لکه جوهر خودکار

خیلی ناراحت‌کننده است وقتی متوجه می‌شوید که جوهر خودکار روی بلوز یا پیراهن موردعلاقه یا نوی شما ریخته است . خبر خوب این است که پاک کردن لکه خودکار و جوهر سخت است ، اما غیرممکن نیست .

کلید موفقیت این است که سریع وارد عمل شوید ، از مالیدن جوهر و لک خودداری کنید و آن را خشک نکنید .

روش‌های زیادی برای لکه بری جوهر و خودکار وجود دارد که با توجه به وسایلی که دارید می‌توانید یک یا چندتای آن‌ها را امتحان کنید ، با سایت کوروک همراه باشید !!!

با استفاده از لکه بر

لکه خودکار روی پیراهن

لکه بر برای از بین بردن جوهر خریداری کنید . در صورت امکان ، در راهروی محل فروش شوینده‌ها در فروشگاه به دنبال لکه بری باشید که روی آن نوشته‌شده باشد ” لکه جوهر را از بین می‌برد ” .

پاک کردن لکه خودکار

قبل از استفاده از لکه بر ، جوهر را تمیز کنید . به‌وسیله اسفنج یا پارچه مرطوب تا جایی که می‌توانید لکه جوهر را از روی لباس جذب کنید ، یعنی آن را نمالید ، بلکه فقط دستمال یا اسفنج را روی آن فشار دهید تا جوهر را جذب کند .

لکه بر خودکار

لکه بر را روی لک خودکار بزنید . اگر لکه بر شما به‌صورت اسپری است ، مستقیماً روی لکه اسپری کنید . اگر لکه بر به‌صورت خودکار است ، آن را روی لکه بمالید تا کل لکه را بپوشاند .

از بین بردن لکه خودکار

بگذارید لکه بر روی لباس مقداری بماند . دستورالعمل نوشته‌شده روی لکه بر را مطالعه کنید تا بفهمید که چقدر باید روی لباس بماند . درصورتی‌که نمی‌دانید یا ننوشته است که چقدر بماند ، حدوداً 10 دقیقه بگذارید بماند .

پاک کردن سریع لکه جوهر

لکه جوهر را با دستمال جذب کنید . در حال حاضر شما باید متوجه شده باشید که لکه به مکان‌های دیگر لباس در حال رفتن است ، این نشانه این است که لکه بردارد کار خود را دارد انجام می‌دهد .

لکه جوهر

به‌تنهایی لباس لک را داخل ماشین لباسشویی بشورید . این کار باعث جلوگیری از لک شدن دیگر لباس‌های شما می‌شود . با تنظیمات همیشگی لباس را شستشو دهید .

از بین بردن لکه خودکار

ببینید که آیا لکه از بین رفته است یا خیر ؟ اگر لکه از بین نرفته بود ، دوباره از اول شروع کنید تا لکه را از بین ببرید .

لکه بری جوهر

قبل از خشک‌کردن لباس مطمئن شوید که لکه از بین رفته است . هیچ‌وقت لباس لک شده را داخل خشک‌کن نیاندازید ، زیرا گرما می‌تواند باعث شود که لکه بسیار سخت‌تر از بین برود ، البته آفتاب هم نتیجه‌ای مشابه دارد .

استفاده از الکل

حلال جوهر خودکار

از ایزوپروپیل الکل استفاده کنید .  به‌سادگی از داروخانه می‌توانید الکل را تهیه کنید . البته الکل در سوپرمارکت ها نیز عرضه می‌شود .

تمیز کردن سریع لکه خودکار

با گوله پنبه یا گوش پاک‌کن الکل را روی لکه بزنید . به‌آرامی و با حرکات ضربه‌ای الکل را روی لکه بزنید و بگذارید 2 دقیقه بماند . هیچ‌وقت چیزی را روی لکه خودکار نمالید ، زیرا ممکن است که این کار باعث پخش شدن و گسترش لکه شود . همیشه با حرکات ضربه‌ای این کار را انجام دهید .

پیراهن جوهری

با پارچه نمدار و حرکات ضربه‌ای پشت سر هم جوهر را پاک‌کنید . با دستان خود فشار بیشتری روی لکه بیاورید تا لکه جذب دستمال شود . مرتباً دستمال خود را چک کنید تا جوهر را جذب کند و مطمئن شوید که الکل دارد کار خود را می‌کند .

