لک روی یقه

کثیف ، زرد و لک شدن یقه پیراهن مشکل‌ساز است ، مخصوصاً اگر پیراهن سفید باشد . شما باید در وهله اول لک یقه را پاک‌کنید ، سپس باید کاری کنید که دیگر این‌گونه لکه‌ها ایجاد نشود . تمامی موارد گفته‌شده گام‌به‌گام توضیح داده خواهد شد ، با سایت کوروک همراه باشید !!

از بین بردن لکه

از بین بردن لک یقه

از بین بردن چربی : اولین کاری که باید بکنید ، از بین بردن چربی است ، زیرا با این کار می‌توانید به زیر لکه دسترسی پیدا کنید . از روش‌های زیر می‌توانید برای این کار استفاده کنید :

1 – پیراهن را در مایع ظرفشویی خیس کنید . لکه‌های یقه پیراهن را با مایع ظرفشویی بپوشانید و بگذارید 1 ساعت یا بیشتر بماند ، سپس آن را آبکشی نمایید . حواستان باشد که اول باید پیراهن را خیس کنید تا بتوانید روی آن مایع ظرفشویی بریزید .

2 – از شامپوی مخصوص موهای چرب نیز می‌توانید استفاده کنید . با استفاده از این شامپوها نیز می‌توانید چربی یقه پیراهن را از بین ببرید .

آخرین راه‌حل : اگر هیچ‌کدام از روش‌های گفته‌شده مؤثر نبود ، مقداری چربی به یقه بزنید !! در حالت تئوری سلول‌های چربی جدید با دیگر سلول‌ها پیوسته می‌شوند و آن‌ها را بیرون می‌کشند .

یقه زرد شده پیراهن

از لکه بر استفاده کنید . بعدازاینکه چربی از بین رفت ، شما به لک واقعی می‌رسید . از بین بردن لک بعد از بین بردن چربی بسیار راحت‌تر است . از لکه برهای موجود در بازار استفاده کنید . این لکه برها به‌صورت اسپری و پودر عرضه می‌شوند .

نکته : مهم‌ترین قسمت لکه بری از بین بردن چربی است که در مرحله قبل گفته شد ، بنابراین حتما آن را انجام دهید .

تمیز کردن یقه لک شده

سابیدن لکه !! این روش نباید اولین انتخاب شما باشد ، شما برای بهتر کردن نتیجه می‌توانید مقداری لکه را بسابید . با استفاده از مسواک کهنه به‌آرامی لکه‌ها را با از بین برنده چربی یا لکه بر بسابید . شما نباید این کار را زیاد انجام دهید ، اما عموماً مشکلی نیز پیش نخواهد آمد .

لکه بری یقه پیراهن

پیراهن را بشورید . بعد از استفاده از ، از بین برنده چربی و لکه بر ، مانند همیشه پیراهن را بشورید و تا جایی که می‌توانید لکه را از بین ببرید .

لک یقه پیراهن سفید

کمک گرفتن از حرفه‌ای‌ها : اگر نتوانستید لکه‌های یقه پیراهن را از بین ببرید ، می‌توانید آن را به یک متخصص بسپارید . ممکن است آن‌ها روش‌های بهتری برای از بین بردن لکه داشته باشند و هزینه آن نیز کمتر از خرید یک پیراهن نو است .

جلوگیری از لک شدن یقه پیراهن

محلول لکه بر یقه

نگذارید لکه روی یقه بماند و کهنه شود . اگر می‌خواهید که لکه در آینده به‌راحتی پاک شود ، نگذارید تا لکه‌ای روی یقه بماند . یعنی به‌محض اینکه متوجه شکل‌گیری لکه شدید ، آن را از بین ببرید . همیشه سعی کنید تا زمانی که لکه هنوز خیلی تیره نشده است آن را از بین ببرید .

جلوگیری از لک شدن یقه

بهداشت فردی خود را تغییر دهید . لک شدن یقه پیراهن به دلیل ترکیب شدن چربی و عرق به وجود می‌آید ، بنابراین بهترین راه رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از ایجاد این‌گونه لک‌ها است .

بیشتر از همیشه دوش بگیرید و از ضد تعریق یا پودر بچه روی گردن خود استفاده کنید تا به جذب چربی و عرق کمک کند .

شامپو ضد لک

شامپوی خود را عوض کنید . بعضی از شامپوها ممکن است ، به‌صورت نامناسب با شیمی منحصربه‌فرد بدن شما ترکیب شوند . اگر هیچ‌کدام از روش‌ها کارساز نبود ، نوع و برند شامپوی خود را عوض کنید .

پیشگیری از لک یقه

از پیراهن سفید استفاده کنید . بااینکار لکه‌ها ممکن است زودتر خود را نشان دهند و پاک کردن آن‌ها راحت باشد . اگر پیراهن سفید دارید ، شما فقط مشکل از بین بردن چربی رادارید ، زیرا بعدازآن می‌توان از وایتکس استفاده کرد و لکه را از بین برد .

پد ضد لک یقه

نوار ضد لک تهیه کنید . این‌گونه نوارها روی یقه چسبیده و می‌توانند به جلوگیری از لکه به شما کمک کنند . البته خودتان نیز می‌توانید آن‌ها را در خانه درست کنید .

نکات مهم

1 – روی یقه از آب گازدار استفاده کنید . گاز باعث کمک به از بین بردن لکه می‌شود .

2 – حواستان باشد از آب گرم یا داغ استفاده کنید ، آب سرد باعث ایجاد لک می‌شود !!

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.