خانه خانه رسوب زدایی اتو + تمیز کردن سوختگی کف اتو ( با عکس )

رسوب زدایی اتو + تمیز کردن سوختگی کف اتو ( با عکس )

آموزش رسوب زدایی اتو

تمیز کردن کف سوخته اتو ، چسبیدن لباس به کف اتو و مخصوصا رسوب زدایی داخل اتو بسیار کارهای راحتی میباشند اگر از مواد درست استفاده کنید و راه درست استفاده کردن از آنها را بلد باشید . در این مقاله به آموزش رسوب زدایی و تمیز کردن کف اتو ( چسبیدن مواد سوخته ) میپردازیم .

رسوب زدایی ( آهک ) اتو و شستشوی داخلی اتو

۱ – ۱ لیوان سرکه سفید را با یک لیوان آب مخلوط کنید . سرکه باعث ضد عفونی کردن ، جرم گیری ، از بین رفتن آهک و بوگیری اتو خواهد شد . این ترکیب بهترین تمیز کننده برای قسمت های غیر قابل دسترسی اتو میباشد .

از بین بردن آهک اتو

۲ – اتو را با ترکیب سرکه پر کنید و بگذارید تا داغ شود . اتو را روی داغ ترین حالت ممکن بگذارید اگر هم اتوی شما فاقد درجه حرارت میباشد روی حالت اتوی پنبه ( cotton ) قرار دهید .

از بین بردن جرم اتو

۳ – وقتیکه اتو کامل داغ شد شروع به زدن بخار نمایید . اتو را روی یک حوله یا پارچه قرار داده سپس هر ۲۰ ثانیه بخار آن را بزنید . اینکار را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید .

تمیز کردن جرم اتو

۴ – اتو را کاملا از محلول خالی کرده و با آب پر کنید . سپس اتو را روشن کنید و بخار آن را چند مرتبه بزنید تا کاملا از سرکه خالی شود .

تمیز کردن اتو و از بین بردن لک های کف اتو

جرم گیر اتو

۱ – به اندازه مساوی نمک و سرکه سفید را مخلوط کنید . این محلول باعث سایش و از بین برنده جرم های مقاوم میباشد . این بهترین راه حل برای نرمی ( لیز خوردن ) اتو در هنگام اتو کشیدن روی لباس میباشد . اگر دارای مشکل زبر بودن یا گیر کردن کف اتو به لباس میباشد از این روش استفاده کنید .

تمیز کردن کف اتو

۲ – با یک دستمال محلول را به کف اتو بکشید . با حرکات چرخشی سعی کنید که لایه برداری را از کف اتو انجام دهید . تا زمانی که احتیاج بود اینکار را انجام دهید . در صورتیکه این روش اثر نکرد و اتو حالت چسبندگی داشت راههای گفته شده در آخر مقاله را انجام دهید .

تمیز کردن سوراخ بخار اتو

۳ – تمیز کردن سوراخ های بخار با گوش پاک کن . با گوش پاک کن ، مسواک یا خلال دندان تمام سوراخ های بخار اتو را کاملا تمیز کنید .

پلاستیک چسبیده به کف اتو

۴ – جداسازی پلاستیک چسبیده به اتو . اتو را کاملا سرد کنید ، اینکار را میتوانید با گذاشتن کف اتو روی مقداری یخ انجام دهید . سپس با چاقو یا کار اعتباری به سادگی پلاستیک کف اتو کنده خواهد شد .

لکه بری اتو

۵ -لکه بری با استفاده از جوش شیرین . ا قاشق غذاخوری آب را با ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید . محلول را با دست فقط به نقاطی که کثیف هستند بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس محلول را پاک کنید .

چسبندگی کف اتو

۶ -لکه بری با استفاده از خمیر دندان . مقدار کمی خمیردندان را مستقیما روی قسمت لک شده یا جرم بمالید سپس با یک دستمال آن را تمیز کنید . بعد از پاک کردن خمیر دندان ، به مدت ۵ دقیقه بخار اتو را بزنید .

از بین بردن چسبندگی کف اتو ( سوختگی اتو )

چسبیدن لبای به اتو

۱ – استفاده از روزنامه . اگر اتو شما چسبناک شده و روی لباس گیر میکند یا کند حرکت میکند یک روزنامه بردارید ، بخار اتو را خاموش کنید و روزنامه را شروع به اتو کشیدن بکنید تا زمانیکه چسبندگی آن از بین برود . اگر چسبندگی آن از بین نرفت سپس مقداری نمک روی روزنامه بپاشید و اتو بکشید تا چسبندگی آن از بین برود .

۲ – استفاده از نمک و فویل آلومینیومی . برای پاک کردن لکه های نسبتا مقاوم و چسبندگی زیاد از این روش استفاده نمایید . روی یک عدد فویل آلومینیومی مقداری نمک روی آن ریخته و اتو را روی داغ ترین حالت قرار دهید سپس شروع به اتو کشیدن آلومینیوم کنید .

 • این روش برای از بین بردن پلاستیک چسبیده به کف اتو بسیار مناسب میباشد .

۳ – استفاده از آمونیاک . برای لکه های بسیار سخت از این روش استفاده کنید . بعد از استفاده کردن از مرحله قبل اتو را خاموش کنید سپس یک پارچه کهنه را به آمونیاک آغشته کنید و اتو را روی آن قرار دهید . حتما اتو را قبل از گذاشتن روی آمونیاک خاموش کنید زیرا امکان سوزاندن دستتان وجود دارد .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

7 دیدگاه ها

 1. gh

  آبان ۱۳, ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۶ ق.ظ

  عالی بود

 2. abolfazl

  آبان ۱۳, ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۴ ق.ظ

  مطلب بسیار مفید و کاربردی بود

 3. Abolfazl

  دی ۱۴, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۷ ق.ظ

  سلام چجوری رسوب سفید اتو رو از روی لباس پاک کنن

 4. ریحانه

  اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷ در ۳:۵۱ ق.ظ

  سپاسگزارم

 5. m

  اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ در ۲:۲۰ ب.ظ

  عالی بود.

 6. بانو جان

  اسفند ۱۲, ۱۳۹۶ در ۳:۳۷ ب.ظ

  ممنون از سایت خوبتون
  درست شدن اتوی بخارمون رو مدیون شما هستیم ❤❤

  • مهرداد بغدادی

   اسفند ۱۲, ۱۳۹۶ در ۴:۰۹ ب.ظ

   سلام
   نظر لطفتونه
   موفق باشید

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…