کرم رفع چروک پیشانی

پوست نرم و انعطاف پذیر نشانه سلامتی ، جوانی و سرزندگی میباشد . بسیاری از افراد میخواهند که صورتشان جوان تر سن واقعی آنها باشد ، اولین قدم برای اینکار از بین بردن چروک های صورت میباشد . چین چروک صورت به دلایلی مانند : سن ، پرتو فرابنفش ، سیگار کشیدن و حالت های صورت مثل خندیدن و اخم کردن بوجود می آیند . ببسیاری از کرم ها و لوسیون ها هستند که باعث کاهش چروک میشوند اما ما در این مقاله فقط راههای خانگی و طبیعی را توضیح می دهیم .

انجام کارهای زیر برای کاهش چین و چروک پوست پیشنهاد میشود :

کرم رفع چروک پیشانی

مقدار زیادی آب بنوشید . روزانه 8 لیوان آب بنوشید . نوشیدن آب زیاد میتواند موقتا چروک پوست را کمتر کند . نوشیدنی هایی مانند : چای ، قهوه و آب میوه را نیز جزء 8 لیوان آب حساب می شوند .

رفع چین و چروک صورت با لیزر

از مرطوب کننده های طبیعی استفاده کنید . روزانه 2 بار از اینگونه مرطوب کننده ها استفاده کنید تا شاهد کاهش چین و چروک باشید . از مواد زیر میتوانید استفاده کنید :

روغن زیتون

روغن کرچک

روغن نارگیل

ژل آلوورا

رفع چین و چروک دور چشم

از ماسک های طبیعی و خانگی استفاده کنید . با مواد غذایی داخل خانه به سادگی میتوانید برای صورت خود ماسک ضد چروک درست کنید . ا توجه به وسایل داخل خانه یکی از ماسک های زیر را درست کرده و 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید . از ماسک های زیر میتوانید برای درست کردن ماسک استفاده نمایید :

یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذا خوری پودر دانه های کتان و نصف استکان ماست یونانی

4 قاشق غذاخوری آبلیمو و نصف استکان جو پرک

2 قاشق غذاخوری آب ولرم ، یک عدد زردآلو و نصف موز

2 قاشق غذاخوری آب جو پرک ، نصف آووکادو و نصف استکان ماست

معنی چین و چروک

تمرین هایی برای سفت کردن پوست انجام دهید . این تمرین ها باعث قوی شدن ماهیچه های صورت و گردن میشوند . اینکار هم باعث کاهش چین و چروک و هم باعث جلوگیری از بیشتر شدن چروک ها میشوند . این تمرین ها را 1 تا 2 بار در روز انجام دهید .

رفع چین و چروک صورت با لیزر

تمرین ماهیچه های اطراف چشم : انگشت اشاره خود را در لبه بیرونی چشم و انگشت وسط خود را در وسط ابرو بگذارید . با آرامی به سمت بالا فشار دهید و به پایین نگاه کنید . چند بار چشمان خود را بسته و باز کنید . اینکار را روزی 1 تا 2 بار انجام دهید تا شاهد کاهش چروک و جلوگیری از چروک بیشتر باشید .

ورزش چروک صورت

تمرین ماهیچه زیر چشم : انگشت اشاره را روی گوشه بیرونی چشم بگذارید و انگشت اشاره را روی گوشه داخلی چشم بگذارید ( مانند شکل ) . مقداری انگشتان خود را فشار دهید و انگشتان خود را نگه دارید سپس به بالا نگاه کنید و چشمانتان را ببندید . چند بار چشم های خود را ببندید و باز کنید . اینکار را روزی 1 تا 2 بار برای از بین بردن چروک و جلوگیری از بیشتر شدن آن انجام دهید .

آموزش تصویری ورزش صورت

تقویت کردن ماهیچه های اطراف لب : بوسیله انگشت شست و دیگر انگشتان شکلی مانند عدد 7 را بوجود آورید و روی لبه های بالایی لب قرار دهید . با دست دیگر خود شکل مشابهی درست کنید و روی دست قبلی بگذارید . به آرامی انگشتان خود را ثابت نگه دارد و سعی کنید که بخندید . اینکار را 1 تا 2 بار در روز تکرار کنید تا موقتا چروک ها کاهش یابد و در آینده کمتر چروک شود .

