طرز تهیه سیر ترشی با شیره خرما

درست کردن سیر ترشی فقط سرکه و ادویه ریختن داخل یک ظرف و اضافه کردن سیر نمیباشد ، این کار اصول خاصی دارد که در صورت رعایت نکردن امکان دارد باعث رشد باکتری در آن و ایجاد مسمومیت غذایی گردد . این مقاله گام به گام تهیه سیر ترشی را توضیح داده است .

مراحل تهیه سیر ترشی

سیر ترشی با سرکه سفید

آماده سازی شیشه سیر ترشی . قبل از شروع باید مطمئن شوید که ظروف مورد استفاده عاری از هر گونه باکتری باشند . باید ظروف مورد استفاده را استریل کنید سپس روی یک حوله تمیز بگذارید تا خشک شوند . سعی کنید از شیشه های مخصوص به جای شیشه مربا استفاده کنید .

استریل کردن ظروف : اگر ماشین ظرفشویی ندارید شیشه ها را به مدت 10 دقیقه در آب در حال جوشیدن قرار دهید . اگر ماشین ظرفشویی دارید آن را روی حالت استریل کردن قرار داده و ظروف را داخل آن قرار دهید .

یک قابلمه تمیز را آب کرده روی شعله کم قرار دهید . بگذارید تا گرم شود سپس مراحل بعدی را انجام دهید تا به کاربرد آن برسیم .

طرز تهیه سیر ترشی با تمبر هندی

سیر ها را پوست بکنید . پوست کندن این همه سیر کار خسته کننده ای میباشد . به یکی از 2 روش زیر میتوانید سریع آنها را پوست بکنید البته اول از همه حبه سیرها را از بوته جدا کنید :

پوست کندن با کاسه : 2 عدد کاسه بزرگ و هم اندازه را بردارید و در یکی از آنها سیر بریزید تا پر شود سپس کاسه دیگر را روی آن قرار دهید و 30 ثانیه محکم تکان دهید . سیرها کاملا پوست کنده خواهند شد .

پوست کندن با آب داغ : به مدت 30 ثانیه سیر را در آب جوش بگذارید ، برای جلوگیری از پخته شدن سیر ، بعد از 30 ثانیه روی آنها آب سرد بریزید ، سپس به راحتی میتوانید پوست سیر را بکنید .

محل نگهداری سیر ترشی

آماده کردن مایع سیر ترشی : آب ، سرکه و نمک را داخل یک قابلمه ریخته و آن را داغ کنید . دمای آن باید زیر دمای جوش 83 تا 94 درجه سانتی گراد باشد . حتما از ظرف استیل ، تفلون ، شیشه ای یا چینی استفاده کنید . از قابلمه مسی استفاده نکنید زیرا زیاد بودن مس در آب باعث آبی یا سبز شدن سیر خواهد شد .

طرز تهیه سیر ترشی با شیره انگور

داخل هر شیشه ادویه و گیاه قرار دهید . به ازای هر یک لیتر یک شاخه آویشن ، یک عدد برگ بو و مقداری ادویه به شیشه مورد نظر اضافه کنید .

ترشی سیر با رب انار

سیر را داخل شیشه بریزید . البته زیاد آن را پر نکنید طوری باید شیشه را پر کنید که تمام سیرها در مایع ترشی قوطه ور باشند .

سرکه مناسب برای ترشی سیر

مایع ترشی را داخل شیشه ها بریزید . شیشه را تا لب پر از مایع ترشی کنید سپس یک لایه از لیمو روی آن قرار دهید . در شیشه ها را ببندید البته خیلی زیاد محکم نکنید .

ترشی سیر ساده

کنسرو کردن شیشه ها . از دستگاه کنسروساز باید استفاده کرد اما راه دیگری نیز وجود دارد :

بدون دستگاه کنسرو ساز : جسمی کف قابلمه استیل گذاشته تا شیشه ها به کف آن نخورند زیرا امکان دارد بشکنند . شیشه ها را داخل قابلمه گذاشته و به مدت 15 دقیقه بگذارید تا بجوشد . سپس شیشه ها را خارج کرده و بگذارید تا خنک شوند . اینکار باعث وکیوم شدن سیر ترشی و ماندگاری بالای آن خواهد شد .

بوسیله دستگاه کنسرو ساز : اول از همه اجزای داخلی کنسرو ساز را داخلش بگذارید سپس آب داخل کنسرو ساز را جوش بیاورید و شیشه ها را داخل محفظه های تعبیه شده به مدت 15 دقیقه قرار دهید . بعد از 15 دقیقه شیشه ها را خارج کرده و بگذارید تا سرد شوند .

سبز شدن سیر ترشی

چرا سیرترشی سبز یا آبی می‌شود ؟

بعضی‌اوقات سیرترشی آبی یا فیروزه‌ای می‌شود . این کاملاً طبیعی بوده و برای مصرف کردن ایمن است . اما شما می‌توانید با رعایت نکاتی از آبی یا سبز شدن سیرترشی جلوگیری کنید .

ترفندهای جلوگیری از آبی و سبز شدن سیرترشی :

1 – به‌جای آب شیر از آب مقطر استفاده کنید . مواد معدنی آب می‌تواند باعث بروز این مشکل شوند .

2 – از نمک بدون ید استفاده کنید .

3 – در هنگام تهیه سیرترشی از ظروف و وسایل مسی ، آلومینیومی و چدنی استفاده نکنید . ظروف استیل و لعاب‌دار عالی هستند .

4 – کلاً سیر و سیرترشی را در آفتاب نگذارید ( برای جلوگیری از تولید کلروفیل ) .

نکات مهم

1 – سیر ترشی را نمیتوان بدون کنسرو کردن مدت زیادی نگه داشت ، زیرا ممکن است باعث رشد باکتری در آن شود و در نهایت مسمویت غذایی را به دنبال خواهد داشت .

2 – اگر در زمان مصرف ( چند وقت بعد ) در شیشه سیر ترشی را باز کردید اما صدای ” هیس ” ( منظور خلاء میباشد ) را نداد آن را مصرف نکنید زیرا به درستی وکیوم نشده است .

4.3/5 - (3 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.