درست کردن موم موبر

درست کردن موم در خانه کار بسیار ساده ای است . با درست کردن موم در خانه با استفاده از مواد گیاهی دیگر لازم نیست نگران جوش و التهاب پوست باشید . تمامی موم ها مثل : خلیجی ، عربی ، گیاهی ، لقمه ای و آدامسی پایه درست کردنشان یکی میباشد . در این مقاله یک موم بسیار راحت و ارزان را آموزش می دهیم .

مواد لازم :

1 پیمانه شکر

4 قاشق غذاخوری آبلیمو

4 قاشق غذاخوری آب

طرز تهیه موم برای اپیلاسیون

درست کردم صمغ عربی

مواد لازم را ترکیب کنید . 1 پیمانه شکر ، 4 قاشق غذاخوری آبلیمو و 4 قاشق غذاخوری آب را با یکدیگر مخلوط کنید . از هر نوع شکر مثل سفید ، قهوه ای و سیاه میتوانید استفاده کنید ، فقط باید شکر به صورت گرانول باشد ، زیرا نوع پودری آن بدرد اینکار نمی خورد .

موم سرد بدون پارچه

مخلوط را داخل یک قابلمه بریزید . از قابلمه سایز متوسط استفاده کنید . تمام مخلوط را داخل قابلمه ریخته و زیر آن را روشن کنید .

طرز تهیه موم خلیجی

شعله را روی متوسط قرار دهید . زمانیکه شروع به تولید حباب کرد با یک کفگیر چوبی یا فلزی آن را مدام هم بزنید . با کفگیر پلاستیکی اینکار را انجام ندهید زیرا ذوب میشود .

طرز تهیه موم اپیلاسیون

روی شعله حرارت دهید . حدودا 5 تا 8 دقیقه طول میکشد ، اما نسبت به میزان شعله این زمان میتوان کم یا زیاد شود . مخلوط باید غلیظ ( البته نه خیلی ) ، چسبناک و رنگ آن قهوه ای تیره شود . غلظت آن باید مانند شربت پنکیک باشد ، یعنی حالت روان داشته باشد .

اگر موم مشخصات گفته شده را نداشت آن را دوباره حرارت دهید . حواستان باشد که اگر موم خیلی سفت شد مقداری آب به آن اضافه کنید تا به غلظت مناسب برسد .

درست کردن موم

سریعا موم را داخل یک ظرف بریزید . پیشنهاد میشود که سریعا موم را داخل ظرف مورد نظر بریزید تا چسبنده نشود ، زیرا در این صورت ریختن آن در ظرف بسیار سخت خواهد شد . سعی کنید از ظرف شیشه ای استفاده کنید تا بتوانید به صورت داغ آن را داخل ظرف بریزید .

یک روش دیگر تهیه موم ( ویدیو )

روش استفاده از موم

طرز تهیه موم خمیری

بوسیله یک چوب بستنی موم را روی محل مورد نظر بزنید . موم باید در هنگام استفاده مقداری گرم باشد . موم را در جهت مخالف رویش مو روی پوست بمالید .

هشدار : حواستان باشد که موم نباید زیاد داغ باشد تا پوست را بسوزاند ، فقط باید مقداری گرم باشد .

طرز تهیه موم گیاهی برای اپیلاسیون

یک تکه کاغذ یا پارچه روی آن بچسبانید . روی کاغذ یا پارچه را فشار دهید تا خوب بچسبد سپس در مخالف جهت رویش مو آن را سریع بکنید . اگر مویی کنده نشد یا موها بسیار کوتاه هستند یا موم را خوب درست نکرده اید .

نکات مهم

1 – حواستان به مقدار مواد اولیه باشد زیرا در صورت رعایت نکردن درست آن موم درست نخواهد شد .

2 – قابلمه را بعد از درست کردن موم سریعا بشورید .

3 – قبل از استفاده از موم بگذارید مقداری خنک شود .

4 – اگر موم خیلی سفت شد ، یا باید کمتر حرارت دهید یا اینکه مقدار کمی آب به آن اضافه کنید .

5 – اول موم را در مکانی که در دید نیست استفاده کنید ، اگر از نتیجه آن راضی بودید ، بقیه پوست را اپیلاسیون کنید .

3.3/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.