شستن پشت ظروف سیاه شده

سوختگی و سیاه شدن کف بیرونی ( پشت ) قابلمه ، ماهی تابه و دیگر ظروف هم باعث زشت شدن ظرف و هم باعث چسبندگی آن بعد از گذشت چند وقت خواهد شد . بنابراین بهتر است که تمام ظروف سیاه شده و چسبنده خود را با روشهای گفته شده کاملا تمیز کنید .

مراحل شستشو و جرم گیری پشت ظروف سیاه شده

شستشو کف ظرف سوخته یا سیاه شده . بوسیله آب داغ ، مایع ظرفشویی و ابر یا اسکاچ  کف ظرف را شروع به ساییدن بکنید .

تمیز کردن پشت ماهی تابه سیاه

شستشو ظرف با جوش شیرین . کف ظرف را جوش شیرین بریزید و شروع به شستن نمایید سپس 15 الی 30 دقیقه صبر کنید . این روش برای ظروف با لایه نچسب تفلون و یا دیگر لایه های نچسب توصیه نمیشود .

جرم زدایی پشت ظروف

استفاده از سرکه . سرکه را مستقیما به کف ظرف بزنید و با اسکاچ یا ابر شروع به شستشوی آن نمایید .

جرم گیری پشت قابلمه

استفاده از آب اکسیژنه و جوش شیرین . این 2 ماده را با هم ترکیب کرده و یک لایه ضخیم روی قسمت سوخته به مدت 10 دقیقه بگذارید بماند .

لکه بری قابلمه سیاه

شستشو با مواید شوینده آشپزخانه . خیلی از مواد شوینده آشپزخانه هستند که به راحتی میتوانند ظرف سوخته یا سیاه شده را تمیز کنند موادی مانند : سفید کننده و گاز پاک کن . گاز پاک کن بسیار موثر میباشد و باید به مدت نیم ساعت روی ظرف باقی بماند .

براق کردن ظروف

واکس فلز . خیلی از صنایع غذایی حرفه ای از این ماده برای از بین بردن لکه های ظروف استفاده میکنند . در موقع خرید حواستان باشد که واکس فلز مخصوص ظرف خود را بخرید . بعد از استفاده با آب و مایع ظرفشویی کاملا ظرف را شستشو دهید .

آمونیاک لکه بر ظروف

استفاده از آمونیاک . از این روش برای ظرف های آلومینیومی استفاده نکنید . حتما در محیط باز و با دستکش اینکار را انجام دهید . مقدار کمی آمونیاک را به دستمال زده و روی منطقه مورد نظر بکشید . اگر باز هم از بین نرفت کف ظرف را در آمونیاک به مدت 24 ساعت بگذارید .

نکات

  • اگر هیچکدام از روش های گفته شده کار موثر نبود ، ظروف را در مواد گفته شده به مدت 12 ساعت بخوابانید سپس شستشو دهید .
  •  تفلون سوخته میتواندگازهای سمی از خود متساعد کند که برای سلامتی انسان مضر میباشد .
4/5 - (6 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.