کارواش بدون آب

اگر نمی‌خواهید از آب برای شستشو ماشین استفاده کنید یا در محلی زنگی می‌کنید که نمی‌توانید ماشین خود را بشورید یا می‌خواهید در مصرف آب صرفه‌جویی کنید ، می‌توانید به‌جای شستشو ماشین با آب از کارواش خشک استفاده کنید .

در هنگام خرید اسپری کارواش باید به نکاتی توجه کنید تا بهترین نوع آن را انتخاب کرده و نتیجه خوبی را برای شما به ارمغان بی آورد ، همچنین بعضی از آن‌ها دارای واکس بوده یا ضد آفتاب هستند که گزینه بهتری برای خرید میباشند ، تمامی نکات خرید اسپری کارواش در ادامه گفته خواهد شد .

حواستان باشد که شما نیاز به حوله تمیز یا دستمال مایکروفایبر دارید تا به‌راحتی بتوانید ماشین خود را تمیز کنید . درصورتی‌که تمیز کردن ماشین با آب و صابون مدنظر شماست ، مقاله ” تمیز کردن اصولی ماشین با آب ” را مطالعه بفرمایید .

وسایل مورد نیاز و انتخاب اسپری کارواش

اسپری کارواش

آیا اسپری‌های کارواش مؤثر هستند ؟

اگر ماشین شما گلی است ، اسپری کارواش نمی‌تواند به شما کمکی کند و حتی ممکن است باعث ایجاد خط و خش روی ماشین شما نیز بشود . فقط در صورتی از محصولات بدون نیاز به آب استفاده کنید که میزان کمی کثیفی و گردوخاک روی ماشین باشد . در غیر این صورت ، ماشین خود را آبکشی نمایید تا کثیفی‌های خشک برداشته شوند ، سپس از محصولات بدون نیاز به آب استفاده کنید .

خرید اسپری کارواش

از اسپری کارواش دارای واکس برای براقیت بیشتر ماشین خود استفاده کنید . بسیاری از محصولات تمیزکننده ماشین بدون آب دارای واکس هستند ، که باعث ایجاد یک‌لایه محافظ بیشتر در هنگام شستشو می‌شوند .

اگر معمولاً بعد از شستشوی ماشین آن را واکس می‌زنید ، استفاده از این محصولات باعث صرفه‌جویی در وقت شما خواهد شد .

بهترین اسپری کارواش

به دنبال اسپری کارواش ضد آفتاب باشید . اشعه‌های UV خورشید می‌توانند باعث آسیب زدن به رنگ خودرو شوند ، که این کار را با محو و اکسید کردن رنگ انجام می‌دهد .

درست است که واکس به محافظت از رنگ خودرو کمک می‌کند ، اما بعضی از محصولات پاک‌کننده خودرو دارای فرمول ضد آفتاب هستند که باعث افزایش میزان محافظت از رنگ ماشین شما می‌شوند .

اسپری کارواش طبیعی

از محصولات ارگانیک چندکاره نیز می‌توانید استفاده کنید . همان محصولات ارگانیکی که برای تمیز کردن خانه و داخل ماشین خود استفاده می‌کنید را می‌توانید برای تمیز کردن خودرو نیز استفاده کنید . احتمال بسیار پایینی وجود دارد که این مواد به رنگ ماشین شما صدمه وارد کنند .

راهنمای خرید اسپری کارواش

اسپری کارواش از کجا بخریم ؟

این اسپری‌ها در تمامی لوازم‌یدکی‌ها موجود هستند و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه و استفاده کنید . برندهای مختلفی از آن‌ها تحت نام‌های ” تمیزکننده بدون آب خودرو ” و ” کارواش خودرو ” به فروش می‌رسند .

دستمال مخصوص تمیز کردن ماشین

دستمال مایکروفایبر خریداری کنید . دستمال‌های مایکروفایبر دارای بافت بسیار ریزی هستند که به‌راحتی می‌توانند کثیفی را جذب کنند . دستمال موردنیاز حداقل باید 300 gms ( گرم در هر مترمربع ) را دارا باشد . حتماً مطمئن شوید که دستمال موردنظر تمیز باشد . حواستان باشد که حوله باکیفیت پایین یا کثیف می‌تواند باعث ایجاد خط و خش روی ماشین شما شود یا خطوطی از خود بجای بگذارد .

همچنین می‌توانید از دستمال‌های باکیفیت ” chamois cloth ” نیز به‌جای دستمال مایکروفایبر استفاده کنید . این نوع دستمال‌ها درواقع نوعی چرم هستند و از دستمال‌های مایکروفایبر برای شما گران‌تر آب می‌خورند . در کل هر چیزی که بتواند مایعات را بدون ایجاد خط و خش جذب کند عالی است .

