تمیز کردن اصولی نقره

تمیز کردن اصولی نقره


نقره نیز مانند تمام وسایل دیگر کثیف شده و جرم میگرد که باعث کدر شدن نقره میشود . اگر آن را زود به زود تمیز کنید خیلی راحت تر براقیت خود را بدست می آورد . چند روش در این مقاله جمع آوری کرده ایم که میتوانید نسبت به مقدار کدر شدن و جرم نقره خود از آنها استفاده کنید .

تمیز کردن نقره با استفاده از مایع ظرفشویی . یک کاسه را پر از آب داغ کنید و مایع  ظرفشویی داخل آن بریزید . مایع ظرفشویی را کاملا در آب حل کرده و نقره را داخل آن بیاندازید . با یک مسواک یا اسفنج شروع به تمیز کردن نقره کنید . بعد از تمیز شدن آبکشی و خشک نمایید . در صورتی که هنوز لکه روی نقره باقی مانده بود با دستمال تمیز کنید و در صورت نرفتن لکه از روش های بعدی استفاده نمایید . نقره را زیاد در آب نگذارید باقی بماند زیرا خود آب باعث ایجاد لکه روی نقره میشود .

تمیز کردن زیورآلات نقره

جرم گیری نقره با استفاده از آمونیاک . نصف لیوان آمونیاک را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و نقره را داخل آن به مدت 10 دقیقه بگذارید . تمام جرم ها و سیاهی های روی نقره در محلول حل خواهد شد . بعد از بیرون آوردن نقره آن را آبکشی کنید و با دستمال برق بی اندازید .

راحت ترین را جلا دادن نقره

تمیز کردن نقره با استفاده از سس گوجه فرنگی . نقره را در سس گذاشته و با یک مسواک آن را تمیز کنید سپس به مدت چند دقیقه درون سس بگذارید بماند . بعد از چند دقیقه آبکشی نمایید و با دستمال نقره را خشک کنید .

جرم گیری نقره

تمیز کردن نقره با استفاده از خمیر دندان . مقداری خمیر دندان به نقره زده و با مسواک کاملا آن را تمیز کنید سپس آبکشی و خشک نمایید .

پاک کردن نقره

جلا دادن نقره با استفاده از شیشه پاک کن . مواد شیمیایی به کار رفته در شیشه پاک کن به راحتی میتواند نقره را تمیز کند . دستمال خود را به شیشه پاک کن آغشته کرده و نقره را با آن تمیز کنید .

جرم گیری و براق کردن اساسی و کامل نقره ( فویل آلومینیومی ، جوش شیرین و سرکه  )

جرم گیری کامل نقره

1 – یک کاسه را با فویل آلومینیومی بپوشانید ، بطوری که تمام سطح داخل آن را پر کند .

جرم گیر قوی نقره

2 – مواد مورد نیاز را به آ اضافه کنید . یک قاشق غذاخوری جوش شیرین ، یک قاشق غذاخوری نمک و نصف لیوان سرکه سفید را داخل آن بریزید سپس آنها را هم بزنید تا مخلوط شوند .

تمیز کردن نقره با آب جوش

3 – آب جوش 100 درجه ( کاملا جوش ) را به آن اضافه کنید .

تمیز کردن کامل نقره

4 – نقره را به مدت چند دقیقه داخل کاسه قرار بدهید . بعد از گذشت چند دقیقه نقره را بیرون آورده و آن را با یک دستمال کاملا برق بی اندازید .

1/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.