تشخیص بادمجان شیرین

خریدن بادنجان یا همان بادمجان خیلی مهم است زیرا در صورت خرید بد بادمجان تلخ میباشد و باید تلخی آن را گرفت که وقت گیر است . نکات زیر را هنگام خرید مد نظر داشته باشید تا بادمجانی تازه ، سالم و شیرین خریداری نمایید .

نکات مهم در هنگام خرید بادمجان : 

تشخیص بادمجان شیرین

بادمجان های سفت و گوشتالو را سوا کنید . گوشتالو بودن در کل بدنه منظور ما است نه فقط در انتهای بادمجان ، اگر قسمتی از بادمجان نرم بود نشانه آن است که گوشت آن شروع به آب شدن کرده است . البته اگر قمست کمی از آن نرم شده بود میتوانید با بریدن آن را درست کنید .

راهنمای خرید بادمجان

به دنبال بادمجان های براق ، صاف و صیقلی باشید . اگر خال های قهوه ای یا سطح ناهموار روی بادمجان بود آن را نخرید . اگر کبود یا زخمی هم بود باز هم آن را نخرید .

راهنمای تشخیص بادمجان شیرین ( با عکس )

به دنبال شکاف متمایز در سر بادمجان باشید . منظور حد فاصل بوجود آمده بین سر و بدنه سیاه رنگ بادمجان میباشد که اصولا سبز رنگ است . رنگ سیاه بادمجان باید بوسیله رنگ سبز از سر آن جدا به نظر بیاید .

پوست بادمجان

کله سبز بادمجان را چک کنید . باید سر آن تازه و بدون کپک و همچنین محکم سر جای خود باشد .

نکات مهم :

با چاقو استیل بادمجان را پوست بکنید تا رنگ بادمجان تغییر نکند .

بادمجان حاوی ویتامین های B3 , B2 , B1 و C  است .

آیا میدانستید بادمجان در واقع میوه است ؟ بادمجان به دلیل شیرین نبودن به عنوان سبزیجات مصرف میشود . بادمجان از خانواده بادنجانیان میباشد که گوجه فرنگی و سیب زمینی را نیز در بر می گیرد .

5/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.