نگه داری از ماهی فایتر

نگه داری از ماهی فایتر


ماهی های فایتر خیلی قوی و زیبا هستند . نگه داری آنها برای عید یا به عنوان حیوان خانگی کارخوبی است ، اما نگه داری از آنها سخت است .

ماهی فایتر را به دقت انتخاب نمایید . ماهی های فایتر جوان معمولا رنگ روشن و دم بلندی دارند ، در صورت پیر بودن رنگ آنها کدر میشود . در موقع خرید حتما به دم ماهی دقت کنید که زخمی نشده باشد و آسیب ندیده باشد . در صورت آسیب دیده بودن دم ماهی ممکن است که سلامت خوبی برخوردار نباشد .

طرز نگه داری ماهی فایتر

انتخاب مناسب تنگ . ماهی های فایتر اصالتا آسیایی میباشند و در مزارع برنج زندگی میکنند ، بنابراین آنها بیشتر تنگ های جادار ( از نظر عرضی ) را دوست دارند تا تنگ های دراز و عمیق . در صورت امکان فیلتر و گرم کن نیز تهیه کنید ، درست است که بدون این وسایل هم ماهی زنده میماند اما برای مراقبت بیشتر به آنها نیاز دارید .

غذای ماهی فایتر

چند نوع غذا برای ماهی تهیه کنید . از هر نوع غذا مقدار تهیه کنید و به ماهی بدهید . عکس العمل ماهی نسبت به غذا را در ببینید ، از هر غذایی که با اشتیاق خورد از همان غذا برای ماهی فایتر خود تهیه کنید .

خرید ماهی فایتر

بیشتر از یک ماهی فایتر را در یک تنگ نگه داری نکنید . ماهی های فایتر همان طور که از اسم آنها معلوم است ، جنجگو هستند و تا پای مرگ میجنگند . اگر میخواهید بیشتر از 1 ماهی فایتر در یک تنگ نگه دارید باید 57 لیتر حجم داشته باشد .

  • اگر 2 ماهی فایتر نر را در یک تنگ بگذارید 100% یکدیگر را میکشند و به اندازه تنگ بستگی نخواهد داشت .
  • شما میتوانید فایترهای ماده را تا 5 عدد با یکدیگر نگه دارید .

مشکلات ماهی فایتر

عوض کردن منظم آب تنگ یا آکواریوم . در صورت نداشتن فیلتر آب ، باید هر هفته یا حداکثر هر 2 هفته یکبار آب تنگ را عوض کنید .

آکواریوم ماهی فایتر

اضافه کردن فیلتر آب به آکواریوم یا تنگ . این فیلترها را میتوانید از مغازه های ماهی فروشی خریداری نمایید . این فیلترها باکتری های مضر مواد مضر دیگر موجود در آب را از بین میبرند .

عکس ماهی فایتر

چک کردن پولک ماهی . چک کردن منظم پولک ماهی بسیار مهم است ، زیرا میتوان به بسیاری از بیماری های ماهی پی برد . اگر ماهی شما دارای نقطه های سفید باشد باید حتما آن را درمان کنید .

ماهی فایتر مشکی

بازی کردن با ماهی . با ماهی خود بازی هایی مثل : تمرین پرش ، شنا از میان حلقه و دنبال کردن انگشت خود را انجام دهید . ماهی های فایتر توانایی شناسایی صورت را دارند و صاحب خود را میشناسند .

2/5 - (4 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.