از بین بردن برفک

فریزها بعضی‌اوقات برفک ( به انگلیسی : defrost ) می‌زنند یا یخ اضافی تولید می‌کنند که عموماً برای شما مزاحمت ایجاد خواهند کرد . این یخ‌ها و برفک‌ها می‌توانند اندازه فریزر شما را کوچک کرده و حتی می‌توانند باعث گرفتگی فن‌های تهویه هوا شده که روی عملکرد فریزر شما تأثیر می‌گذارد ، البته حتی ممکن است که باعث کاهش طول عمر یخچال‌فریزر شما نیز بشوند .

شما با روش‌هایی ساده می‌توانید علت ایجاد برفک زیادی را پیدا کنید و با روش‌های مناسب اقدام به کاهش ایجاد برفک و برفک‌زدایی فریزر خود کنید ، که تمامی موارد گفته شده در ادامه مقاله توضیح داده خواهد شد . با سایت کوروک همراه باشید 🙂 .

تنظیمات درست یخچال فریزر

علت برفک زدن یخچال

از عملکرد درست یخچال فریزر مطمئن شوید . اگر متوجه ایجاد برفک بیش‌ازحد در یخچال خود شدید ، ممکن است نشانه مشکل در عملکرد آن باشد . یکی از مشکلاتی که ممکن است رخ‌داده باشد ، مسدود شدن جریان هوا است . یخچال نیاز به داشتن جریان هوا در اطراف کویل‌های خنک‌کننده و دریچه‌ها دارد . اگر هرکدام از دریچه‌ها یا کویل‌ها کثیف شده ، مسدود یا گرفته شود ، می‌تواند باعث ایجاد برفک شود .

کویل‌های کندانسور معمولاً در پشت فریزر و به سمت پائین یخچال هستند . برای رسیدن به آن‌ها ، شما احتمالاً نیاز به باز کردن پنل پشتی یخچال را دارید .

بعضی از یخچال‌ها دارای کویل‌های کندانسور در پشت خود هستند که از بالا تا پایین کشیده شده است .

به‌وسیله برس نرمی گردوخاک و کثیفی آن‌ها را تمیز کنید .

هواکش داخل فریزر را چک کنید تا یخ یا چیز دیگری در آن‌ها گیر نکرده و راه آن را مسدود نکرده باشد .

فریزر شما ممکن است بسیار نزدیک به دیوار باشد و نتواند گردش هوای مناسبی داشته باشد . سعی کنید فریزر را از دیوارها دور کنید و در مکان تنگی قرار ندهید .

علت اصلی برفک فریزر

لاستیک دور در یخچال و فریزر را چک کنید . در یخچال و فریزر شما باید بتواند یک محیطی را درون یخچال به وجود آورد که با بیرون ارتباطی نداشته باشد . اگر لاستیک دور در کهنه یا پاره شده باشد ، ممکن است هوا بتواند به داخل یخچال نفوذ کند و یا از آن خارج شود . جریان هوا باعث ایجاد سریع‌تر برفک داخل یخچال‌ و فریزر می‌شود . لاستیک دور در را چک کنید و مطمئن شوید که هوا از آن عبور نمی‌کند .

مطمئن شوید که چیزی در داخل فریزر مانع بسته شدن کامل در آن نمی‌شود .

ممکن است فضای بسیار کوچکی در لاستیک دور در یخچال وجود داشته باشد که هوا از آن داخل یخچال شود ، دست خود را در سراسر لاستیک بکشید و مطمئن شوید که جایی از آن مشکل ندارد .

در صورتی خاصیت آهنربایی لاستیک در یخچال از بین رفته بود ، آن را عوض کنید .

همچنین می‌توانید با تمیز کردن لاستیک دور در ، کثیفی‌ها و جرم‌های به وجود آمده را تمیز کنید و دوباره عملکرد درست لاستیک در را به آن برگردانید .

تنظیم دمای فریزر بدون برفک

دمای فریزر را درست تنظیم کنید . تنظیم کردن دمای فریزر روی دمای بسیار زیاد و بسیار کم می‌تواند باعث ایجاد برفک شود . بهتر است به دمای فریزر خود را نگاهی بی اندازید و آن را تنظیم کنید تا از ایجاد برفک جلوگیری کرده باشید .

دمای فریزر باید روی 18- درجه سانتی‌گراد باشد .

