تمیز کردن اصولی وان حمام

تمیز کردن اصولی وان حمام


در این آموزش روش هایی گفته میشود که بدون استفاده از تمیز کننده های شیمیایی میتوانید وان حمام خود را تمیز کنید . به دلیل تماس زیاد وان حمام با پوست تمیز کردن آن با مواد طبیعی خیلی بهتر از مواد شیمیایی میباشد . در پایان مقاله نیز روش هایی برای تمیز کاری بهتر و جرم گیری گفته شده است .

روش اول : استفاده از لیمو

1 – وان حمام را پر از آب خنک کنید . تا جاییکه نیاز به تمیز شدن دارد وان را پر از آب کنید .

تمیز کردن جرم وان حمام

2 – پره پره کردن لیمو . چند عدد لیمو را پره پره کنید و داخل وان حمام بریزید و بگذارید شب تا صبح بماند . صبح لیموها را برداشته و آب داخل وان را خالی کنید .

روش تمیز کردن وان حمام

3 – دستمال کشیدن . وان حمام الان با یک عدد دستمال معمولی تمام کثیفی ها و جرم هایش پاک میشود .

روش دوم :  استفاده از گریپ فروت و نمک

تمیز کردن راحت وان حمام

1 – نصف کردن گریپ فروت . شما بستگی به اندازه وان به یک نصفه از گریپ فروت تا چند عدد احتیاج دارید . گریپ فروت های نصف شده را پر از نمک دریا کنید .

چگونه وان حمام را تمیز کنیم

2 – تهیه نمک دریا . دلیل استفاده از نمک دریا بزرگ بودن دانه های نمک موجود در آن برای قدرت لایه برداری بیشتر میباشد . اگر هم نمک معمولی میخواهید استفاده کنید مشکلی ندارد فقط باید مقدار بیشتری از آن را استفاده کنید . میتوانید برای تمیزکاری بیشتر چند قاشق چایخوری جوش شیرین نیز به همراه نمک در وان حمام بزنید .

تمیز کردن وان با گریپ فروت

3 – گریپ فروت های نصفه را به کل وان بمالید . گریپ فروت را به کل وان بمالید طوریکه تمام وان را آغشته کند ، دریچه وان را ببندید و آب گریپ فروت را در وان نگه دارید و نگذارید به فاضلاب برود .

تمیز کردن وان با نمک

4 – نمک دریا را داخل وان بپاشید . آب گریپ فروت باعث میشود که نمک به جداره وان بچسبد . نصف لیوان نمک برای وان کافی میباشد . تمام وان را نمک بپاشید .

شستن وان حمام

5 – با یک اسکاچ ، نمک و گریپ فروت را به کل وان بمالید . در صورتیکه وان زیاد جرم دارد بگذارید که نمک و آب گریپ فروت روی وان مدتی بماند سپس آبکشی نمایید .

چگونه وان حمام را بشوریم

6 – آبکشی نمایید . با یک دستمال و آب ، کثیفی ها و جرم های مانده روی وان را کاملا تمیز کنید .

روش های مکمل برای تمیز کاری بهتر و جرم گیری :

استفاده از سرکه . سرکه حالت اسیدی دارد و باعث از بین رفتن باکتری و جرم میشود . یک لیوان سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و به خوبی تکان دهید سپس داخل یک اسپری ریخته و به داخل وان اسپری کنید ، طوریکه کامل وان را آغشته کند . با یک عدد اسکاج یا ابر وان را تمیز و سپس آبکشی نمایید .

استفاده از جوش شیرین . 1 لیوان جوش شیرین ، مقداری صابون گیاهی ( یا صابون معمولی ) ، مقداری آب و چند قطره از عصاره درخت چای یا عصاره نعناع را مخلوط کرده و با یک ابر یا اسکاچ وان را تمیز کنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.