خانه شخصی مراقبت های شخصی روش‌های تمیز کردن برس و شانه کدامند ؟ + چوبی ( با عکس )

روش‌های تمیز کردن برس و شانه کدامند ؟ + چوبی ( با عکس )

0
تمیز کردن شانه و برس

برس ها و شانه‌ها مانند دیگر لوازم‌آرایشی و بهداشتی باگذشت زمان کثیف می‌شوند . اگر متوجه کثیفی روی شانه و برس خود شدید ، وقت تمیز کردن آن فرارسیده است !!

شانه‌ها و برس‌ها به‌راحتی با تمیزکننده ملایم مانند شامپو و مسواک قابل تمیز کردن هستند ، اما اگر خیلی وقت است که آن‌ها را تمیز نکرده‌اید ، بهتر است که آن را ضدعفونی نیز بکنید . ضدعفونی را با سرکه یا الکل می‌توانید انجام دهید .

حواستان باشد که شانه و برس‌های چوبی را نباید با روش‌های ساده تمیز کرد ، تمامی موارد به‌صورت گام‌به‌گام توضیح داده خواهد شد با سایت کوروک همراه باشید !!!

تمیز کردن سطحی

تمیز کردن برس

موها را با دست از برس بردارید . تا جایی که می‌توانید موها را از برس یا شانه خود خارج کنید . موها به‌سادگی خارج می‌شوند ، بنابراین تا جاییکه می‌توانید آن‌ها را خارج‌سازید . اگر به مویی گیرکرده برخورد کردید ، به‌وسیله خلال‌دندان آن را شل کنید و با انگشتان خود آن را در بی‌آورید .

همچنین می‌توانید از دستگاهی استفاده کنید که برای خارج‌سازی مو از برس طراحی‌شده است . از شانه نیز می‌توانید برای این کار استفاده کنید .

ضد عفونی کردن برس

تمیزکننده ملایم و آب را مخلوط‌کنید . نیازی به استفاده از تمیزکننده قوی برای تمیز کردن برس نیست . شامپو یا مایع ظرفشویی ملایم مناسب هستند .

مقدار کمی تمیزکننده ملایم را در یک‌کاسه کوچک آب بریزید .

تمیز کردن سریع برس

با مسواک برس یا شانه را تمیز کنید . اول‌ازهمه برس را در تمیزکننده به مدت ۱۵ دقیقه بخوابانید تا به شل کردن مواد گیرکرده در آن کمک کند . سپس یک مسواک استفاده‌نشده را در مخلوط خیس کنید و به‌آرامی روی برس یا شانه بکشید .

اگر برس با دسته چوبی دارید ، از خیس شدن آن جلوگیری کنید ، زیرا آب می‌تواند به چوب صدمه بزند .

از بین بردن چربی برس

برس یا شانه را آبکشی کنید . بعدازاینکه خوب برس یا شانه را تمیز کردید ، باید آن را آبکشی کنید تا کثیفی‌ها ، کف و تمیزکننده داخل آن خارج شود . به‌وسیله آب داغ اقدام به آبکشی آن کنید تا کاملاً تمیز شود .

بعد از آبکشی شانه یا برس بگذارید تا با هوا خشک شود . اگر عجله دارید ، می‌توانید به‌آرامی با دستمال توالت آب آن را گرفته و با سشوار و روی درجه متوسط و بافاصله چند سانتی‌متری آن را خشک‌کنید .

ضدعفونی و تمیزکاری اساسی

تمیز کردن شانه

شانه پلاستیکی : شانه پلاستیکی را در الکل یا سرکه غوطه‌ور کنید . شانه‌های پلاستیکی مشکلی با سرکه سیب و الکل ندارند . ظرفی را انتخاب کنید که شانه در آنجا شود .

شانه را به مدت ۱۰ دقیقه در آن خیس کنید ، سپس شانه یا برس را زیرآب روان بگیرید تا آبکشی شود .

ضد عفونی شانه و برس

برس پلاستیکی : برای ضدعفونی کردن برس ، فقط کافی است سر آن را در سرکه قرار دهید . ترکیب مساوی از آب و سرکه سفید درست کنید ، البته در ظرفی که سر برس کاملاً داخل آن جا شود . سپس به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید تا برس داخل آن بماند . بعد از زمان گفته‌شده برس را زیرآب روان آبکشی نمایید .

کثیف شدن شانه و برس

بگذارید تا شانه یا برس با هوا خشک شود . برس‌ها و شانه‌ها باید روی حوله گذاشته‌شده تا با هوا خشک شوند . زمان موردنیاز برای خشک شدن بستگی به نوع شانه و برس شما دارد که از چند ساعت تا یک‌شب تغییر است .

تمیز کردن دسته برس

دسته را تمیز کنید . دسته شانه و برس نیز با بسیاری از میکروب‌ها در تماس است . شما باید در هنگام ضدعفونی کردن ، دسته آن را نیز تمیز کنید .

تمیز کردن دسته به جنس آن بستگی دارد ، اما شما می‌توانید بیشتر دسته‌ها را با الکل تمیز کنید . سپس می‌توانید دسته را با یک پارچه مرطوب بازهم تمیز کنید .

بهتر است از تمیزکننده‌های قوی مانند الکل روی شانه‌های چوبی استفاده نشود .

احتیاط

تمیز کردن برس چوبی

با ملایمت سری‌های برس را تمیز کنید . اگر آن‌ها را خشن تمیز کنید ممکن است باعث خم شدن و شکسته شدن آن‌ها شوید ، بنابراین این کار را به‌آرامی انجام دهید .

زنگ زدن برس

نگذارید برس های بالشت دار به مدت زیادی خیس یا نمدار بمانند . این‌گونه برس ها دارای بالشتی در زیر خود هستند که نباید برای مدت طولانی خیس بماند . از خیس کردن این‌گونه برس ها برای ضدعفونی کردن خودداری کنید و فقط آن‌ها را با آب و شوینده ملایم تمیز کنید .

تمیز کردن برس چوبی

شانه و برس های چوبی را خیس نکنید . شانه و برس ها با دسته یا قاب چوبی را نباید هرگز خیس کرد . چوب نسبت به آب بسیار آسیب‌پذیر است و خیساندن برس یا شانه چوبی می‌تواند به‌سادگی آن‌ها را خراب کند .

این‌گونه برس و شانه‌ها را با مسواک و تمیزکننده تمیز کنید .

بارگذاری بیشتر در مراقبت های شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

روش صحیح بغل کردن و حمل کردن نوزاد !! ( با عکس )

بلند کردن و حمل کودک نیاز به حداکثر مراقبت دارد، این موضوع حتی در مورد کسانی که به‌راحتی ا…