روغن تخم مرغ

روغن تخم مرغ که به اشتباه بعضی از افراد آن را با نام هایی مثل : روغن پوست مرغ ، روغن دم مرغ ، روغن چربی مرغ و روغن دنبه مرغ می شناسند در واقع روغنی است که به سادگی از زرده تخم مرغ گرفته میشود . روغن تخم مرغ را برای ریزش مو ، سفیدی مو و درمان جوش ( آکنه ) کاربرد دارد .

مراحل تهیه روغن تخم مرغ : 

روغن تخم مرغ برای رشد ابرو

6 عدد تخم مرغ را کاملا سفت آب پز کنید . 15 الی 20 دقیقه آبپز کردن برای کامل سفت شدن تخم مرغ نیاز است . بعد از پختن بگذارید به طور طبیعی خنک شوند سپس آنها را پوست کنده و نصف کنید .

طرز تهیه روغن مرغ

بوسیله یک قاشق زردی را از سفیدی جدا کنید . سفیدی های جدا شده را میتوانید در غذاهای دیگر مصرف کنید .

روغن دم مرغ

زرده های تخم مرغ را داخل یک ماهی تابه با عمق کم بریزید . تا جایی که میشود آنها را هم بزنید . در کل زمان روغن گیری پنجره ها را باز بگذارید . در صورت امکان اینکار را بیرون از خانه مثل بالکن انجام دهید .

روغن مرغ برای رشد مو

با کمترین حرارت ممکن زیر ماهی تابه را روشن کنید . آنقدر به پختن تخم مرغ ادامه دهید تا رنگ آن تیره شده و شروع به بو دادن و دود کردن بکند . هر از چندگاهی آن را هم بزنید .

طرز تهیه روغن تخم مرغ

پختن را ادامه دهید . حرارت دادن را تا زمانی که پروتئین های تخم مرغ مشکی شوند و روغن آن کاملا بیرون بیاید ادامه دهید . تا رسیدن به این مرحله زمان زیادی لازم است و همچنین دود زیادی نیز تولید میشود .

دنبه مرغ برای رشد ابرو

روغن را صاف کنید . بعد از سرد شدن مخلوط آن را فشار دهید و روغن حاصله را از یک پارچه یا صافی رد کنید . در یک ظرف تمیز و خشک از جنس سرامیک یا شیشه ( ظرف آهنی و پلاستیکی نباشد ) نگه داری کنید . سعی کنید برای صاف کردن از پارچه نایلونی یا مصنوعی استفاده کنید زیرا پارچه های نخی و پنبه ای روغن زیادی به خود جذب میکنند . روغن تخم مرغ در یخچال 3 سال و در دمای خانه 1 سال ماندگاری دارد .

روغن پوست مرغ برای صورت و ابرو

موردهای استفاده از روغن تخم مرغ :

ماساژ دادن سر برای درمان ریزش مو

درمان شوره سر

درمان سفیدی مو سر

درمان جوش

درمان زخم و بریدگی

درمان سوختگی

4/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.