بخور

در صورت استفاده درست از بخور ، بخور می‌تواند رطوبت محیط را افزایش داده و تنفس را بهبود بخشد . درصورتی‌که بخور با فیلتر یا محفظه کثیف استفاده شود ، به دلیل پخش کردن باکتری در هوا می‌تواند خطرناک باشد .

بخور به‌راحتی در خانه قابل جرم‌گیری ، تمیز کردن و رسوب‌زدایی است .

قبل از شروع به تمیز کردن ، برق آن را قطع کنید و بگذارید بخور سرد شود .

با ما همراه باشید !!!

تمیز کردن عمومی

تمیز کردن فیلتر بخور

فیلتر را فقط آبکشی نمایید . اول‌ازهمه برق بخور را قطع کنید ، سپس فیلتر را دربیاورید . فیلتر را زیرآب سرد آبکشی نموده و تمیز کنید ، سپس روی حوله یا پارچه بگذارید تا خشک شود .

از هیچ‌گونه مواد شوینده برای شستشوی فیلتر استفاده نکنید ، زیرا ممکن است مواد شیمیایی به فیلتر آسیب بزنند و فیلتر به‌درستی کار نکند .

با توجه به نوع و مدل دستگاه شما ممکن است فیلتر نیاز به تعویض دوره‌ای داشته باشد که باید به دفترچه راهنمای محصول رجوع کنید .

رسوب زدایی بخور

محفظه آب را بشورید . محفظه آب را از بخور جدا کرده و آب داخل آن را خالی کنید . 3 پیمانه سرکه داخل محفظه آب ریخته و سرکه را داخل محفظه بچرخانید . بگذارید حداقل 1 ساعت بماند . سرکه به‌صورت یک تمیزکننده طبیعی عمل کرده و رسوبات را نیز شل می‌کند . بعد از 1 ساعت به‌خوبی محفظه را آبکشی نمایید .

در صورت لزوم مقداری کف ( پایین ) محفظه را بسابید تا جرم‌های ته آن را از بین ببرید .

استفاده از مواد دیگر برای تمیز کردن بخور می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد ، زیرا مایعات داخل محفظه ، درون هوا پخش می‌شوند . همان سرکه را استفاده کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود .

درصورتی‌که به داخل محفظه آب دسترسی ندارید ، چند قاشق برنج به همراه سرکه و آب داخل محفظه بریزید ، سپس به مدت 1 دقیقه به‌شدت آن را تکان داده و آب داخلش را بچرخانید . این کار را برای از بین بردن کامل جرم‌ها انجام دهید .

تمیز کردن بخور

بدنه بخور را نیز تمیز کنید . به‌وسیله یک اسفنج آغشته به سرکه و آب ، بدنه بخور و دیگر قطعات آن را تمیز کنید . این کار باعث جلوگیری از ورود خاک و دیگر مواد به داخل بخور می‌شود ، همچنین مانع رشد باکتری و کپک می‌شود .

ضدعفونی کردن بخور

ضد عفونی کردن بخور

از مایع سفیدکننده استفاده کنید . 4 لیتر آب داخل محفظه بخور ریخته و 1 قاشق چای‌خوری مایع سفیدکننده داخل آن بریزید . بگذارید به مدت 1 ساعت بخور کاملاً ضدعفونی شود ، سپس به‌خوبی با آب سرد آبکشی نمایید .

حتماً قبل از استفاده دوباره به‌خوبی آبکشی نمایید .

نگذارید بیشتر از 1 ساعت مایع سفیدکننده داخل محفظه آب بماند ، زیرا می‌تواند باعث آسیب زدن به آن شود .

از بین بردن رسوب بخور

از آب‌اکسیژنه کمک بگیرید . چند پیمانه آب‌اکسیژنه داخل محفظه آب بریزید . به‌خوبی محفظه آب را تکان دهید تا تمامی دیواره‌ها به آب‌اکسیژنه آغشته شوند . به مدت 1 ساعت صبر کنید ، سپس با آب سرد به‌خوبی آبکشی نمایید .

تمیز کردن اصولی بخور

به‌وسیله سرکه بخور را اساسی تمیز کنید . 4 لیتر آب داخل محفظه آب بخور ریخته و 1 پیمانه سرکه به آن اضافه کنید و بخور را بیرون از خانه به داخل برق ‌زده و بگذارید 1 ساعت کار کند . بعد از 1 ساعت محفظه را خالی کرده و آبکشی نمایید ، سپس با آب‌خنک آن را پرکنید و بگذارید 1 ساعت دیگر بیرون از خانه کار کند . قبل از استفاده دوباره در خانه به‌خوبی آبکشی نمایید .

درصورتی‌که سرکه داخل بخور ریخته‌اید ، آن را در داخل خانه روشن نکنید ، زیرا خانه بوی سرکه می‌گیرد .

از دیگر مواد مانند مایع سفیدکننده به‌جای سرکه استفاده نکنید . ممکن است این مواد شیمیایی باعث آسیب رساندن دائمی به دستگاه شما شوند .

جلوگیری از رشد باکتری در بخور

شستشوی دوره ای بخور

آب بخور را زودبه‌زود عوض کنید . ماندن آب به مدت زیاد داخل بخور باعث ایجاد رسوبات و ته‌نشین شدن مواد معدنی در کف و بدنه بخور می‌شود . هرچقدر آب را بیشتر داخل محفظه بگذارید بماند ، جرم بیشتری ایجادشده و از بین بردن آن نیز سخت‌تر است .

زمان تمیز کردن بخور

هر 3 روز 1 بار بخور را تمیز کنید . در هنگامی‌که بخور زیاد کار می‌کند یا زمانی که در خانه فردی مبتلا به سرماخوردگی است ، هر 3 روز 1 بار بخور را با سرکه یا آب‌اکسیژنه تمیز کنید . تمیز کردن اساسی را نیز هر 2 هفته 1 بار انجام دهید .

تعویض بخور

بخور را در صورت نیاز تعویض کنید . بخورهای قدیمی که زیاد استفاده‌شده‌اند در طول زمان تجزیه می‌شوند . قطعات فرسوده نیز مستعد نگه‌داشتن باکتری در خود هستند .

درصورتی‌که بخور شما بیش‌تر از 5 سال عمر دارد ، نسبت به تعویض آن اقدام کنید .

درصورتی‌که نمی‌خواهید بخور قدیمی خود را تعویض کنید ، حتماً هر چند هفته 1 بار با آب‌اکسیژنه یا مایع سفیدکننده آن را تمیز کنید .

خرابی بخور

محیط اطراف بخور را خشک نگه‌دارید . اگر بخور باعث مرطوب شدن وسایل اطراف خود شد ، بخور را خاموش‌کنید و وسایل را خشک‌کنید . بخور را در مکانی بگذارید که با رطوبت زیاد مشکلی نداشته باشند .

مرطوب بودن محیط اطراف بخور می‌تواند باعث رشد باکتری و کپک شود .

نگهداری بخور

از بخور به‌درستی نگهداری کنید . زمانی که می‌خواهید بخور را جمع کنید ، کاملاً بخور را تمیز کرده و آن را کاملاً خشک‌کنید . همچنین بعد از استفاده دوباره از آن در سال آینده ، دوباره آن را تمیز کنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.