آموزش ساخت رژ لب گیاهی

ساختن رژلب در خانه برای سلامتی شما بسیار خوب میباشد زیرا میدانید که داخل آن از چه موادی استفاده کرده اید . بعضی از مواد آرایشی حاوی سرب میباشند که برای سلامتی بسیار مضر است . رژلب بیشتر از بقیه مواد آرایشی با سلامتی شما در ارتباط است زیرا با دهان شما و مواد غذایی روزانه ای که مصرف میکنید سروکار دارد . در این مقاله 4 روش مختلف برای ساخت رژلب گفته شده است که میتوانید نسبت به مواد اولیه ای که دارید یکی از آنها را انتخاب کنید .

ساخت رژ لب با مواد طبیعی :

درست کردن رژلب در خانه

مواد لازم را آماده کنید . رژ لب را از مواد زیادی میتوان درست کرد . یک لیست معمولی از آنها را تهیه کرده ایم . مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری ( 5 میلی لیتر ) موم

1 قاشق غذاخوری ( 5 میلی لیتر ) کره شیا ، کره بادام زمین ، کره انبه یا آووکادو

1 قاشق غذاخوری ( 5 میلی لیتر ) روغن زیتون ، بادام یا جوجوبا

رژلب بدون سرب

انتخاب رنگ رژ لب : از مواد زیر میتوانید برای رنگ رژلب استفاده کنید :

قرمز روشن : ریشه چغندر

قرمز – قهوه ای : دارچین

قهوه ای پر رنگ : پودر کاکائو

اضافه کردن زردچوبه به هر یک از مواد باعث سایه مسی رنگ خواهد شد .

طرز تهیه ریمل طبیعی

ذوب کردن مواد اولیه : موادی که در قسمت اول گفته شد موم و .. را داخل مایکروویو گذاشته و به مدت 30 ثانیه حرارت دهید تا آنها ذوب شوند سپس آنها را کاملا هم بزنید تا یک دست شوند . همچنین میتوانید با حرارت دادن غیر مستقیم نیز آنها را ذوب کنید .

رژ لب بدون سرب

اضافه کردن رنگ : به قسمت سرگرم کننده آموزش رسیدیم . 1/8 تا 1/4 قاشق چایخوری از رنگ های مورد نظر گفته شده که تمایل به آن دارید را اضافه کنید . تا زمانی که رنگ مورد نظر خود را بدست بیاورید به آن رنگ اضافه کنید .

ساخت ریمل خانگی

نگهداری رژ لب : از جای خالی رژ لب ، چپ استیک و ظرف آرایشی دارای در می توانید استفاده کنید . قبل از مصرف باید صبر کنید تا کاملا سفت شود . برای سفت شدن میتوانید آن را داخل یخچال بگذارید .

ساخت رژلب با پودر سایه چشم :

ساخت خط چشم طبیعی

آماده کردن سایه چشم : از سایه چشم قدیمی استفاده  کنید یا یک سایه چشم ارزان بخرید . سایه چشم حتما باید پودری باشد و از نوع ژل و دیگر انواع آن نمیتوان استفاده کرد .

سایه چشم را داخل یک کاسه ریخته و با پشت قاشق آن را کاملا پودر کنید تا کاملا پودر و یکدست شود .

سایه چشم طبیعی

پودر سایه چشم را با ژل پترولیوم ( وازلین ) مخلوط کنید . یک قاشق غذاخوری ( 15 میلی لیتر ) از وازلین را داخل ظرف ریخته و قاشق چایخوری ( 5 میلی لیتر ) از پودر سایه چشم را به آن اضافه کنید . ظرف را داخل مایکروویو گذاشته و تا آب شدن و روان شدن آن مخلوط را حرارت دهید .

اگر میخواهید رنگ تیره دوست دارید بیشتر پودر سایه چشم بریزید .

اگر میخواهید رنگ رژلب روشن تر شود کمتر پودر سایه چشم بریزید .

به جای ژل پترولیوم از چپ استیک بدون رنگ نیز میتوانید استفاده کنید .

لوازم آرایش طبیعی

رژلب آماده شده را داخل یک ظرف سربسته قرار دهید . از جای خالی رژ لب و چپ استیک نیز می توانید استفاده کنید . قبل از مصرف باید صبر کنید تا کاملا سفت شود . برای سفت شدن میتوانید آن را داخل یخچال بگذارید .

ساخت رژ لب با مداد شمعی : 

رژ لب ارگانیک

تهیه مداد شمعی : با استفاده از این روش رنگ های بسیار متنوع و زیبایی را میتوانید درست کنید زیرا تمامی رنگ ها در مداد شمعی وجود دارند . از مداد شمعی های قدیمی استفاده کنید یا یک بسته بخرید .

ساخت برق لب گیاهی

با حرارت غیر مستقیم مداد شمعی را آب کنید . اگر از حرارت مستقیم استفاده کنید مداد شمعی می سوزد . یک قابلمه را آب کنید و بگذارید جوش بیاید سپس درون قابلمه یک ظرف دیگر گذاشته و مداد شمعی را داخل آب بگذارید تا آب شود .

آموزش تصویری ساخت رژلب

روغن اضافه کنید . از روغن هایی مانند : زیتون ، نارگیل ، جوجوبا و بادام میتوانید استفاده کنید . 1 قاشق چایخوری ( 5 میلی لیتر ) کافی میباشد .

لوازم آرایش طبیعی

اضافه کردن عطر . مقدار کمی اسانس باعث از بین رفتن بوی مداد شمعی خواهد شد . اسانس یا عصاره رز ، نعناع ، اسطوخودوس یا دیگر عصاره ها مناسب میباشند . مطمئن شوید اسانس مورد نظر برای لب مشکلی نداشته باشد .

ساخت سایه چشم طبیعی

رژلب آماده شده را داخل یک ظرف سربسته قرار دهید . قبل از مصرف باید صبر کنید تا کاملا سفت شود . برای سفت شدن میتوانید آن را داخل یخچال بگذارید .

ساخت رژلب با استفاده از رژ لب قدیمی : 

فیلم ساخت رژ لب

چند عدد رژ لب قدیمی را داخل یک ظرف بریزید . اگر چند رژلب با رنگ یکسان دارید میتوانید آنها را به یک رژلب کامل تبدیل کنید یا اینکه با ترکیب چند رنگ یک رنگ جدید و جذاب خلق کنید .

ساخت خط چشم ارگانیک

ظرف را داخل مایکروویو بگذارید . روی درجه حرارت بالا به مدت 5 ثانیه حرارت دهید . اجازه دهید تا رژها آب شوند سپس آنها را با یکدیگر خوب مخلوط کنید . به جای مایکروویو از حرارت دادن غیر مستقیم هم میتوانید استفاده کنید .

مواد اولیه رژ لب

رژ لب را داخل ظرف آرایشی بریزید . رژ لب را داخل ظرف آرایشی در دار بریزید و در یخچل بگذارید . بعد از خنک و سفت شدن میتوانید از آن استفاده کنید .

نکات مهم :

برای براق شدن لب میتوانید از وازلین استفاده نمایید .

اضافه کردن عصاره وانیل باعث خوب شدن مزه رژ لب میشود .

از مداد شمعی های بی خطر برای کودکان استفاده کنید تا مواد مضر داخل آنها نباشد .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.