خانه خانه روش صحیح نگهداری انواع نان ( با عکس )

روش صحیح نگهداری انواع نان ( با عکس )

0
نگهداری درست نان

نگهداری انواع نان ها مانند : باگت ، ساندویچی ، لواش و تست اصول یکسانی دارند . بیات شدن نان به دلیل کریستال شدن نشاسته موجود در نان میباشد که اگر نان را در یخچال نگهداری کنید ۳ برابر سریعتر نان بیات خواهد شد . به نکات زیر هنگام نگهداری نان توجه کنید : 

نان را داخل نایلون یا فویل آلومینیومی بگذارید . اگر میخواهید در دمای اتاق نان را نگهدارید از نایلون یا فویل استفاده کنید . اینکار باعث نگه داشن رطوبت طبیعی داخل نان میشود که از خشک و سفت شدن جلوگیری میکند .

اگر از نان های بسته بندی شده استفاده میکنید آنها را در داخل بسته اصلی خود نگه دارید .

نگهاری نان

نان را بیشتر از ۲ روز در دمای اتاق نگه ندارید . دمای اتاق همان دمای منزل است که ۲۰ درجه سانتی گراد در نظر گرفته میشود . نان را دور از نور مستقیم خورشید و در جای خشک و خنک نگه دارید . اگر منزل یا هوای منطقه شما مرطوب باشد باعث رشد زودتر کپک خواهد شد بنابراین برای نگهداری نان از این روش استفاده نکنید .

نگهداری نان تست

نان های اضافی را فریز کنید . فریز کردن نان باعث توقف کریستال شدن نشاسته و بیات شدن نان میشود . از نایلون مقاوم برای فریز کردن نان استفاده کنید . روز فریز کردن نان را با ماژیک یا برچسب روی نایلون یادداشت کنید . قبل از فریز کردن نان را به اندازه های دلخواه و مصرفی خود تکه کنید .

نان را در یخچال نگه ندارید . تحقیقات علمی نشان داده اند که به دلیل بیرون کشیدن رطوبت نان توسط یخچال تا ۳ برابر نان سریعتر از نگهداری در دمای خانه بیات یا سفت میشود . این پروسه ” Retrogradation ” نام دارد که معنای ساده آن کریستاله شدن نشاسته نان میباشد که باعث سفت شدن نان میشود .

تازه نگه داشتن نان ساندویچ

یخ نان را به درستی آب کنید . نان را میتوانید بیرون از فریزر قرار دهید تا به صورت طبیعی یخ آن آب شود یا اگر عجله دارید داخل فر یا تستر به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید تا یخ آن باز شود . بیشتر از یک بار نان را گرم نکنید زیرا باعث بیات شدن آن می شوید .

نکات مهم

بعضی از مردم اعتقاد دارند که خیلی مهم است برای حفظ رطوبت نان را جا نانی نگهداری کرد .

اگر نان تازه گرفته یا پخته اید همیشه بعد از چند ساعت آن را فریز کنید . نانی که گرما داخل آن بماند نرم و خیس میشود .

نان های دارای روغن یا چربی ماندگاری بیشتری دارند . نان های حاوی روغن زیتون ، تخم مرغ و کره یا موارد مشابه ، ماندگاری بیشتری دارند .

استفاده از مایکروویو برای باز کردن یخ نان ساندویچی باعث نرم و خیس شدن آن میشود همچنین مزه آن را نیز عوض میکند . نانهای معمولی را فقط به مدت چند ثانیه میتوان در مایکروویو قرار داد .

بارگذاری بیشتر در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…