روش های رفع تندی ، شوری و ادویه زیاد در غذا ( با عکس )

هر چقدر هم در آشپزی حرفه ای باشید شور شدن ، تند شدن ، زیاد شدن ادویه ، شیرین شدن ، تلخ شدن ، ترش شدن غذا برای شما پیش می آید بنابراین باید حتما راهکارهایی برای از بین بردن موارد گفته شده و درست کردن طعم غذا را بدانید . موارد گفته شده در این مقاله تمامی مشکلات را بررسی میکند .

درست کردن زیادی ادویه و زردچوبه در غذا

درست کردن ادویه زیاد در غذا

مقداری غذا را رقیق کنید . اگر در غذاهایی مانند سوپ ، خورشت و سس از چاشنی زیادی استفاده کرده اید مقداری آب به آن اضافه کنید تا مقداری طعم آن بهتر شود .

مقداری مواد اولیه به آن اضافه کنید . مقداری مواد اولیه داخل آن بریزید تا طعم آن بهتر شود .

درست کردن غذای ترش

غذاهای اسیدی یا ترش را با شکر و نمک درست کنید . شیرین کننده هایی مثل شکر ، عسل و شیره میتواند مقداری طعم غذا را بهتر و خوشمزه تر کند . این شیرین کننده ها میتوانند مقداری از ترشی و طعم زننده غذا را کم کنند .

درست کردن غذای شیرین شده

غذاهای شیرین شده را با ماءالشعیر و کاکائو درست کنید . اگر سالاد یا غذای شما زیاد شیرین شده است باید مقداری مواد غذایی تلخ مثل شکلات و ماءالشعیر تلخ به آن اضافه کنید تا طعم آن درست شود .

غذاهای ترش و تلخ را با جوش شیرین خنثی کنید . اضافه کردن مقداری جوش شیرین میتواند تلخی یا ترشی غذا را از بین ببرد . اگر مقداری زیادی سرکه یا آبلیمو به سالاد خود اضافه کرده اید یا سس گوجه مقداری ترش شده مقدار کمی جوش شیرین مانند 1/8 یا ¼ قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید .

رفع شوری غذا

درست کردن غذای شور

سیب زمینی خام به غذا اضافه کنید . اگر سوپ یا خورشت شور شده است مقداری سیب زمینی خام را خرد کرده و به آن اضافه کنید ( سطح بیشتر سیب زمینی باعث جذب بیشتر میشود ) . سیب زمینی مانند اسفنج نمک را جذب میکند . بعد از چند دقیقه سیب زمینی ها را دور بریزید . البته سیب زمینی مقداری از طعم غذا را نیز جذب میکند یادتان باشد که مقداری ادویه نیز به آن اضافه کیند .

نکته : به گفته بعضی از افراد سیب زمینی به همان اندازه که نمک را جذب میکند آب را نیز جذب میکند که در نتیجه شوری غذا فرقی نمیکند .

از غذای شما سوپ است مقداری نشاسته مانند برنج یا نودل به آن اضافه کنید . اگر غذا خورشت است مقداری پوره برنج به آن اضافه کنید .

با اسید و شکر ، شوری را بپوشانید . میتوانید مقداری آبلیمو ، شکر یا سرکه به غذا اضافه کنید . بالا بردن قابلیت اسیدی و شیرینی میتواند شوری را بپوشاند .

گرفتن شوری غذا

از خامه یا شیر نارگیل کمک بگیرید . این مواد میتوانند مقداری شوری غذا را پوشش دهند .

رفع تندی غذا

درست کردن تندی غذا

تندی را با مقداری شکر تنظیم کنید . مقدار کمی شکر به غذای تند اضافه کنید تا تندی آن کم شود . حواستان باشد زیاد شکر نریزید تا غذا تبدیل به سالاد نشود 🙂 .

کاهش تندی غذا

مقداری مواد اسیدی به غذا اضافه کنید . مواد اسیدی مانند لیمو یا سرکه باعث خنثی کردن تندی میشوند . همچنین میتوانید مقداری سس کچاپ یا گوجه فرنگی نیز به آن اضافه کنید .

غذای تند را با لبنیات میل کنید . لبنیات باعث خنثی کردن طعم تند غذا میشوند . شیر هم میتواند سوزش زبان را به سادگی از بین ببرد .

غذای تند را با مواد نشاسته دار سرو کنید . مانند لبنیات مواد غذایی نشاسته دار نیز میتوانید تندی را کم کند . مواد غذایی نشاسته دار مانند : سیب زمینی ، برنج ، ماکارونی یا نان میتوانند به شما کمک کند .

نکات

برای جلوگیری از بد شدن طعم غذا در هنگام آشپزی آن را مزه مزه کنید .

نمک را همیشه در آخر غذا به آن اضافه کنید .

2/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.