رفع سوزش چشم با پیاز

علت سوزش چشم با پیاز چیست ؟ در هنگام خرد کردن پیاز آنزیم هایی از آن خارج میشوند که باعث تولید گاز خواهد شد ، این آنزیم ها وقتی با آب ترکیب میشوند تولید اسید میکنند . آب موجود در چشم های شما باعث بوجود آمدن اسید در آنها میشود .

از سوزش چشم هنگام خرد کردن پیاز خسته شده اید ؟ راههای زیادی برای جلوگیری از سوزش چشم وجود دارد که می توانید از یک تا چند عدد از آنها را استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید .

خرد کردن پیاز

از چاقوی بسیار تیز استفاده کنید . آنزیم های موجود در پیاز که باعث اشک چشم میشوند در صورت له شدگی بسیار بیشتر آزاد شده و شما را اذیت میکنند . اگر با یک چاقوی تیز پیاز را خرد کنید آنزیم های کمتری آزاد میشوند .

بهترین روش سرخ کردن پیاز

پیاز را 10 الی 15 دقیقه فریز کنید . اینکار باعث کاهش آنزیم های پخش شونده در هوا میشود که روی طعم پیاز هیچ تاثیری ندارد . این روش به عنوان یکی از بهترین روش ها برای کاهش اشک چشم شناخته شده است .

رنده کردن پیاز

پیاز را داخل آب خرد کنید . این روش یکی از موثرترین روش ها برای جلوگیری از سوختن چشم میباشد . مقداری آب داخل بشقاب ریخته و پیاز را داخل آن خرد کنید . همچنین میتوانید یک آب کش زیر شیر ظرفشویی گذاشته و زیر آب پیاز را خرد کنید .

طرز خلال کردن پیاز

پیاز را در نزدیکی بخار آب یا آب داغ روان خرد کنید . دانشمندان میگویند بخار آب باعث پراکنده کردن آنزیم های متساعد شده از پیاز میشود .

جلوگیری از اشک پیاز

از دهان نفس بکشید . با این کار گاز پیاز از روی زبان خیس شما عبور کرده و با عصب بویایی که نزدیک مجرای اشک آور است برخورد نمیکند و باعث میشود که اشکی جاری نشود .

جلوگیری از اشک پیاز

پیاز را در آب بگذارید خیس بخورد . خیس کردن پیاز باعث عوض کردن ماهیت آنزیم ها میشود اما این روش باعث لیز شدن و عوض شدن طعم پیاز خواهد شد .

اشک پیاز

در هنگام خرد کردن پیاز سوت بزنید . وقتیکه سوت میزنید باعث جریان دادن هوا در جهت مخالف صورت خود میشوید که همینکار باعث دور شدن گاز پیاز از چشمان خود می شوید .

پیاز اشک چشم

تکه ای نان در دهان خود بگذارید . بسیاری از افراد میگویند که جویدن ( مخصوصا نان ) باعث کم شدن اشک یا نیامدن آن هنگام خرد کردن پیاز میشود . به آرامی نان را بجوید و بگذارید دهان خیس بخورد .

چگونه پیاز را خرد کنیم

از عینک شنا استفاده کنید . این مورد نیازی به توضیح ندارد زیرا اینگونه عینک ها باعث میشوند که گازهای پیاز به چشمان شما نرسد . در ضمن می توانید از عینک آزمایشگاهی نیز استفاده نمایید .

فیلم اشک پیاز

پیاز را زیر پنجره ، هود ، فن یا کولر خرد کنید . اینکار باعث دور شدن و پراکنده شدن گاز پیاز میشود که در نهایت اشکی از چشم های شما جاری نخواهد شد . در صورت امکان روی درجه زیاد هود ، فن و کولر پیاز را خرد کنید تا تاثیر آن بیشتر شود .

خرد کردن اصولی پیاز

از مواد غذایی اسیدی استفاده کنید . راه کارهای یونی و اسیدی باعث عوض کردن ماهیت آنزیم های پیاز میشوند . استفاده از 2 روش زیر پیشنهاد میشود :

روش اول : مقداری سرکه روی تخته خرد کن بریزید سپس پیاز را خرد کنید .

روش دوم : پیاز را در آب نمک خیس کنید . این روش با استفاده از یون آنزیم های پیاز را خنثی میکند اما باعث تغییر کمی در طعم پیاز نیز میشود .

سوزش چشم با پیاز چرا

از شمع استفاده کنید . یک عدد شمع در کنار تخته ای که پیاز را در آن خرد میکنید روشن کنید . گازهای متساعد شده از پیاز به سمت شمع کشیده و جذب میشوند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.