باز کردن لوله فاضلاب

باز کردن لوله فاضلاب


آیا لوله فاضلاب یا ظرفشویی شما گرفته است ؟ شما به راحتی میتوانید با مواد خانگی بسیار ساده خودتان آن را باز کنید . همچنین میتوانید با روش های گفته شده بوی لوله فاضلاب خود را نیز از بین ببرید . اولین کاری که بعد از گرفتن لوله میکنید ریختن آب جوش داخل لوله میباشد سپس باید از روش های زیر برای بازکردن کامل لوله استفاده نمایید .

1 لیوان سرکه سفید داخل سینک ظرفشویی یا دستشویی بریزید . به مدت 30 دقیقه بگذارید بماند سپس با آب داغ شستشو دهید .

باز کردن سینک

3 لیوان آب جوش به همراه 1 لیوان جوش شیرین در لوله بریزید . اول یک لیوان جوش شیرین را بریزید سپس آب جوش را بریزید . این روش هم لوله را باز میکند هم باعث از بین رفتن بوی فاضلاب خواهد شد .

راه خانگی باز کردن لوله

استفاده از لیمو یا آبلیمو . چند عدد لیمو را آبگیری نمایید و در لوله بریزید سپس به مدت 1 ساعت صبر کنید . در صورت نداشتن لیموی تازه از نصف لیوان آبلیمو استفاده نمایید .

راحترین راه باز کردن لوله

استفاده از مایع سفید کننده . وایتکس را مستقیما درون لوله بریزید و 10 دقیقه صبر کنید سپس آبکشی نمایید .

بوگیری فاضلاب

بوگیری فاضلاب با یخ . اگر بوی بد فاضلاب از لوله بیرون می آید سینک را با چند لیوان یخ پر کنید و مقداری کمی آب هم به آن اضافه نمایید و بگذارید تا خودش آب شود .

لوله بازکن

استفاده از لوله باز کن فیزیکی . سینک را به اندازه کافی آب کنید ( تا وسط قسمت پلاستیکی لوله باز کن ) و با حرکت بالا و پایین سریع لوله را به راحتی باز کنید .

بازکردن لوله با جاروبرقی

استفاده از جارو برقی قوی . اگر جاروبرقی شما حالت تولید باد را دارد ، میتوانید از این روش استفاده نمایید . لوله جاروبرقی را روی لوله قرار داده دور آن را آب بندی کنید ( با یک حوله میتوانید اینکار را انجام دهید ) سپس جاروبرقی را روی حالت دمنده ( تولید باد ) قرار داده و روشن کنید .

لوله بازکن قوی

استفاده از سود سوز آور . سود سوز آور یا سدیم هیدروکسید یک لوله بازکن قوی میباشد و نیازی به زمان زیادی برای باز کردن لوله ندارد ( 2 دقیقه کافی میباشد ) . این روش برای لوله های قدیمی پیشنهاد نمیشود زیرا امکان آسیب زدن به لوله وجود دارد .

باز کردن لوله ظرفشویی

باز کردن لوله . بیشتر گرفتگی لوله در قسمت زانویی میباشد آن هم بخاطر شکل آن است که باعث جرم گرفتن و بسته شدن لوله میشود . این قطعه را باز کرده و داخل آن را کاملا شستشو دهید و سپس جا بزنید .

جلوگیری از گرفتن ظرفشویی

جلوگیری از گرفتن لوله . پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین شما باید هر 1 الی 2 هفته لوله را جرم گیری کنید . راههای زیر پیشنهاد میشود :

  • استفاده از صافی در ابتدای لوله . با استفاده از صافی خیلی از موادی که باعث گرفتن لوله میشوند مانند : مو و اضافی غذا وارد لوله نمیشوند .
  • هر چند هفته یک بار یکی از موارد لوله باز کن گفته شده را استفاده نمایید .
  • از آب داغ بعد شستشو استفاده نمایید . مقداری آب داغ بعد از استفاده از سینک درون سینک بریزید .

خطر استفاده از لوله بازکن

حواستان به لوله بازکن ها باشد . لوله باز کن های شیمیایی دارای موادی هستند که مو و دیگر مواد را در خود حل میکنند . این محصولات برای لوله های کهنه و قدیمی مناسب نیستند زیرا باعث آسیب رساندن به آنها میشوند . در هنگام استفاده از این لوله بازکن ها حتما از دستکش استفاده کنید زیرا به پوست آسیب میزنند .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.