چگونه لباس‌ها را ضدعفونی کنیم ؟ ( با عکس )

ضدعفونی کردن لباس ها

ضدعفونی کردن لباس‌ها یکی از قسمت‌های مهم برای تازه ، تمیز و سالم نگه‌داشتن محیط خانه است .

ضدعفونی کردن لباس‌ها برای از بین بردن میکروب‌ها ، باکتری‌ها و دیگر کثیفی‌ها مفید می‌باشد و می‌تواند از بعضی از بیماری‌ها ، شما را مصون نگه دارد .

خوشبختانه راه‌های زیادی برای ضدعفونی کردن وجود دارد مانند : استفاده از وایتکس ، آب اکسیژنه ، بوراکس ، روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید .

تمامی موارد گام‌به‌گام گفته خواهد شد ، با سایت کوروک همراه باشید !!!

ضدعفونی با ماشین لباسشویی

ضدعفونی لباس

دمای ماشین لباسشویی را روی داغ‌ترین حالت قرار دهید . درزمانی که می‌خواهید لباس‌ها را با وایتکس ضدعفونی کنید ، باید تا جایی که می‌شود با دمای بالا لباس‌ها را بشورید . البته قبل از اینکه آن‌ها را در دمای بالا بشورید ، برچسب روی لباس‌ها را چک کنید تا درجه حرارت موردنظر را بتوانند تحمل کنند .

درجه حرارت داغ ۶۰ تا ۹۰ درجه عموماً برای لباس‌های سفید استفاده می‌شوند . لباس‌های رنگی باید با درجه حرارت پایین‌تری شسته شوند ۳۰ تا ۴۰ درجه مناسب است . لباس‌های ظریف معمولاً باید با دست یا آب سرد شسته شوند .

از بین بردن میکروب لباس

به‌اندازه همیشه ماده شوینده بریزید . بعد از تنظیم دمای مناسب آب ، به‌اندازه همیشگی شوینده داخل ماشین ظرف‌شویی بریزید . ماشین لباس‌شویی‌های ایستاده باید پودر داخل آن مستقیماً ریخته شود و ماشین لباس‌شویی‌های معمولی باید پودر داخل محفظه مخصوص ریخته شود .

کشتن میکروب روی لباس

داخل محفظه وایتکس ماشین لباسشویی ، وایتکس بریزید . با توجه به میزان لباس‌های داخل ماشین باید میزان وایتکس را تعیین کنید و آن را حتماً داخل محفظه مخصوص خود بریزید .

نکته ۱ : اگر ماشین لباسشویی شما جای مخصوص وایتکس ندارد ، می‌توانید آن را مستقیماً داخل ماشین بریزید ، اما باید حواستان باشد که بعدازاینکه ماشین لباسشویی پر از آب شد این کار را انجام دهید و درزمانی که خشک است آن را نریزید .

نکته دوم و مهم : حواستان باشد که از چه نوع وایتکس یا سفیدکننده‌ای استفاده می‌کنید ، سفیدکننده‌های کلردار ( معمولی ) برای لباس‌های سفید مناسب هستند ، در حالی سفیدکننده‌هایی که مخصوص لباس‌های رنگی هستند باید روی لباس‌های غیر سفید مورداستفاده قرار بگیرد .

کشتن ویروس کرونا از روی لباس

بگذارید تا ماشین لباسشویی کار خود را انجام دهد . بعد از اضافه کردن مایع شوینده و سفیدکننده ، کار شما تمام‌شده است و باید تا تمام شدن شستشو صبر کنید .

بهتر است لباس‌ها را برای خشک شدن در مقابل نور خورشید قرار دهید .

ضدعفونی کردن دستی لباس‌ها

از بین بردن کرونای لباس

آب سرد و وایتکس را مخلوط‌کنید . برای درست کردن محلول ضدعفونی‌کننده شما باید وایتکس را با آب سرد رقیق کنید . ۱ قاشق غذاخوری ( ۱۵ میلی‌لیتر ) وایتکس به ازای هر ۳٫۸ لیتر آب را با یکدیگر مخلوط‌کنید .

حتماً لباس‌ها را قبل از خیس کردن در این محلول ضدعفونی‌کننده بشورید .

ضدعفونی البسه

حداقل ۱۵ دقیقه لباس را داخل محلول بگذارید . بعد از شستن لباس‌ها و درست کردن محلول ، لباس‌ها را حداقل به مدت ۱۵ دقیقه داخل محلول ضدعفونی‌کننده بگذارید .

اگر لباس بیمار یا لباس‌هایی که میکروب زیادی دارند را ضدعفونی می‌کنید ، حداقل ۳۰ دقیقه بگذارید تا در محلول بماند .

هیچ‌وقت بیشتر از ۴۵ دقیقه لباس‌ها را داخل محلول ضدعفونی‌کننده نگذارید .

از بین بردن میکروب لباس

لباس‌ها را با آب داغ آبکشی نموده و آن‌ها را بشورید . بعد از زمان گفته‌شده ، لباس‌ها را با آب داغ آبکشی نموده و با آب داغ آنها را بشورید . حواستان باشد که لباس شما بتواند دمای بالا را تحمل کند .

نکات مهم

۱ – ایده بسیار خوبی است که لباس‌های فردی که مریض است را ضدعفونی کنید .

۲ – حواستان باشد که به وایتکس حساسیت نداشته باشید .

۳ – بعضی از تمیزکننده‌ها در دمای خاصی بهترین عملکرد خود را نشان می‌دهند ، اگر این‌گونه بود ، به‌جای استفاده از آب خیلی داغ یا داغ از همان درجه حرارتی که مناسب است ، استفاده کنید .

هشدارها

۱ – همیشه قبل از استفاده از هرگونه ماده جدید ، مقدار کمی از آن را روی نقطه کوچکی از لباس تست کنید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاورد .

۲ – بعضی از شرکت‌ها استفاده از وایتکس را در ماشین لباسشویی پیشنهاد نمی‌کنند ، بنابراین قبل از استفاده از آن ، دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را مطالعه بفرمایید .

۳ – آب داغ باعث رنگ پس دادن بعضی از لباس‌ها می‌شود که می‌تواند منجر به ایجاد لک روی لباس شما شود . قبل از شستن لباس‌های رنگی ، مطمئن شوید که رنگ نمی‌دهند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *