خانه خانه راههای رسوب زدایی و تمیز کردن سردوش حمام ( با عکس )

راههای رسوب زدایی و تمیز کردن سردوش حمام ( با عکس )

0
رسوب زدایی دوش حمام

جرم و رسوب گرفتن دوش یا سردوشی یکی از مشکلاتی است که برای همه دوش ها بوجود می آید و علت آن مواد معدنی و آهک موجود در آب است . بیشتر آموزش های موجود در اینترنت فقط با استفاده از سرکه میباشد که برای جرم های زیاد و گرفتگی های شدید کافی نیست . در این آموزش با ۲ روش باز کردن سر دوشی و بدون باز کردن سردوشی به رسوب زدایی خواهیم پرداخت . روش اول سخت تر بوده اما بهتر است .

روش اول : جرم گیری و رسوب زدایی کامل

تمیز کردن دوش حمام

۱ – سردوشی را باز کرده و آن را داخل یک ظرف قرار دهید . برای استفاده کمتر از سرکه و مواد دیگر در حد امکان ظرف را کوچک انتخاب کنید .

رسوب زدایی دوش

۲ – اضافه کردن سرکه سفید ، نمک و جوش شیرین به سردوشی . با توجه به اسیدی بودن این ترکیب باعث حل شدن مواد معدنی خواهد شد . چند قاشق چایخوری نمک و به ازای هر لیوان سرکه  لیوان جوش شیرین اضافه کنید .

درست کردن دوش

۳ – به مدت ۳۰ دقیقه تا یک شب بگذارید خیس بخورد . اگر عجله دارید بعد از ۳۰ دقیقه سردوشی را از محلول در بیاورید اما اگر وقت دارید خیلی بهتر است که یک شب بگذارید در آن بماند .

از بین بردن آهک دوش

۴ – جوشاندن سردوشی . ترکیبی از ۵۰% سرکه و ۵۰% آب در ماهی تابه درست کنید . سردوشی را در ماهی تابه قرار داده و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بجوشانید . سپس بگذارید تا کاملا خنک شود .

دوش تمیز کن

۵ – استفاده از محلول ها و اسپری ها . از محلول ها یا اسپری های از بین برنده آهک و کلسیم استفاده نمایید . اجناس گفته شده را میتوانید از ابزار فروشی ها تهیه بفرمایید و طبق دستور العمل روی آن ، آنها را مصرف کنید . این مواد به راحتی جرم های باقی مانده را از بین خواهند برد . اگر هم دوش در مراحل قبل جرم گیری شد ، دیگر احتیاجی به استفاده از این مواد نیست .

شستن دوش با مسواک

۶ – مسواک کشیدن سر دوشی . دوش را کاملا آبکشی نمایید و با یک مسواک تمام قسمت های آن را کاملا پاک کنید . یک خلال دندان برداشته و تمام سوراخهای دوش را تمیز کنید . آنقدر آبکشی نمایید که دیگر جرمی از دوش خارج نشود . سپس دوش را سر جای خود ببندید و چند دقیقه آب را باز بگذارید .

روش دوم : رسوب زدایی دوش بدون نیاز به باز کردن سردوشی

سرکه دوش

۱ – یک عدد کیسه پلاستیک را پر از سرکه و جوش شیرین کنید . یک کیسه پلاستیکی بردارید و آن را پر از سرکه و جوش شیرین کنید . به ازای هر لیوان سرکه  لیوان جوش شیرین داخل آن بریزید .

رسوب زدای قوی دوش

۲ – کیسه پلاستیکی را به سردوشی ببندید . با استفاده از یک نخ یا طناب نازک نایلون را به سردوش ببندید .

از بین بردن رسوب با جوش شیرین

۳ – حداقل یک ساعت صبر کنید . برای تمیز کنندگی کامل رسوبات بهتر است که یک شب بگذارید بماند .

چگونه سردوشی را تمیز کنیم

۴ – کیسه پلاستیکی را باز کنید . بعد از باز کردن کیسه پلاستیک چند دقیقه شیر را باز بگذارید تا جرم ها خارج شود .

تمیز کردن دوش با مسواک

۵ – با یک مسواک تمام سوراخ ها و جرم های روی دوش را تمیز کنید . سپس دوش آب را باز کنید تا کاملا آب صاف از دوش بیرون بیاید .

بارگذاری بیشتر در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

تمیز کردن انواع دیوارها + لکه گیری ( با عکس )

اگر قصد تمیز کردن خانه را دارید ، حتماً باید دیوارهای آن را نیز تمیز کنید . دیوارها به دلی…