۵ روش پوست کندن سیر ( با عکس )

پوست کندن سیر

پوست کندن سیر کار دشواری نیست ، البته اگر روش درست آن را بدانید . روش‌ها و راهکارهای مختلفی برای آسان پوست کندن سیر وجود دارد که با توجه به سلیقه و دیگر شرایط می‌توانید از ۱ یا چندتای آن استفاده کنید .

پوست کندن سیر با چاقو

پوست کندن سریع سیر

بوته را حبه کنید . دانه‌دانه تمامی حبه‌ها را از بوته سیر جدا کنید . همچنین می‌توانید اول پوست‌کاغذی سفید روی آن را بکنید تا حبه‌ها راحت‌تر جدا شوند .

تمیز کردن سیر

قسمت انتهایی قهوه‌ای‌رنگ را ببرید . قسمت سفت و قهوه‌ای‌رنگی در ته حبه سیر وجود دارد ، آن را با کارد آشپزخانه ببرید . این کار پوست کندن را مقداری راحت‌تر می‌کند ، اما حتماً لازم نیست و بعضی از سیرها نیز چیز زیادی برای بریدن ندارند .

همچنین شما می‌توانید کامل حبه‌های سیر را از وسط نصف کنید ، این کار باعث می‌شود که بسیار راحت‌تر بتوان پوست سیر را کند .

پوست کندن سیر در خانه

سیر را روی تخته آشپزخانه بگذارید . سیر را روی وجهی که صاف است روی تخته آشپزخانه بگذارید ؛ به‌طوری‌که قسمتی از سیر که بزرگ‌تر از قسمت دیگر است ( یعنی قوس بیشتری دارد ) به سمت شما باشد .

پوست کندن سیر

سطح صاف چاقو را روی قسمت صاف سیر گذاشته و محکم ضربه بزنید . شما نیاز به ضربه‌ای سریع و محکم هستید که با پشت دست باید این کار را بکنید . شما صدای ریز تردی را می‌شنوید ، بعدازآن چاقو را بردارید تا ببینید که پوست سیر به راحتی کنده‌شده است .

پوست کندن آسان سیر تازه

پوست سیر را بکنید . شما نیاز به مقداری تمرین دارید تا بفهمید که چه مقداری باید فشار روی سیر اعمال کنید ، اما به هر صورت بعد از برداشتن چاقو متوجه خواهید شد که پوست سیر کنده‌شده است .

پوست کندن آسان سیر

سیر را درسته یا خردشده در غذا مصرف کنید . در حال حاضر سیر آماده مصرف کردن است .

پوست کندن سیر با آب

حبه کردن سیر

هرچقدر سیری که نیاز دارید را حبه کنید . پوست‌هایی که راحت کنده می‌شوند را بکنید .

پوست کندن سیر با آب جوش

۵ دقیقه سیر را در آب سرد خیس کنید . حتماً مطمئن شوید که حبه‌های سیر در آب غوطه‌ور باشند . آب باعث شل شدن پوست سیر می‌شود . با استفاده از هم زن فلزی مقداری سیرها را هم بزنید تا به این پروسه سرعت ببخشید .

اگر امکان دارد ، سیرها را داخل ظرفی که دارای درب است و آب از آن بیرون نمی‌ریزد بگذارید . بعد از گذشت زمان لازم ، مقداری ظرف را تکان داده تا به پوست سیر ضربه واردشده و سریع‌تر دربیاید .

سیر پوست پیازی

سیرها را از آب بیرون بکشید . در حال حاضر پوست سیر شل شده و به‌راحتی کنده می‌شود . درصورتی‌که خوب کنده نشد ، ته حبه سیرها را با چاقو ببرید .

پوست کندن سیر با ماکروویو

پاک کردن سیر

به میزان موزد نیاز حبه‌های سیر را از بوته جدا کنید . فقط به میزان موردنیاز حبه سیر داخل ماکروویو بگذارید ، زیرا در صورت استفاده نکردن آنها خراب خواهند شد .

پوست کن سیر

به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه سیر را داخل ماکروویو قرار دهید . حبه‌های سیر را داخل یک بشقاب کوچک بگذارید و روی درجه حرارت بالا آن را حرارت دهید . شما متوجه خواهید شد که پوست آن‌ها موجدار و شل می‌شود .