حواستان باشد با باز و بسته کردن بیش‌ازحد و خوب نبستن در یخچال ، تغییر دمایی زیادی را در یخچال ایجاد نکنید .

دورنگه داشتن فریزر از هوا و برفک

برفک یخچال

در فریزر را برای مدت زیادی باز نگذارید . هر باری که شما در فریزر را باز می‌کنید ، هوای گرم وارد فریزر می‌شود . این هوای گرم و مرطوب که وارد فریزر می‌شود ، سریعاً به سطح داخل فریزر می‌چسبد و یخ میزند . همیشه در فریزر را سریعاً باز و بسته کنید تا از ایجاد برفک‌های غیرضروری جلوگیری شود .

فقط درزمانی که نیاز به برداشتن یا گذاشتن چیزی در فریزر دارید ، در آن را بازکنید .

از گشتن طولانی‌مدت در فریزر اجتناب کنید ، بعد از تصمیم‌گیری در فریزر را بازکنید .

هر زمان که در فریزر را می‌بندید ، مطمئن شوید که کاملاً بسته‌شده است .

کاهش برفک زدن یخچال

هوای داخل بسته‌ها را خالی کنید . بیشتر برفک ایجادشده در فریزر از رطوبت داخل مواد غذایی به وجود می‌آید . برای کمک به کاهش میزان برفک فریزر ، خالی کردن هوای داخل کیسه‌های داخل فریزر می‌تواند به شما کمک کند . خالی کردن هوا باعث گیرکردن رطوبت در مواد غذایی می‌شود ، به‌جای اینکه از آن خارج‌شده و در جای دیگری در فریزر شما تبدیل به برفک شود .

تمامی هوای موجود دربسته‌های پلاستیکی موجود در فریزر را تخلیه کنید .

شما می‌توانید برای تخلیه هوای داخل بسته‌ها از نی کمک بگیرید .

بسته‌بندی‌ها باید کاملاً سربسته باشند و کمترین میزان هوا در داخل آن‌ها وجود داشته باشد .

محفظه‌های سفت مثل بسته‌های پلاستیکی باید پر باشند و کمترین میزان هوا را داشته باشند ، زیرا نمی‌توان هوای آن‌ها را خالی کرد .

حواستان باشد تا درِ محفظه‌های ( بسته‌های پلاستیکی ) داخل فریزر کاملاً بسته شود .

سعی کنید از کیسه‌هایی که مخصوص فریزر هستند استفاده کنید .

کاهش برفک یخچال فریزر

فریزر خود را پر نگه‌دارید . بیشتر بودن هوای داخل فریزر به معنای ایجاد بیشتر برفک است . فریزر پر اصولاً نرخ تولید برفک کمتری نسبت به فریزر پر دارد .

تا جای که امکان دارد فریزر خود را پر نگه‌دارید و فضای خالی آن را کاهش دهید . این کار به کاهش برفک تولیدشده توسط فریزر به شما کمک خواهد کرد .

علت برفک

مواد غذایی را برای مدت خیلی طولانی نگهداری نکنید . یکی از راه‌های عالی نگه‌داری مواد غذایی فاسدشدنی نگه‌داری آن‌ها در فریزر است ، اما نگه‌داری خیلی طولانی‌مدت مواد غذایی در فریزر می‌تواند باعث از دست رفتن رطوبت مواد غذایی و فاسدشدن آن‌ها شود که به آن freezer burn میگویند .

در این حالت رطوبت ازدست‌رفته از مواد غذایی به داخل فریزر رفته و باعث تولید برفک می‌شود . سعی کنید مواد غذایی که برای مدت زیادی در فریزر هستند را شناسایی کنید و از داخل فریزر خارج کنید تا از ایجاد برفک جلوگیری کرده باشید .

روی بسته مواد غذایی که داخل فریزر می‌گذارید تاریخ آن روز را روی آن بنویسید تا بدانید که چه زمانی آن را داخل فریزر گذاشته‌اید .

Freezer burn نیاز به چند ماه زمان دارد تا اتفاق بی افتد . اقدام به خارج‌سازی و استفاده از مواد غذایی که بیشتر از چند ماه در فریز بوده‌اند ، بکنید .

