درمان خانگی دل درد

درمان دل درد


دل درد معمولا موقت و در بیشتر مواقع بدون خطر جدی میباشد . خوشبختانه راههای زیادی برای درمان دل درد وجود دارد مثل : ورزش کردن ، نوشیدن دمنوش های خانگی و تغییر رژیم غذایی که به تمامی آنها خواهیم پرداخت .

درمان سریع دل درد

1 – گذاشتن بطری آب گرم روی معده . گرم کردن ماهیچه های اطراف معده باعث شل شدن آنها و کاهش درد خواهد شد . برای اینکار یک بطری آب گرم را به مدت چند دقیقه روی معده خود قرار دهید .

حمام درمان دل درد

2 – گرفتن دوش داغ . این مورد نیز مانند گزینه قبلی عمل میکند . 15 الی 20 دقیقه دوش آب گرم کافیست .

درمان قطعی دل درد

3 – ماساژ دادن معده . با فشار کم در نقاطی که احساس درد میکنید ماساژ را شروع کنید و از فشار دادن زیاد بپرهیزید . در هنگام ماساژ دادن نفس عمیق از دماغ کشیده و از دهان بیرون دهید .

داروی دل درد

4 – استفاده از دارو در صورت نیاز . برای هضم غذا به دنبال داروهایی دارای بیسموت و کربنات کلسیم بگردید . برای کاهش درد در صورت نیاز از استامینوفن بجای آسپرین و ایبوپروفن استفاده نمایید .

درمان خانگی دل درد

درمان فوری دل درد

1 – استفاده از غذا با فیبر بالا . از آلو ، کلم بروکلی و سبوس استفاده نمایید ، در ضمن مصرف قوه باعث تحریک شدن عضلات معده میشود و در کل به سریعتر شدن هضم غذا کمک میکند .

دمنوش های ضد دل درد

2 – دمنوش نعناع ، بابونه و زنجبیل بنوشید . طبق تحقیقات این 3 گیاه باعث از بین رفتن مشکلات گوارشی میشوند . زنجبیل باعث هضم غذا میشود ، بابونه و نعناع باعث آرام شدن ماهیچه های سفت شده میشوند .

چرا دل درد میگیریم

3 – ترکیب جوش شیرین با آب را امتحان کنید . یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم حل کنید و آرام آرام بنوشید . اینکار را هر چند ساعت یک با انجام داده تا مشکلتان حل شود .

درمان غیر دارویی دل درد

4 – سرکه سیب بنوشید . سرکه سیب مواد غذایی اضافه را در معده جذب میکند . 2 الی 3 قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ولرم حل کنید و بنوشید . در صورت امکان از سرکه ارگانیک و غیر پاستوریزه استفاده نمایید زیرا سرکه ارگانیک تمام آنزیم ها و باکتری های مفید را در خود دارند .

آلو ورا دل درد

5 – شربت آلوورا مصرف کنید . مصرف آلوورا باعث کاهش درد معده میشود و همچنین به هضم غذا کمک میکند .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.