درمان گلو درد با سیر

بوسیله سیر میتوان سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد که هم میتوان از سرما خوردگی جلوگیری کرد و هم باعث درمان سریعتر سرماخوردگی یا آنفولانزا شد . مصرف کردن سیر برای سرماخوردگی روش خاص خود را دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد . البته بسیاری از مواد غذایی هستند که میتواند به درمان سرماخوردگی کمک کنند اما در این مقاله فقط درمان سرماخوردگی با سیر گفته خواهد شد .

خواص سیر برای سرماخوردگی

چگونه سیر به درمان سرماخوردگی کمک می کند ؟ تحقیقات اخیر روی 146 نفر در طی 3 ماه نشان داده است که کسانیکه از سیر استفاده کرده بودند سرماخوردگی آنها 1 روز زودتر از بقیه افراد بهبود پیدا کرد .

تحقیقات دیگری نشان میدهد که سیر علائم سرماخوردگی را کاهش میدهد . این کاهش علائم میتواند به دلیل بالا رفتن سلول های ایمنی بدن با مصرف سیر باشد .

بیشتر تحقیقات نشان میدهند که ترکیبات سولفور موجود در سیر ( آلیسین ) موجب کاهش علائم سرماخوردگی میشود .

روش مصرف سیر برای درمان سرماخوردگی :

درمان سرماخوردگی با سیر

سیر خام بخورید . با سیر خام شروع کنید . یک حپه سیر را با کنار چاقو له کرده و 15 دقیقه صبر کنید تا آلیسین آن فعال شود و هر 3 الی 4 ساعت بخورید . اگر با خوردن سیر مشکل دارید آن را با آب پرتغال ، آب لیمویی یا آب عسل مخلوط کرده و میل کنید . عسل خواص آنتی بیوتیکی و ضد ویروسی دارد .

خواص سیر برای گلو درد

سیر پخته میل کنید . البته سیر خام خواص بیشتری دارد اما سیر پخته نیز دارای آلیسین میباشد که موثر است . سیر را با کنار چاقو له کرده و 15 دقیقه صبر کنید اینکار باعث فعال شدن آلیسین میشود سپس به غذا اضافه کنید . در هر وعده غذایی 2 الی 3 حپه سیر در هنگام سرماخوردگی میل کنید .

خواص سیر برای آنفولانزا

چای سیر بنوشید . این چای حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین C نیز میباشد . مصرف مایعات داغ در هنگام سرماخوردگی به باز کردن مجاری بینی کمک میکند .

طرز تهیه : 3 استکان آب و 3 حپه سیر نصف شده را با یکدیگر مخلوط کنید و بگذارید تا جوش بیاید . از روی حرارت برداشته و نصف استکان عسل و نصف استکان آب لیموی تازه با هسته داخل آن بریزید . این چای را در طول روز مصرف کنید . اضافی آن را داخل یخچال گذاشته و هر دفعه گرم کنید .

تاثیر سیر روی سرماخوردگی

از مکمل سیر استفاده کنید . اگر نتوانستید مزه سیر را تحمل کنید روزی 2 تا 3 گرم از مکمل سیر در طول روز استفاده نمایید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.