خانه شخصی روش اصولی کشیدن نخ دندان ( با عکس ) + راهنمای خرید

روش اصولی کشیدن نخ دندان ( با عکس ) + راهنمای خرید

0
درست نخ دندان کشیدن

سلامت و تمیزی دندان فقط با مسواک زدن کامل نمیشود و حتما باید از نخ دندان روزی یک بار استفاده کرد . نخ دندان به مکانهایی که مسواک نمیتواند آنها را تمیز کند نفوذ کرده و کاملا دندان و لثه را تمیز میکند . اکثر افراد از نخ دندان استفاده نمیکنند زیرا آن را کار سختی میدانند و یا هنگام نخ دندان کشیدن دچار خونریزی لثه میشود اما با درست کشیدن نخ دندان میتوان از خونریزی لثه جلوگیری کرد . استفاده از مسواک های بین دندانی میتواند جایگزین خوب و راحتی برای نخ دندان باشد اما قدرت تمیز کردن به اندازه نخ دندان را ندارند .

انواع نخ دندان

راهنمای خرید نخ دندان مناسب . بعضی از مشخصه های نخ دندان سلیقه ای میباشد مانند : موم دار ، بدون موم ، طعم دار و بدون طعم که جزو مشخصات اصلی نخ دندان نیستند . به طور کلی نخ دندان به ۲ نوع تقسیم میشوند :

نخ دندان نایلونی : این نخ دندان ها از رشته های در هم تنیده زیادی تشکیل شده اند که به ۲ صورت موم دار و بدون موم عرضه میشوند .

نخ دندان بدون نایلون ( PTFE ) : این نخ دندان ها که به نوار دندان معروف هستند از یک رشته تشکیل شده اند و به سادگی بین محکم ترین مکان ها نیز نفوذ میکنند . نخ دندان های تک رشته ای یا نوار دندان از نخ دندان معمولی گرانتر هستند اما استفاده از آنها راحت تر است و کمتر به لثه ها آسیب میزنند و آنها را میبرند .

آموزش گام به گام استفاده از نخ دندن 

نخ دندان

۴۳ الی ۶۱ سانتی متر از نخ دندان را دور انگشت های وسط خود بپیچید . بیشتر مردم بعد از مسواک زدن دندان ها از نخ دندان استفاده میکنند اما اینکار اشتباه است . نخ دندان باید قبل یا وسط مسواک زدن استفاده شود تا موادی که از لای دندان ها بیرون می آید شسته شود و همچنین فلوراید بیشتری نیز به دندانها میرسد .

نخ دندان زدن

نخ دندان را بین ۲ انگشت اشاره و شست خود قرار دهید . ۷٫۵ تا ۹ سانتی متر نخ دندان باید باقی بماند .

چگونه نخ دندان بکشیم

از انگشت شست برای دندان های بالایی استفاده کنید . از انگشت شست برای دندان های بالایی و از انگشت اشاره برای دندان های پایینی استفاده نمایید .

جایگزین نخ دندان

نخ دندان را مانند حرف C انگلیسی بین دندان ها قرار دهید . نخ دندان را ۲ الی ۳ میلیمتر داخل لثه ببرید و با حرکات بالا و پایین لای دندان ها را تمیز کنید . دندان های عقبی را با دقت بیشتری نخ دندان بکشید زیرا بیشترین پوسیدگی و مانده غذا در دندان های انتهایی هستند . در صورت تازه کار بودن امکان دارد که لثه خون بیاید اما با چند بار استفاده از نخ دندان و تکرار آن دیگر خون از لثه ها نمی آید . بین تمامی دندان ها را با نخ دندان روزی یکبار تمیز کنید .

بهترین مارک نخ دندان

از دیگر وسایل مربوطه به جای نخ دندان استفاده کنید . اگر با نخ دندان مشکل دارید میتوانید از دیگر وسایل مشابه نخ دندان استفاده نمایید . وسایلی مانند :

گیره دندان یکبار مصرف

گیره دندان چندبار مصرف

آب پاش دندان

دستگاه نگه دارنده نخ دندان

نخ دندان سوپر فلاس

نکات و هشدارها

در صورتی که خونریزی لثه ها ادامه پیدا کرد احتمالا باید دندان های خود را جرم گیری کنید .

در صورتیکه نخ دندان ریش ریش یا پاره میشود مشکلی در دندان وجود دارد مشکلاتی مانند :

پوسیدگی دندان

وجود جرم در آن ناحیه

بد پر کردن یا روکش کردن دندان

بارگذاری بیشتر در شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

روش صحیح بغل کردن و حمل کردن نوزاد !! ( با عکس )

بلند کردن و حمل کودک نیاز به حداکثر مراقبت دارد، این موضوع حتی در مورد کسانی که به‌راحتی ا…