غذا دادن به بچه گربه

غذا دادن به بچه گربه


بچه گربه ها به مراقبت زیادی نیاز دارند مخصوصا وقتیکه مادر آنها در کنارشان نباشد . مهمترین بخش اینکار غذا دادن به بچه گربه ها میباشد که در ادامه کاملا آن را توضیح خواهیم داد .

تهیه وسایل مورد نیاز

شیر و شیر خشک مخصوص گربه

1 – تهیه شیر مخصوص بچه گربه . بچه گربه ها معده حساسی دارند و نمیتوانند هر شیری را هضم کنند بنابراین از دادن شیر گاو و گوسفند به بچه گربه خودداری نمایید چون باعث بروز اسهال در آنها میشود و بجای آن جایگزین مخصوص آن را از مغزه حیوانات خانگی تهیه کنید .

شیر گربه

2 – از درست کردن دستی شیر و ترکیبات مشابه خودداری نمایید .

بطری شیر گربه

3 – خرید بطری مخصوص شیر بچه گربه . این بطری ها مخصوص بچه گربه ها طراحی شده اند و میتوانید آنها را از مغازه حیوانات خریداری نمایید . این بطری ها بدون سوراخ هستند بنابراین با توجه به سایز و نیاز بچه گربه خود میتوانید سوراخ در آن ایجاد بکنید .

  • با داغ کردن یک سوزن میتوانید سوراخ مورد نظر را ایجاد کنید .
  • یک سوراخ کوچک که قطره قطره از آن شیر بیاید کافی میباشد چون در صورت زیاد بودن شیر امکان خفگی بچه گربه وجود دارد .

واکسن گربه

4 – در صورت نیاز یک سرنگ خریداری نمایید . اگر شیر دادن به بچه گربه با بطری برای شما سخت است میتوانید از سرنگ استفاده نمایید .

وسایل گربه

5 – ضد عفونی کردن وسایل . بعد از خریداری وسایل باید آنها را ضد عفونی کنید ، برای اینکار یک ماهی تابه را آب کرده و بگذارید جوش بیاید سپس گاز را خاموش کرده و تمامی وسایل را داخل آن بریزید و روی آن را بپوشانید .

  • برای از بین بردن میکروب این کار اجباری میباشد . روزی یک بار اینکار را تکرار نمایید .

غذا دادن به بچه گربه

ترکیب شیر خشک گربه

1 – درست کردن شیر . هر شیر خشکی با نسبتی از آب باید مخلوط شود بنابراین با توجه به دستورالعمل موجود روی جعبه اینکار را انجام دهید .

  • شیر باید تا دمای 35 درجه یا دمای بدن گرم شود .
  • همیشه قبل از غذا دادن به بچه گربه غذا را آماده کنید و غذای بیشتر از 3 ساعت مانده را دور بریزید .

شیر دادن به بچه گربه

2 – درست گرفتن بچه گربه هنگام غذا دادن . در هنگام غذا دادن بچه گربه را افقی گرفته و سر آن را بالاتر از بدن نگه دارید . این حالت دقیقا همانند حالت شیرخوردن بچه انسان میباشد .

غذا دادن به گربه

3 – به آرامی و با مقدار کم به بچه گربه شیر دهید . سعی کنید مقدار کمی شیر به صورت قطره قطره به بچه گربه بدهید ، در صورت زیاد بودن شیر ، شیر از دماغ بچه گربه بیرون خواهد زد ، در صورت بروز این اتفاق سریعا غذا دادن را قطع کنید و به بچه گربه استراحت بدهید و دوباره غذا دادن را شروع کنید .

غذای بچه گربه

4 – از غذا دادن بیش از حد به بچه گربه خودداری نمایید . بیشتر مردم نمیدانند که چقدر غذا باید به بچه گربه داد ، عموما 5 تا 10 دقیقه در هر وعده غذایی شیر خوردن برای آنها کافی میباشد بنابراین بیشتر از این زمان به بچه گربه غذا ندهید .

  • در طول هفته اول 32 سی سی شیر هر 2 ساعت یکبار کافیست . نباید هیچوقت بیشتر از 4 ساعت فاصله بین وعده های غذایی بیافتد .
  • با توجه به بزرگ شدن بچه گربه باید غذا را در هفته سوم به 80 سی سی و در هفته چهارم به 100 سی سی برسانید .

آرغ بچه گربه

5 – کمک به آروغ زدن بچه گربه . بعد از هر وعده غذایی بچه گربه نیاز به دفع گازهای داخل معده خود دارد به همین منظور بچه گربه را بگیرید و با دست دیگر به آرامی معده گربه را بمالید و این کار را 5 تا 10 دقیقه ادامه دهید .

عادت دادن گربه به غذای خشک

6 – بعد از 4 هفته و نیم شروع به دادن غذای معمولی به گربه کنید . در این زمان میتوانید با غذای خشک گربه که نمدار کرده اید به گربه غذا بدهید ، در ضمن در این زمان میتوانید از شیر گاو هم برای تغذیه گربه استفاده نمایید .

نقاشی بچه گربه

7 – بچه گربه را گرم نگه دارید . بچه گربه ها به سادگی سرما میخورند ، برای چک کردن سر بودن گربه میتوانید پنجه های آن را چک کنید در صورت سرد بودن بچه گربه را گرم کنید .

  • در صورت سرد بودن بچه گربه یک جعبه که داخل آن پتو گذاشته اید را آماده کنید بچه گربه را درون آن قرار دهید .
امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.