درست کردن صابون کاستیا

صابون کاستیا چیست ؟ صابون کاستیا صابونی با پایه روغن زیتون میباشد و به 2 صورت مایع و جامد میتوان آن را تهیه کرد . شواهد و مطالب زیادی از وجود خواص زیاد صابون کاستیا وجود دارد که به همین علت مردم به دنبال این صابون هستند . صابون کاستیا متاسفانه به صورت آماده در کشور ما پیدا نمیشود و در صورتیکه میخواهید از این صابون استفاده نمایید باید خودتان آن را درست کنید . در این مقاله طرز تهیه این نوع صابون به صورت کامل آموزش داده شده است . صابون های زیتون موجود در بازار هیچ ربطی به صابون کاستیا ندارند .

نحوه درست کردن صابون کاستیا

تهیه صابون کاستیا

وسایل زیر را آماده کنید :

لیوان با نشانگر اندازه

قابلمه استیل

کاسه بزرگ

کفگیر

هم زن

قلیاب صابون ، سدیم هیدروکسید یا سود سودآور

دما سنج

خرید روغن کاستیا

انتخاب روغن . خیلی از افراد و کارخانه ها از 100% روغن زیتون برای تولید صابون کاستیا استفاده میکنند اما صابون های درست شده از روغن زیتون به اندازه کافی کف نمیکنند و همچنین استحکام کافی را ندارند . برای درست کردن این مشکل از روغن پالم و روغن نارگیل کمک میگیرند . به صورت کلی 8 قسمت روغن زیتون ، 1 قسمت روغن نارگیل و 1 قسمت روغن پالم را با یکدیگر ترکیب میکنند اما برای این آموزش مقدار های زیر را آماده کنید :

805 میلی لیتر روغن زیتون

100 میلی لیتر روغن نارگیل

100 میلیل یتر روغن پالم

فروش صابون کاستیا

انتخاب عطر صابون ( اختیاری ) . برای خوشبو کردن صابون میتوانید 10 قطره از عصاره های زیر را تهیه کنید :

نعناع

لیمو ، پرتغال یا گریپ فروت

اسطوخودوس

گل رز

کاج

ترنج

درست کردن صابون

درست کردن قلیاب صابون . قبل از ترکیب کردن این 2 ماده سعی کنید از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید و با احتیاط اینکار را انجام دهید . خیلی مهم است که مقدار آب و قلیاب صابون دقیق باشد . مقدار دقیق این ترکیب برای این آموزش 296 میلی لیتر آب را با 123 میلی گرم قلیاب ( سدیم هیدروکسید یا سود سوزآور ) میباشد . همیشه قلیاب را به آب اضافه کنید زیرا در صورت اضافه کردن آب به قلیاب حالت افنجاری به خود میگیرد . آرام آرام قلیاب را به آب اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود . در هنگام اضافه کردن قلیاب صابون به آب ترکیب گرم و کدر میشود . وقتیکه به 38 درجه سانتی گراد رسید باید با روغن ترکیب شود که در مرحله بعد گفته مشود .

صابون کاستیا چیست

ترکیب کردن روغن و قلیاب صابون . روغن را در داخل قابلمه ریخته و تا دمای 38 درجه سانتی گراد گرم کنید . هر دو باید در یک درجه یکسان باشند . قلیاب صابون را داخل قابلمه ریخته و با هم زن به مدت چند دقیقه آنها را مخلوط کنید . بعد از چند دقیقه هم زدن مخلوط سفت میشود و وقتیکه به درجه غلظت مانند عسل رسید هم زدن را متوقف کنید سپس 10 قطره از عطر خوشبو کننده صابون به آن اضافه کنید .

طرز تهیه صابون کاستیا

قالب کردن صابون . ترکب را داخل ظرف پلاستیکی با سطح زیاد و پهنای کم بریزید و رو آن را با پارچه بپوشانید . حواستان باشد پارچه با مایع صابون تماس پیدا نکند . گذاشن پارچه برای جلوگیری از کثیف شدن صابون میباشد . به مدت 48 ساعت صبر کنید .

عکس صابون کاستیا

تکه تکه کردن صابون . بعد از 48 ساعت صابون را از قالب در بیاورید و با یک چاقوی تیز به اندازه دلخواه صابون ها را تکه تکه کنید . حواستان باشد در حال حاضر صابون ها قابل استفاده نیستند . صابون ها را در جایی خشک و خنک به مدت 2 هفته قرار دهید سپس میتوانید آنها را مصرف کنید .

3.7/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.