شستن و تمیز کردن ماشین

درست کردن مایع شستشوی ماشین

در صورت نیاز ، مایع کارواش را رقیق کنید . بعضی از محصولات نیاز به رقیق‌سازی با آب‌دارند ( diluting with water ) و بعضی از آن‌ها نیز آماده مصرف ( ready-to-use ) هستند . دستورالعمل روی محصول خریداری‌شده را بخوانید و طبق آن عمل کنید .

مایع شستشوی ماشین دست ساز

در صورت نیاز ، مایع کارواش را درون بطری اسپری بریزید . اگر بطری بزرگی از اسپری کارواش بدون نیاز به آب را خریداری کرده باشید ، نیاز به انتقال مقداری از آن به بطری اسپری دیگری دارید . البته بیشتر محصولات کارواش در بطری اسپری ارائه می‌شوند و آماده مصرف هستند .

تمیز کردن اصولی خودرو

ماشین را به قسمت‌های مختلفی تقسیم کنید . تقسیم کردن ماشین به قسمت‌های مجزا ، می‌تواند باعث مدیریت بهتر آن شده و در هنگام تمیز کردن قسمتی از آن نیز جا نماند .

نمونه‌ای از تقسیم کردن مطابق شکل و به شرح زیر است :

  • شیشه‌های اطراف
  • سقف
  • کاپوت و صندوق‌عقب
  • نیمه بالایی درهای کناری
  • نیمه پایینی درهای کناری
  • سپر جلو
  • سپر عقب
  • رینگ و چرخ‌ها

هرچند خودتان نیز می‌توانید با توجه به سلیقه خود این کار را انجام دهید .

تمیز کردن ماشین بدون آب

از بالا شروع کنید و هر دفعه فقط یک قسمت را اسپری بزنید . تا جایی که قسمت موردنظر پوشانده شود ، اسپری کارواش روی آن بزنید . اگر کثیفی ( گل چسبیده و غیره ) روی بدن وجود دارد ، می‌توانید از مقداری کمی آب استفاده کنید تا به شل شدن آن کمک کنید و اسپری زیادی نیز مصرف نکنید .

برای تمیز کردن لاستیک‌ها نیاز به مصرف مایع کارواش بیشتری است . لاستیک‌ها را حتماً آخر از همه تمیز کنید ، زیرا کثیف‌ترین قسمت ماشین هستند .

دستمال مناسب تمیز کردن خودرو

دستمال مایکروفایبر خود را به درستی تا کنید . شما باید طوری دستمال را تا بزنید که بیشترین استفاده را از تمامی سطوح آن بکنید . هر باری که شروع به تمیز کردن می‌کنید ، شما باید سطح تمیز و جدیدی از دستمال را انتخاب کنید تا کثیفی‌ها را دوباره روی ماشین بازنگردانید ، در غیر این صورت شما کثیفی را روی ماشین خود پخش خواهید کرد .

دستمال را بزرگ انتخاب کنید ، تا بتوانید از 8 سطح مختلف آن استفاده کنید . درزمانی که سطح‌رویی و زیرین دستمال کثیف شد ، تای آن را بازکرده و دوباره آن را تا بزنید تا بتوانید از قسمت‌های تمیز آن استفاده کنید .

درصورتی‌که کل دستمال کثیف شد ، با دستمالی جدید بقیه ماشین را تمیز کنید .

نحوه درست تمیز کردن خودرو

فقط در یک‌جهت دستمال بکشید . دستمال را در جهت عقب و جلو یا چرخشی روی ماشین نکشید ، این کار باعث کثیف شدن یا جا گذاشتن خطوط روی ماشین می‌شود .

حواستان باشد که نباید همانند شستشو با آب و صابون ، بدنه ماشین را بسابید . مایع تمیزکننده ماشین باید خودش کثیفی‌ها را شل کرده و بیرون بکشد . تنها کاری که شما باید انجام دهید ، دستمال کشیدن و گرفتن مایع و کثیفی‌ها از روی ماشین است .

ترتیب تمیز کردن خودرو

کارهای گفته‌شده را برای تمامی قسمت‌ها تکرار کنید . موارد گفته‌شده را روی تمامی قسمت‌های ماشین پیاده کرده تا ماشین کاملاً تمیز شود .

برق انداختن ماشین

در صورت لزوم ، یک‌بار دیگر هر قسمت را تمیز کنید . درصورتی‌که از محصولات دارای واکس استفاده می‌کنید ، ممکن است نیاز به 2 تا 3 بار تمیز کردن را داشته باشید . در صورت لزوم دستورالعمل نوشته‌شده روی بطری اسپری کارواش خود را دنبال کنید .

هشدار : حواستان باشد که این نوع شستن ماشین می‌تواند باعث ایجاد خط روی ماشین شود ، اگر ماشین شما کثیفی‌های خشک‌شده داشته باشد یا از دستمال کثیف برای تمیز کردن آن استفاده کنید .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.