پوست سیر

پوست‌های باقی‌مانده و شل شده را بکنید . ته سیر را با چاقو بریده و پوست آن را به‌سادگی دربیاورید .

پوست کندن سیر با تکان دادن

پوست کندن کل سیر

بوته کامل سیر را داخل یک‌کاسه استیل بگذارید . این‌یک روش عالی برای پوست کندن کامل یک بوته سیر است . قبل از اینکه بوته را داخل کاسه بگذارید ، پوست شل کاغذی روی آن را تاجایی که می‌شود بکنید .

از کاسه‌ای استفاده کنید که جفت آن را داشته باشید ، زیرا باید هم‌اندازه هم باشند .

پوست کندن سیر با کاسه

کاسه استیل دیگری را روی کاسه قبلی بگذارید . کاسه‌هایی که هم‌اندازه هستند را انتخاب کنید . روی باز کاسه‌ها را روی یکدیگر قرار دهید تا بتوانید سیرها را داخل آن تکان دهید .

از بین بردن پوست سیر

لبه کاسه‌ها را گرفته و آن‌ها را تکان دهید . به مدت ۱ تا ۲ دقیقه با شدت زیاد سیرها را تکان دهید ، به‌طوری‌که سیرها روی کاسه ضربه بزنند .

پوست

کاسه را بازکنید و پوست‌ها را بیرون بریزید . شما حبه‌های سیر بدون پوست را غرق در پوست‌های کنده شده خواهید دید . تمامی پوست‌های جداشده را بیرون بریزید و دوباره کاسه‌ها را روی یکدیگر قرار دهید .

تا کنده شدن کامل پوست سیرها ، به تکان دادن ادامه دهید . ممکن است نیاز پیدا کنید که مقداری از پوست‌های ظریف و نازک را با دست بکنید یا با روش دیگری آن‌ها را جدا کنید ، مثلاً در آب بخیسانید . به‌هرحال ، با تکان دادن به مقدار کافی ، بیشتر پوست آن‌ها به‌خودی‌خود کنده می‌شود .

پوست کندن سیر با چکش

جدا کردن حبه سیر

حبه‌ها را جدا کنید . مقدار سیری که لازم دارید را از بوته جدا کرده و روی تخته آشپزخانه بگذارید .

پوست کردن اصولی سیر

روی سیر را با پارچه خشکی بپوشانید . پارچه از پرت شدن سیرها به اطراف جلوگیری می‌کند . حوله آشپزخانه نیز برای اینکار مناسب است .

پوست کندن کل بوته سیر

۱ تا ۲ بار با چکش روی سیرها ضربه بزنید . این کار باعث ترک خوردن پوسته آنها شده و پوست کندن را راحت‌تر می‌کند . این روش مشابه روش چاقو است ، اما انجام دادن آن راحت‌تر است زیرا چند سیر را یکجا پوست می‌کند .

حواستان باشد تا سیرها را له نکنید ، به‌آرامی به آن‌ها ضربه بزنید به‌گونه‌ای که فقط پوست آن‌ها دربیاید .

کندن راحت پوست سیر

پوست سیرها را بکنید . در حال حاضر پوست سیر ترک‌خورده است و می‌توانید به‌راحتی پوست باقی‌مانده را جدا کنید . برای بعضی از حبه سیرها ممکن است نیاز باشد تا ته آن‌ها را ببرید تا پوست را کامل جدا کنید .

در صورتیکه قصد دارید ترشی سیر درست کنید ، مطالعه مقاله ” طرز تهیه اصولی سیر ترشی ” را مطالعه کنید .

شما میتوانید با همین سیرها روغن سیر درست کنید ، بدین منظور مطالعه مقاله ” طرز تهیه روغن سیر ” پیشنهاد می‌شود .

نکات مهم

۱ – چیزی که پوست کندن سیر را سخت می‌کند خشکی آن است . درست است که روش خیس کندن سیر مقداری طول می‌کشد ، اما در آخر به‌راحتی پوست را جدا می‌کند .

۲ – از تخته آشپزخانه ناپایدار ( لق ) استفاده نکنید .

۳ – در هنگام استفاده از چاقو مراقب خودتان باشید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.