خانه خانه طرز تهیه سیر ترشی به روش اصولی ( با عکس )

طرز تهیه سیر ترشی به روش اصولی ( با عکس )

0
طرز تهیه سیر ترشی با شیره خرما

درست کردن سیر ترشی فقط سرکه و ادویه ریختن داخل یک ظرف و اضافه کردن سیر نمیباشد این کار اصول خاصی دارد که در صورت رعایت نکردن امکان دارد باعث رشد باکتری در آن و ایجاد مسمومیت غذایی گردد . این مقاله گام به گام تهیه سیر ترشی را توضیح داده ایت . مراحل و نکات زیر را در هنگام درست کردن سیر ترشی رعایت کنید :

سیر ترشی با سرکه سفید

آماده سازی شیشه سیر ترشی . قبل از شروع باید مطمئن شوید که ظروف مورد استفاده عاری از هر گونه باکتری باشند . باید ظروف مورد استفاده را استریل کنید سپس روی یک حوله تمیز بگذارید تا خشک شوند . سعی کنید از شیشه های مخصوص به جای شیشه مربا استفاده کنید .

استریل کردن ظروف : اگر ماشین ظرفشویی ندارید شیشه ها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب در حال جوشیدن قرار دهید . اگر ماشین ظرفشویی دارید آن را روی حالت استریل کردن قرار داده و ظروف را داخل آن قرار دهید .

یک قابلمه تمیز را آب کرده روی شعله کم قرار دهید . بگذارید تا گرم شود سپس مراحل بعدی را انجام دهید تا به کاربرد آن برسیم .

طرز تهیه سیر ترشی با تمبر هندی

سیر ها را پوست بکنید . پوست کندن این همه سیر کار خسته کننده ای میباشد . به یکی از ۲ روش زیر میتوانید سریع آنها را پوست بکنید البته اول از همه حپه سیرها را از بوته جدا کنید :

پوست کندن با کاسه : ۲ عدد کاسه بزرگ و هم اندازه را بردارید و در یکی از آنها سیر بریزید تا پر شود سپس کاسه دیگر را روی آن قرار دهید و ۳۰ ثانیه محکم تکان دهید . سیرها کاملا پوست کنده خواهند شد .

پوست کندن با آب داغ : کف سینک را ببندید سپس حپه های سیر را درون سینک ریخته و روی آنها آب جوش بریزید . بعد از ۳۰ ثانیه روی آنها آب سرد بریزید سپس درون آب به راحتی میتوانید پوست سیرها را بکنید .

محل نگهداری سیر ترشی

آماده کردن مایع سیر ترشی : آب ، سرکه و نمک را داخل یک قابلمه ریخته و آن را داغ کنید . دمای آن باید زیر دمای جوش ۸۳ تا ۹۴ درجه سانتی گراد باشد . حتما از ظرف استیل ، تفلون ، شیشه ای یا چینی استفاده کنید . از قابلمه مسی استفاده نکنید زیرا زیاد بودن مس در آب باعث آبی یا سبز شدن سیر خواهد شد .

طرز تهیه سیر ترشی با شیره انگور

داخل هر شیشه ادویه و گیاه قرار دهید . به ازای هر یک لیتر یک شاخه آویشن ، یک عدد برگ بو و مقداری ادویه به شیشه مورد نظر اضافه کنید .

ترشی سیر با رب انار

سیر را داخل شیشه بریزید . البته زیاد آن را پر نکنید طوری باید شیشه را پر کنید که تمام سیرها در مایع ترشی قوطه ور باشند .

سرکه مناسب برای ترشی سیر

مایع ترشی را داخل شیشه ها بریزید . شیشه را تا لب پر از مایع ترشی کنید سپس یک لایه از لیمو روی آن قرار دهید . در شیشه ها را ببندید البته خیلی زیاد محکم نکنید .

ترشی سیر ساده

کنسرو کردن شیشه ها . از دستگاه کنسروساز باید استفاده کرد اما راه دیگری نیز وجود دارد :

بدون دستگاه کنسرو ساز : جسمی کف قابلمه استیل گذاشته تا شیشه ها به کف آن نخورند زیرا امکان دارد بشکنند . شیشه ها را داخل قابلمه گذاشته و به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا بجوشد . سپس شیشه ها را خارج کرده و بگذارید تا خنک شوند . اینکار باعث وکیوم شدن سیر ترشی و ماندگاری بالای آن خواهد شد .

بوسیله دستگاه کنسرو ساز : اول از همه اجزای داخلی کنسرو ساز را داخلش بگذارید سپس آب داخل کنسرو ساز را جوش بیاورید و شیشه ها را داخل محفظه های تعبیه شده به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید . بعد از ۱۵ دقیقه شیشه ها را خارج کرده و بگذارید تا سرد شوند .

نکات مهم : 

سیر ترشی را نمیتوان بدون کنسرو کردن مدت زیادی نگه داشت زیرا باعث رشد باکتری در آن میشود که در نهایت مسمویت غذایی به دنبال دارد . البته در ایران بسیاری از افراد بدون کنسرو کردن سیر ترشی را سالها نگه میدارند که کار اشتباهی است .

اگر در زمان مصرف ( چند وقت بعد ) در شیشه سیر ترشی را باز کردید اما صدای ” هیس ” ( منظور خلاء میباشد ) را نداد آن را مصرف نکنید زیرا به درستی وکیوم نشده است .

بارگذاری بیشتر در خانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

رفع تندی غذا در ۳ سوت !!

چه در حال درست کردن غذا و چه در حال خوردن آن باشید کاهش تندی غذا در بعضی اوقات ضروری میباش…