ماساژ دادن پوست سر

ماساژ سر معجزه میکند !! آن را از دست ندهید .

ماساژ سر باعث کاهش تنش در پیشانی ، گردن و سر می‌شود و می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد . شما برای ماساژ سر به کسی نیاز ندارید و به‌سادگی می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید . هفته‌ای یک‌بار ماساژ سر پیشنهاد می‌شود . ماساژ دادن سر برای رشد مو نیز موثر میباشد . ماساژ سر به صورت اصولی راحت است اما باید آن را بلد باشید .

ماساژ ساده پوست سر

ماساژدادن سر

مکانی آرام با صندلی مناسب پیدا کنید . یک صندلی راحت با پشتی محکم که بتواند وزن شمارا تحمل کند انتخاب کنید . محیط را آرام کنید و موبایل خود را روی حالت بی‌صدا قرار دهید ؛ حتی کم کردن نور نیز مفید است . چند بار در هفته و قبل از خواب ماساژ سر را انجام دهید زیرا باعث آرام شدن و احساس خواب‌آلودگی می‌کند .

استفاده از موسیقی‌های بدون کلام و صداهای طبیعی ( white noise ) می‌تواند کمک‌کننده باشد .

ماساژ دادن پوست سر

دستان خود رابین موهای خود ؛ از جلوی سر تا پشت سر بکشید . از نوک انگشتان خود استفاده کنید و در مسیر مستقیم حرکت کنید . مقداری فشار روی پوست وارد بی آورید اما حواستان باشد که فشار زیادی وارد نکنید که احساس درد یا ناراحتی به شما دست بدهد . قبل از شروع به ماساژ موهای خود را بازکرده و آن را خوب شانه کنید تا انگشتان شما هنگام ماساژ داخل مو گیر نکند .

ماساژ سر برای ریزش مو

شروع به حرکات چرخشی از جلو و عقب سر بکنید . با نوک انگشتان خود و حرکات چرخشی دایره‌ای شکل کوچک شورع به ماساژ پوست سر بکنید . مقدار فشار روی پوست سر نیز مانند مرحله قبل باید به‌صورت متعادل باشد .

رشد مو با ماساژ سر

جهت ماساژ را برعکس کنید . شروع به ماساژ دادن سر از عقب به جلو بکنید . هر 2 نوع مستقیم و چرخشی را دوباره از عقب به جلو انجام دهید . از پشت و عقب سر شروع کنید و به جلوی سر برسید .

ماساژ سر برای سردرد

حرکات را از بغل سر نیز تکرار کنید . حالا نوبت ماساژ دادن اطراف پوست سر است . از سمت چپ و جلو شروع کنید و با حرکات مستقیم به سمت بالا و عقب بروید ؛ سپس با حرکات چرخشی آن را دوباره تکرار کنید . نوبت به سمت راست رسیده است ، حرکات گفته‌شده را برای سمت راست نیز تکرار کنید .

ماساژ سر

دستان خود را روی پوست سر بگذارید و دستان خود را تکان دهید . انگشتان خود را بازکنید و دست‌ها را مانند حرف C دربی آورید و روی سر قرار دهید ( مانند شکل ) . دستان خود را در کناره‌های سر قرار داده به‌طوری‌که انگشتان شست شما بالای گوش قرار گیرند . دستان خود را به سمت عقب و جلو حرکت دهید و انگشتان خود را روی پوست سر نگه‌دارید . یعنی در هنگام تکان دادن دست باید پوست سر شما مقداری حرکت کند .

ماساژ سر برای رشد مو

گوش خود را بمالید . انگشت شست خو را روی گوش قرار داده و به‌آرامی با حرکات چرخشی آن را ماساژ دهید . ماساژ دادن نرمه گوش فراموش نشود زیرا قسمتی مهمی برای ریلکس شدن است .

اضافه کردن عصاره‌های گیاهی

آموزش تصویری ماساژ سر

عصاره گیاهی ( روغن یا اسانس ) را انتخاب کنید . عصاره‌های گیاهی باعث آرامش ذهنی و جسمی می‌شوند .

از عصاره‌های گیاهی زیر می‌توانید استفاده کنید :

  • اسطوخودوس : مناسب برای مرطوب کردن پوست خشک
  • رزماری : کاهش چربی مو
  • بابونه : تسکین‌دهنده و کاهش خارش
  • درخت چای : درمان شوره
  • نعناع : خنک‌کننده و محرک رشد مو

روش درست ماساژ سر

روغن‌پایه را انتخاب کنید . شما نباید عصاره‌های گیاهی را به‌صورت مستقیم روی پوست سرخود استفاده کنید . شما باید 2 قاشق غذاخوری روغن‌پایه را با 8 الی 10 قطره عصاره گیاهی مخلوط‌کنید .

روغن‌هایی که می‌توانید به‌عنوان پایه استفاده کنید :

  • روغن نارگیل : مناسب برای درمان شوره و داشتن پوستی سالم
  • روغن کرچک : کمک به کلفت شدن مو
  • روغن جوجوبا : مرطوب‌کننده
  • روغن‌زیتون : مناسب برای ترکیب با عصاره اسطوخودوس و رزماری

رشد مو با ماساژ

روغن را روی فرق سر بریزید . مقدار کمی سر را به عقب بگیرید تا روغن در چشمتان نرود و نصف روغن را روی فرق سر بریزید .

روغن مالیدن به مو

با دست روغن را روی مو بمالید . با حرکات مستقیم روغن را از کنار به پایین روی سر بمالید سپس با حرکات چرخشی این کار را تکرار نمایید . اینکارها باعث پخش شدن روغن روی سطح پوست می‌شوند .

روی پوست سر بیشتر تمرکز کنید تا خود مو

ماساژ سر با روغن

سر را خم‌کنید و بقیه روغن را در پشت سر بریزید . سر را به جلو خم‌کنید تا جایی که چانه شما به بدنتان برخورد کند . بقیه روغن را روی مو ریخته و با دست آن را پخش‌کنید .

ماساژ پوست سر

تمام سر را ماساژ دهید . الآن شما به‌اندازه کافی روغن روی پوست سر دارید تا ماساژ را شروع کنید . ماساژ را با حرکات چرخشی و مستقیم در تمامی سرانجام دهید .

ماساژ سر برای رشد مو

روغن‌های اضافی را روی ریشه مو بریزید . بعد از ماساژ پوست سر به سراغ موها بروید و به‌آرامی آن‌ها را از ریشه تا انتها روغن بزنید .

روش اصولی ماساژ سر

حداقل 20 دقیقه بگذارید روغن روی سرتان بماند . برای بهره‌مندی از تمام خواص روغن ، باید حداقل 20 دقیقه و حداکثر یک‌شب صبر کنید . می‌توانید سرخود ار با حوله بپیچید .

برای تأثیر بیشتر می‌توانید مقداری سشوار را روی حوله بگیرید .

اخطار : اگر سر شما شروع به گرم شدن کرد سرخود را بشورید .

ماساژ سر در حمام

موی خود را با شامپو و نرم‌کننده بشورید . بعد از مدت گفته شدن سرخود را با شامپو بشورید و نرم‌کننده بزنید .

نکات مهم

ماساژ سر می‌تواند سردرد را کاهش دهد .

برای بهره‌مندی از بیشتری تأثیر ماساژ هفته‌ای یک‌بار آن را انجام دهید .

در هنگام ماساژ زیاد سفت این کار را انجام ندهید زیرا می‌تواند باعث شکستن و ریزش مو بشود .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.