خانه خانه طرز تهیه قهوه بدون دستگاه و روی گاز ( با عکس )

طرز تهیه قهوه بدون دستگاه و روی گاز ( با عکس )

0
طریقه دم کردن قهوه

در صورتی که قهوه جوش ندارید میتوانید به سادگی قهوه ترک ، عربی و فرانسوی مورد نیاز خود را روی گاز و یا فقط با آب جوش درست کنید . در این مقاله ۳ روش برای دم کردن یا درست کردن قهوه آورده شده است . قبل از آن به سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است می پردازیم :

فرق بین قهوه فوری و قهوه چیست و کدام بهتر است ؟

قهوه فوری دارای کافئین کمتر و آکریل آمید بیشتر نسبت به قهوه معمولی میباشد و در کل به دلیل کالری کمتر قهوه فوری از قهوه معمولی سالم تر است . کافئین موجود در یک لیوان قهوه فوری ۶۰ تا ۸۰ میلیگرم و کافئین موجود در قهوه ۶۰ تا ۱۲۰ میلیگرم میباشد . همچنین قهوه های فوری بدون کافئین نیز وجود دارند که از تمام قهوه ها سالم تر هستند .

روش اول : با استفاده از آب جوش و یک ظرف اضافی

دم کردن قهوه روی گاز

آب را بگذارید تا جوش بیاید . به نسبت مقدار مورد نیاز قهوه ( یک یا چند لیوان ) آب را روی گاز یا داخل مایکروویو تا نزدیک به جوش آمدن گرم کنید . حدود ۹۰ تا ۹۶ درجه سانتی گراد عالی است . به ازای هر نفر ۲۵۰ میلی لیتر آب بگذارید تا بجوشد .

تهیه قهوه ترک روی گاز

قهوه مورد نیاز را آماده کنید . به ازای هر لیوان ۲۵۰ میلی لیتری ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری ( ۱۰ گرم ) قهوه مورد نیاز میباشد . قهوه را داخل یک ظرف دیگر بریزید .

طرز تهیه قهوه

آب داغ را اضافه کنید . آب داغ را مستقیما روی قهوه بریزید سپس ۳ دقیقه صبر کنید . البته بعضی از قهوه ها باید مدت بیشتری بمانند. .

طرز تهیه قهوه فرانسه

قهوه را صاف و سرو کنید . قهوه را از یک فیلتر چای یا قهوه رد کنید تا تفاله های آن گرفته شود و داخل ماگ یا استکان سرو کنید . نسبت به سلیقه میتوانید بعد از این مرحله خامه و شکر به آن اضافه کنید .

روش دوم : تهیه قهوه داخل قهوه جوش

طرز تهیه قهوه با شیر

آب و قهوه را مخلوط کنید . به ازای هر نفر ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری و ۱ لیوان آب داخل تابه یا شیر داغ کن بریزید سپس مقداری هم بزنید .  به ازای هر نفر ۲۵۰ میلی لیتر آب بگذارید تا بجوشد .

درست کردن قهوه

قهوه را جوش بیاورید . زیر گاز را روشن کنید و روی شعله نرمال قرار دهید . تا به جوش آمدن قهوه آن را هم بزنید .

تهیه قهوه بدون دستگاه

۲ دقیقه بگذارد بجوشد . بعد از به جوش آمدن به مدت ۲ دقیقه بگذارید بجوشد سپس گاز را خاموش کنید تا تفاله های قهوه ته نشین شود .

تهیه قهوه

قهوه را سرو کنید . به آرامی و با دقت قهوه را بریزید تا از ریختن تفاله ها ( درد ) به داخل ماگ یا استکان جلوگیری کنید .

روش سوم : با استفاده از فیلتر قهوه 

دم کردن قهوه روی گاز

آب را بگذارید تا جوش بیاید . به نسبت مقدار مورد نیاز قهوه ( یک یا چند لیوان ) آب را روی گاز یا داخل مایکروویو تا نزدیک به جوش آمدن گرم کنید . حدود ۹۰ تا ۹۶ درجه عالی است .

درست کردن قهوه در خانه

قهوه را داخل فیلتر قهوه بریزید . ۲ قاشق غذاخوری ( ۱۰ گرم ) قهوه را داخل فیلتر قهوه بریزید سپس آن را سفت کنید و داخل ماگ یا استکان قرار دهید . در صورت نداشتن فیلتر قهوه میتوانید از هر وسیله تمیزی که قهوه از آن عبور نمیکند استفاده کنید .

تهیه قهوه با قوری

آب داغ روی قهوه بریزید . آب داغ را مستقیما روی فیلتر قهوه بریزید .

طرز تهیه شیر قهوه خوشمزه

۳ تا ۴ دقیقه بگذارید تا بماند . برای قهوه معمولی ۲ تا ۳ دقیقه و برای قهوه غلیظ ۴ تا ۵ دقیقه بگذارید تا بماند سپس بنوشید .

بارگذاری بیشتر در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۱۷ روش از بین بردن و دفع مگس !! ( با عکس )

با این مقاله ، ریشه مگس را خشک کنید !!! مگس‌ها اغلب در بسیاری از خانه ، به‌ویژه در ماه‌های…