برفک‌زدایی یخچال

برفک زدای یخچال

آیا یخچال شما برفک‌زدایی خودکار دارد ؟

بیشتر یخچال‌های مدرن دارای سیستم اتوماتیک برفک‌زدایی هستند . این ویژگی می‌تواند هرگونه برفک ایجادشده در فریزر را از بین ببرد . هرچند یخچال‌های قدیمی از این سیستم بهره‌مند نیستند و باید به‌صورت دستی اقدام به این کار بکنید . دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید و به دنبال defrost باشید . برفک زدایی را به انگلیسی defrost می‌گویند .

برفک زدایی یخچال

تمامی مواد غذایی را از فریزر خارج کنید و پریز برق آن را بکشید . قبل از برفک‌زدایی شما باید تمام مواد غذایی را از فریزر خارج کنید . مواد غذایی خارج‌شده را در داخل فریزی دیگر یا جای خنکی قرار دهید ، این کار به شما فرصت کافی برای تمیز کردن فریزر و جلوگیری از آب شدن یخ مواد غذایی را می‌دهد .

بعد از خارج ساختن تمام مواد غذایی و همچنین قفسه‌ها ، برق فریزر را بکشید .

ممکن است به کمک فرد دیگری نیز برای تمیز کردن فریزر و برفک‌زدایی آن نیاز داشته باشید .

می‌توانید برای جلوگیری از آب شدن مواد غذایی آن‌ها را در یخدان ( کولمن ) قرار دهید .

برفک زدایی فریزر

آماده رویارویی با یخ آب‌شده باشید . تعدادی دستمال قدیمی را در جلوی فریزر بگذارید تا به جذب آب کمک کنند . یخ‌های کنده شده را از فریزر خارج کنید . دستمال دم دست داشته باشید تا در صورت خیس شدن کف آشپزخانه آن را تمیز کنید .

کندن یخ فریزر

در فریزر را باز بگذارید تا یخ‌ها فرصت آب شدن داشته باشند . چیزی لای در گذاشته تا اجازه دهد که هوای گرم وارد فریزر شده و یخ‌ها را آب کند . بهتر است که صبر کنید تا کل یخ آب شود ، البته می‌توانید به‌آرامی با کفگیر چوبی یا پلاستیکی نیز مقداری یخ‌ها را بسابید .

برای سرعت بخشیدن به پروسه برفک‌زدایی ، یک کتری آب جوش تهیه‌کرده و در فریزر بریزید .

همچنین استفاده از فن یا پنکه نیز می‌تواند جریان هوا را تسهیل کرده و به آب شدن یخ کمک کند .

هرگز از وسایل تیز برای شکستن یخ استفاده نکنید .

تمیز کردن فریزر

فریزر را تمیز کنید . بعد از آب شدن و برداشتن کامل یخ و برفک از فریزر ، زمان خوبی برای تمیز کردن آن است . یک‌تکه کهنه برداشته و به‌وسیله یک پاک‌کننده ملایم داخل فریزر را تمیز کنید . در این کار عجله نکنید و قبل از گذاشتن مواد غذایی داخل فریزر آن را خوب تمیز کنید .

هرگونه تمیزکننده‌ای برای تمیز کردن فریزر مناسب است .

شما می‌توانید با مخلوط کردن 3 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین با 1 لیتر آب تمیزکننده خانگی خود را بسازید .

برای تمیز کردن اصولی یخچال و فریزر می‌توانید مقاله ” تمیز کردن فریزر و یخچال ” را مطالعه کنید .

تمیز کردن فریزر

مواد غذایی را داخل فریزر بگذارید و آن را روشن کنید . در حال حاضر فریزر شما برفک‌زدایی ، تمیز و خشک‌شده است و شما می‌توانید مواد غذایی را دوباره داخل آن بگذارید و آن را روشن کنید .

در حال حاضر فریزر شما بهینه‌تر کارکرده و برای مدتی از شر برفک‌ها خلاص شده‌اید . حواستان باشد که در زمان‌های لازم دوباره اقدام به برفک‌زدایی فریزر کنید . هرچقدر یخ و برفک بیشتری در یخچال شما به وجود بی آید ، زمان بیشتری برای برفک‌زدایی آن نیاز است .

مطمئن شوید که قبل از اینکه مواد غذایی را داخل فریزر می‌گذارید ، فریزر کاملاً خشک‌شده باشد . باقی ماندن هرگونه رطوبتی باعث یخ زدن و ایجاد سریع‌تر یخ و برفک خواهد شد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.