تمیز کردن ظروف مسی

تمیز کردن مس


مس نیز مانند بقیه فلزات و چیزها کثیف میشوند و جرم میگیرند اما خوشبختانه تمیز کردن مس راههای بسیار زیادی دارد که در این مقاله تمامی آنها را جمع آوری کرده ایم . از این آموزش میتوانید برای تمامی اجناس مسی مانند قابلمه مسی ، ماهی تابه مسی ، ظروف تزئینی مسی و غیره استفاده نمایید .

استفاده از سرکه و نمک 

1 – سرکه را روی مس ریخته سپس نمک را روی آن بپاشید . با یک دستمال ظرف را تمیز کنید .

سابیدن مس

2 – آنقدر دستمال را روی مس بکشید تا تمام لکه ها و تیرگی آن از بین برود سپس آبکشی نمایید . بعد از تمیز شدن مس را آبکشی نمایید و با یک دستمال تمیز خشک کنید .

تمیز کردن اصولی مس

جوشاندن با سرکه و نمک . یک قاشق غذاخوری نمک را با 1 لیوان سرکه درون یک قابلمه ریخته و مقداری آب هم بریزید . مس را داخل قابلمه ریخته و تا از بین رفتن جرم و سیاهی آن بگذارید در محلول بجوشد .

تمیز کردن مس با لیمو و نمک 

آبلیمو تمیز کننده مس

1 – لیمو یا آبلیمو را با نمک مخلوط کنید . خاصیت اسیدی که لیمو دارد باعث از بین بردن جرم روی مس میشود .

جرم گیری مس

2 – با یک پارچه آبلیمو و نمک را به مس زده سپس آن را بسایید تا کاملا تمیز شود . بعد از تمیز شدن آبکشی نموده و با یک دستمال خشک نمایید .

تمیز کردن مس با نمک 

براق کردن مس

1 – درست کردن تمیز کننده . سرکه ، 1 قاشق غذاخوری نمک را با یک لیوان سرکه سفید مخلوط کرده سپس آرام آرام آرد را به آن اضافه کنید .

مس سیاه شده

2 – مخلوط را روی مس گذاشته و بگذارید 1 ساعت روی آن بماند ، سپس با آب گرم آبکشی نمایید .

تمیز کردن با اسید مس

تمیز کردن با سس گوجه . سس یکی از بهترین مواد از بین برنده اکسیدهای روی مس میباشد . این روش بیشتر برای قسمت های کوچک مس بکار میرود . سس را روی مس ریخته و بگذارید 1 ساعت بماند سپس با یک دستمال آنرا لایه برداری کنید . در انتها نیز آبکشی و تمیز کردن با دستمال خشک یادتان نرود .

2.5/5 - (2 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.