جلوگیری از چین و چروک پیشانی

بالا بردن مقاومت و انعطاف پذیری سر و گردن : یک دست را زیر گردن قرار داده و دست دیگر خود را روی آن بگذارید ( مانند شکل ) . دستان خود را مقداری فشار داده و به سمت پایین بکشید سپس سر خود را بالا گرفتن و با دهان بسته بخندید . اینکار باعث کاهش چروک گردن و افزایش مقاومت ماهیچه ها میشود . برای جلوگیری از چروک افتادن پوست در آینده نیز مفید است .

کرم رفع چروک پیشانی

ماساژ درمانی کنید . افزایش جریان خون و ریلکسیشن بوسیله ماساژ میتواند باعث رساندن مواد مغذی به پوست و کاهش استرس شود . اینکار هم باعث کاهش چین و چروک و هم باعث جلوگیری از چروک شدن پوست خواهد شد .

رفع چین و چروک صورت با داروهای گیاهی

مواد غذایی حاوی ویتامین C زیاد مصرف کنید . مصرف ویتامین C باعث افزایش تولید کلاژن در بدن میشود که باعث محکم تر شدن پوست میشود ، خواهد شد . ویتامین C میتواند باعث محافظت پوست در مقابل اشعه UV که باعث ایجاد چین و چروک میشود خواهد شد . مواد غذایی حاوی ویتامین C :

گوجه فرنگی

فلفل تند

انبه

توت فرنگی

کلم بروکلی

آناناس

معنی چروک پیشانی

از میوه های خانواده توت زیاد مصرف کنید . خانواده توت ها دارای پلی فنل و آنتی اکسیدان هستند که باعث سرعت بخشیدن به بازسازی سلول ها میشود که در نهایت میتواند به کاهش چروک پوست و جلوگیری از چروک بیشتر آن کمک کند . میوه هایی مانند لیست زیر را زیاد مصرف کنید :

توت فرنگی

تمشک

انگور فرنگی

انار

بلوبری

مواد غذایی برای چروک صورت

مصرف طبیعی ویتامین E را با مصرف آجیل افزایش دهید . آجیل حاوی چربی های مفید و ویتامین E میباشد که برای کمک به مرطوب کردن پوست مفید میباشد ، همچنین باعث محافظت پوست در برابر آفتاب و کاهش چروک پوست مفید میباشد . مواد غذایی زیر را زیاد مصرف کنید :

گردو

بادام

فندق

بادام زمینی

پسته

رفع چین و چروک با لیزر

از حرکات تکراری صورت زیاد استفاده نکنید . منظور حرکاتی مانند زیر میباشد :

دادن ابرو به سمت بالا

خندیدنی که باعث ایجاد خط لب و جمع شدن پوست زیر چشم شود

اخم کردن زیاد

این حرکات باعث کاهش انعطاف پذیری ماهیچه و سخت کردن کار پوست برای برگشتن به حالت اولیه میشود .

چروک دور چشم

از عینک پیشگیری استفاده کنید . نور آفتاب و مطالعه متن با فونت کوچک باعث نیمه باز کردن چشم ( مانند حالتی نور زیاد است ) و چروک شدن زیر و دور چشم خواهد شد . از عینک آفتابی در نور شدید استفاده کنید تا از چروک دور چشم جلوگیری کنید .

روغن ضد چروک

کمتر در مقابل آفتاب قرار بگیرید . نور فرابنفش آفتاب باعث شکستن بافت محافظت کننده پوست میشود که مانع مقاومت و انعطاف پذیری پوست میشود خواهد شد . از کلاه ، لباس های آستین بلند و کرم ضد آفتاب استفاده نمایید .

پیشگیری از چین و چروک

سیگار نکشید . سیگار باعث پیری زودرس پوست به دلیل تغییر در گردش خون در شما خواهد شد . سیگار میتواند در ایجاد چین و چروک پوست نقش داشته باشد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.