آبکشی لک جوهر

لباس را با آب سرد آبکشی نمایید . قبل از این کار حتماً مطمئن شوید که تا جایی که می‌شود ، جوهر را پاک‌کرده باشید .

گرفتن آب جوش روی جوهر

لباس را در آب داغ بشورید . شما می‌توانید این کار را در داخل سینک یا با ماشین لباسشویی انجام دهید . بعد از اتمام شستشو لباس را چک کنید تا ببینید لکه از بین رفته است یا خیر ؟

شستن جوهر با الکل

درصورتی‌که باقی‌مانده بود ، دوباره مراحل گفته‌شده را تکرار کنید . با استفاده از الکل و دستمال بازهم مقدار بیشتری از جوهر را بردارید . اگر الکل ، جوهر بیشتری را از بین نمی‌برد ، روش‌های دیگر را امتحان کنید .

استفاده از گلیسیرین

محلول از بین برنده جوهر

یک شیشه گلیسیرین خالص تهیه کنید . شما می‌توانید گلیسیرین مایع را از داروخانه‌ها تهیه بفرمایید . البته امروزه گلیسیرین در بسیاری از مکان‌ها یافت می‌شود .

حلال خانگی جوهر

با گوش پاک‌کن گلیسیرین را روی لک لباس بزنید . گوش پاک‌کن را با حرکات ضربه‌ای روی پیراهن یا لباس لک شده بزنید ، طوری که لکه را کاملاً بپوشاند و بگذارید روی آن مقداری بماند .

محلول ضد جوهر

آب و مایع یا پودر لباسشویی را مخلوط‌کنید . آب و چند قطره مایع لباسشویی یا نوع پودری آن را داخل کاسه ریخته و مخلوط‌کنید .

جای جوهر روی لباس

با گوش پاک‌کن مخلوط را روی لکه بزنید . با ملایمت مقداری محل را با گوش پاک‌کن بمالید تا به کف کردن مخلوط کمک کند .

از بین بردن لک جوهر روی لباس

با ماشین لباسشویی و آب سرد لباس لک شده را بشورید . بعد از شستن لباس آن را چک کنید و ببینید که لک از بین رفته است یا خیر ؟ اگر بازهم لکه باقی‌مانده بود ، پروسه را از اول شروع کنید .

استفاده از اسپری مو

اسپری از بین برنده جوهر

از اسپری موی حاوی الکل استفاده کنید . از اسپری مو دارای عطر ، روغن یا مرطوب‌کننده استفاده نکنید ، زیرا می‌تواند باعث ایجاد لک روی لباس و آسیب دیدن آن شود . قبل از استفاده ، ترکیبات روی آن را مطالعه کنید .

پاک کردن لباس جوهری

لکه جوهر را با اسفنج یا دستمال مرطوب کنید . این کار باعث جلوگیری از خشک شدن اسپری مو روی لکه می‌شود .

جوهر روی پیراهن

روی لکه اسپری مو را اسپری کنید . اسپری را در فاصله 5 سانتی‌متری لباس گرفته و روی لک اسپری کنید ، به‌طوری‌که لک کاملاً در اسپری مو خیس بخورد .

سابیدن جوهر

با فرچه یا مسواک اسپری را روی لک بسابید . برای لک‌های بزرگ از فرچه و برای لک‌های کوچک می‌توانید از مسواک استفاده کنید .

لک جوهر

مثل همیشه لباس را شستشو دهید . قبل از اینکه لباس را داخل خشک‌کن بی اندازید ، چک کنید که لکی روی آن باقی نمانده باشد . اگر هنوز هم لک باقی‌مانده بود ، میزان بیشتری اسپری مو روی لک‌زده یا اینکه روش دیگری را امتحان کنید .

نکات مهم

1 – همیشه قبل از استفاده از لکه بر ، آن را روی قسمت کوچکی از لباس که دیده نمی‌شود ، امتحان کنید .

2 – هیچ‌وقت جوهر را نمالید . مالیدن باعث گسترده‌تر شدن لکه و سخت‌تر پاک کردن آن می‌شود .

3 – هرچقدر زودتر اقدام به تمیز کردن لک کنید ، راحت‌تر می‌توانید آن را از بین ببرید . نگذارید تا لک مدت‌زمان زیادی روی لباس بماند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.