خانه خانه بوگیری ماشین ظرفشویی + راههای خانگی ( با عکس )

بوگیری ماشین ظرفشویی + راههای خانگی ( با عکس )

0
بوگیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی

بعد از مدتی استفاده از ماشین ظرفشویی اصولا ظرفشویی بوی بدی میگیرد . این بو بدلیل کپک و قارچ های بوجود آمده در ماشین ظرفشویی میباشد . با روشهای روش زیر میتوانید به راحتی از شر بوی بد ماشین ظرفشویی خلاص شوید .

بوگیری و شستشوی طبیعی

۱ – یک لیوان سرکه سفید را در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید . حتما ماشین ظرفشویی را خالی کنید و فقط لیوان حاوی سرکه را درون آن بگذارید .

شستن ماشین ظرفشویی

۲ – ماشین ظرفشویی را روی بیشترین قدرت گذاشته و روشن کنید . اسید موجود در سرکه تمام پس مانده های اضافی در ماشین ظرفشویی را از بین میبرد و همچنین داخل ماشین ظرفشویی را تمیز میکند .

بوگیری ماشین ظرفشویی

۳ – استفاده از جوش شیرین . یک لیوان جوش شیرین را در کف ماشین ظرفشویی بریزید و تنظیم ماشین ظرفشویی را روی کوتاه ترین زمان ممکن قرار دهید و آن را روشن کنید . برای بوزدایی بهتر ، بهتر است بعد از شستشو ( مرحله قبل ) با سرکه اینکار را انجام دهید .

بوگیری و شستشوی فیزیکی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

۱ – تمیز کردن فیلتر . بیشترین بوی داخل ماشین ظرفشویی مربوط به فیلتر آن میباشد . فیلتر را در آورده و با یک بطری پاک کن یا مسواک کاملا آن را با آب و صابون شستشو دهید .

آب جوش ماشین ظرفشویی

۲ – شستشوی دیوارهای داخلی ظرفشویی . بوی بد ممکن است که از جرم روی دیواره های داخلی ماشین ظرفشویی باشد . برای تمیز کردن آن آب داغ را روی دیوارها ریخته و با یک دستمال آن را تمیز کنید ، اگر جرم ها نرفت از مواد شستشو دهنده ( مایع ظرفشویی یا تاید ) برای از بین بردن جرم ها استفاده کنید .

ضد عفونی کردن ماشین ظرفشویی

۳ – تمیز کردن واشر درب . واشر بین درب نیز امکان دارد که جرم بگیرد . واشر را نیز شستشو دهید .

ماشین ظرفشویی تمیز

۴ – شستن قفسه ظروف . کامل قفسه ظروف را در بیاورید و خوب بشورید . با مواد شستشو دهنده و آب داغ کاملا شسته و آبکشی نمایید .

بارگذاری بیشتر در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…