن را روی ظرف برنجی مورد نظر بکشید و آن را تمیز کنید .

حلال کثیفی برنج

تمیز کردن برنج با استفده از سرکه یا آمونیاک . این 2 ماده میتوانند به راحتی ظروف برنجی را تمیز کرده و آن را براق کنند . سرکه یا آمونیاک را با آب رقیق کرده و ظرف برنج مورد نظر را به مدت 1 ساعت در آن خیس کنید .

براق کردن و تمیز کردن مس با روش های دیگر

جلا دادن ظروف برنجی

 

 براق کردن با سس قرمز . سس را روی دستمال ریخته و روی ظرف برنجی را کاملا به سس آغشته نمایید و به مدت 10 دقیقه بگذارید بماند سپس ظرف را خشک کنید .

براق کردن ماست . ظرف برنجی خود را با ماست بپوشانید و بگذارید تا خشک شود سپس با آبکشی و خشک نمایید . ماست به دلیل داشتن اسید لاکتیک به سادگی قادر به از بین بردن سیاه شدگی و لکه های برنج میباشد .

براق کردن با سرکه سفید و نمک . سرکه را روی ظرف برنجی بریزید یا اسپری کنید سپس نمک روی آن بپاشید . دستمال را آغشته به سرکه کرده و ظرف را تمیز کنید سپس با یک دستمال تمیز ظرف را خشک کنید .

تمیز کردن مس با استفاده از ترکیب سرکه ، نمک و آرد . مواد گفته شده را ترکیب کرده و روی ظرف برنجی قرار دهید . به مدت یک ساعت بگذارید روی ظرف باقی بماند سپس آبکشی نمایید .

4/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.