تمیز کردن اصولی یخچال

اگر بخواهید یخچال را اصولی و کامل تمیز و بوگیری نمایید باید تمام یخچال را خالی کرده و تمام قفسه های آن را دربیاورید و کاملا شستشو دهید . تمیز کردن یخچال فقط به داخل آن محدود نمیشود بلکه باید بیرون یخچال و پشت یخچال ( قسمت موتور ) را نیز تمیز کنید . اولین کاری میکنید از برق کشیدن یخچال باشد .

روش اصولی تمیز کردن یخچال

تمام وسایل یخچال را خالی کنید . تمام مواد مانده و مشکوک به فاسد را هم بیرون بریزید . تاریخ انقضای تمام مواد را نگاه کنید و در صورت گذشتن تاریخ انقضا تمامی آنها را دور بریزید .

تمیز کردن قفسه یخچال

تمام قفسه ها و کشوهای قابل جدا شدن را دربیاورید . تمام وسایل یخچال را با مایع ظرفشویی تمیز کنید . تمام قطعاتی که در سینک جا میشوند را با اسفنج و آب و مایع ظرفشویی کاملا تمیز کنید . وسایلی که در سینک جا نمیشوند را با مسواک میتوانید تمیز کنید .

  • شیشه ها را با آب داغ نشورید زیرا امکان ترک خوردن و شکستن آنها وجود دارد . با آب سرد تمام قطعات دارای شیشه را بشورید .
  • برای از بین بردن لکه های سر سخت از محلول آمونیاک استفاده کنید . 1 واحد آمونیاک را با 5 واحد آب داغ مخلوط کنید و وسایل را قبل از شستشو در آنها خیس کنید .
  • قبل از گذاشتن قطعات یخچال حتما کاملا آنها را خشک کنید .

تمیز کردن یخچال با جوش شیرین

شستن و تمیز کردن داخل یخچال . داخل یخچال را با یکی از مواد زیر با یک اسفنج یا ابر نرم تمیز کنید . برای جلوگیری از بو گرفتن یخچال شستشو با مواد زیر توصیه می گردد :

  • 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیتر آب داغ مخلوط کنید .
  • 1 واحد سرکه سیب با 3 واحد آب داغ مخلوط کنید .
  • برای لکه های سر سخت میتوانید از خمیر دندان معمولی ( غیر ژله ای ) استفاده نمایید .

تمیز کردن لاستیک یخچال

تمیز کردن لاستیک یخچال . نوار درب یخچال را با مایع سفید کننده خالی تمیز نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به آن میشود . ½ آب را با ½ سرکه یا مایع سفید کننده ترکیب کنید و لاستیک در یخچال را تمیز کنید سپس با یک دستمال خشک کنید . بعد از خشک کردن با دستمال از روغن لیمو ، روغن معدنی یا لوسیون بدن به لاستیک درب یخچال بزنید تا خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست ندهد .

تمیز کردن بیرون یخچال

تمیز کردن بیرون یخچال . بوسیله یک حوله و تمیز کننده سطوح تمام بیرون یخچال به جز پشت آن را تمیز کنید .

تمیز کردن موتور یخچال

تمیز کردن لوله یجچال

پیدا کردن موتور و متعلقات یخچال . قسمت خنک کننده که از شبکه های پیچیده در هم تشکیل شده است را میتوانید در پشت یخچال پیدا کنید . در یخچال های ساید بای سای این قطعه در پشت و پایین یخچال زیر یک بدنه فلزی قرار دارد . موتور و فن یخچال نیز معمولا در پشت و پایین یخچال میباشد .

تمیز کردن موتور یخچال

بوسیله یک فرچه خاک خنک کننده را بگیرید . خاک لوله های خنک کننده را با یک فرچه به آرامی بگیرید سپس با جاروبرقی آنها را کاملا تمیز کنید . از مواد تمیز کننده اصلا استفاده نکنید .

تمیز کردن فن یخچال

تمیز کردن فن . با یک فرچه و یک پارچه نم دار فن را کاملا تمیز کنید . تمیز کردن فن و لوله های خنک کننده یخچال باعث کاهش مصرف برق و کارایی بیشتر یخچال خواهد شد .

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.