طرز تهیه اصولی ترشی پیاز ( با عکس )

پیاز ترشی را اصولا با پیاز قرمز درست میکنند اما با پیاز سفید یا زرد هم میتوان آن را درست کرد که در انتهای مطلب طرز قرمز کردن پیاز سفید را با لبو توضیح داده ایم . این دستور ترشی پیاز به صورت بسیار سریع آماده شده که میتوانید آن در کوتاهترین زمان ممکن مصرف کنید .

طرز تهیه پیاز ترشی : 

طرز تهیه ترشی پیاز

پیاز را شسته ، پوست کنده ، نصف کرده سپس خرد کنید . پیاز قرمز برای ترشی پیاز عالی میباشد زیرا پیاز قرمز دارای مزه ای متمایز و رنگ قرمز زیبایی است . البته بعد از چند روز ماندن در یخچال رنگ آنها صورتی میشود .

میتوانید پیاز را نازک ، کلفت ، دایره ای یا نیم دایره ای خرد کنید . دایره ای کامل برای برداشتن راحت با چنگال ایده آل میباشد . نیم دایره ای نیز مناسب است . نوع خرد کردن پیاز سلیقه ای میباشد و به شما بستگی دارد .

درست کردن ترشی پیاز

مقداری آب داغ آماده کنید . مقداری آب داغ مهیا کنید تا تمام پیازها در داخل ظرف آب غوطه ور شوند .

تهیه پیاز ترشی با پیاز سفید

تا وقتی آب جوش بیاید در ظرف دیگر ادویه را آماده کنید . میخک ، دارچین ، فلفل و آویشن را داخل یک ماهی تابه ریخته و مقداری حرارت دهید تا مقداری بوی آن در بیاید ، حدودا 3 تا 5 دقیقه طول میکشد .

تهیه ترشی پیاز

وقتی که آب نزدیک جوشیدن بود اجاق را خاموش کنید . پیاز را داخل ظرفی ریخته سپس آب داغ روی آن بریزید . 10 ثانیه صبر کنید سپس آبکشی نمایید .

چرا پیاز را اندکی میجوشانند ؟ اینکار باعث از بین رفتن مقداری از اسید زینگ موجود در پیاز خام میشود که طعم ملایم تری به آن میدهد .

تهیه سیر ترشی بنفش

پیاز را داخل آب سرد بریزید . روی پیاز آب سرد بریزید و مقداری پیاز را داخل آب بخوابانید تا سولفور موجود در پیاز نیز داخل آب برود سپس پیاز را آبکشی نموده و داخل ظرف ترشی مورد نظر بریزید .

پیاز ترشی با آبلیمو

سرکه ، آبلیمو و ¼ استکان شکر را داخل یک قابلمه بریزید . با حرارت ملایم آنها را هم بزنید تا شکر حل شود سپس چند دقیقه دیگر نیز آن را حرارت دهید .

پیاز ترشی سبز

مایع ترشی را روی پیاز بریزید . در ظرف را بسته و داخل یخچال قرار دهید . ترشی پیاز یک ساعت بعد برای استفاده آماده میباشد اما بهتر است حداقل یک روز صبر نمایید .

ترشی پیاز تا کمی بیشتر از 2 هفته داخل یخچال قابل نگهداری میباشد . پیاز قرمز در صورت ماندن به رنگ صورتی در می آید .

ترشی پیاز

مواد دیگری نیز میتوانید به آن اضافه کنید . ترشی پیاز دستورهای درست کردن متعددی دارد . از مواد زیر نیز میتوانید در آن استفاده کنید :

سیر

زنجبیل تازه

برگ بو

سبزی تازه

دانه خردل

قرمز کردن ترشی

اگر از پیاز سفید یا زرد استفاده میکنید با لبو رنگ آن را درست کنید . اگر از پیاز سفید استفاده کردید مقداری لبو داخل آن بی اندازید تا با رنگ طبیعی ، آن را به رنگ صورتی در بی آورید .

نکات مهم

اگر میخواهید ترشی پیاز را برای مدت طولانی نگه دارید باید آن را کنسرو کنید .

طریقه کنسرو کردن : بعد از ریختن سرکه و دیگر مواد روی آن را به اندازه 1.5 سانتی متر خالی بگذارید سپس داخل کنسرو ساز یا یک قابلمه آب در حال جوشیدن به مدت 10 دقیقه قرار دهید .

اگر سرکه در هنگام اضافه کردن به پیاز زیاد داغ باشد باعث چین خوردن پیاز میشود .

برای سبز کردن پیاز ترشی باید به پیاز سفید مواد غذایی که رنگ سبز دارند اضافه کرد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.