رفع بوی بد پیاز و سیر از دهان و بدن ( با عکس )

سیر و پیاز مواد مغذی و بسیار خوشمزه ای هستند . سیر دارای خواص زیادی میباشد از درمان پای ورزشکاران گرفته تا جلوگیری از ابتلا به انواع سرطان ها . اما سیر و پیاز باعث ایجاد بوی بد در دهان و بدن شخص میشوند که به همین علت بسیاری از افراد این مواد را مصرف نمیکنند .

علت بوی بد سیر و پیاز چیست ؟ سیر یا پیاز وقتیکه خرد یا بریده میشوند ترکیبی به اسم آلیل متیل سولفید از آنها آزاد میشود . بعد از هضم شدن این ترکیب وارد جریان خون میشود و باعث ایجاد بوی ناخوشایند در عرق بدن و دهان شخص میشود .

راههای پیشنهادی برای از بین بردن بوی سیر و پیاز

از بین بردن بوی سیر با سیب

خوردن میوه . بعضی از میوه ها که خاصیت اکسید شدن دارند ( وقتی آنها را گاز بزنید به رنگ قهوه ای در می آیند ) باعث از بین رفتن بوی سیر و پیاز میشوند . میوه هایی مانند :

سیب

آلو

گلابی

هلو

زردآلو

انگور

بادمجان

آلبالو

خنثی کردن بوی پیاز

خوردن سبزیجات . بعضی از سبزیجات زیر باعث از بین بردن اثر ترکیبی که باعث ایجاد بوی بد هستند میشوند . این سبزیجات را همراه با سیر و پیاز میل کنید . سبزیجاتی مانند :

اسفناج

کاهو

سیب زمینی

ریحان

جعفری

خوردن ریحان و جعفری بعد از غذا هم باعث از بین بردن بوی دهان میشود .

چای سبز بوی بد دهان

نوشیدن چای سبز . چای سبز حاوی پلی فنل میباشد که باعث خنثی کردن اثر سولفور موجود در سیر و پیاز میشود . آنتی اکسیدان موجود در چای سبز نیز باعث از بین رفتن بوی بد دهان میشود .

مواد غذایی بوگیر

مصرف نوشیدنی های اسیدی . استفاده از نوشیدنی های دارای PH زیر 3.6 باعث از بین بردن آنزیم آلیناز که باعث تولید بوی بد است میشود . نوشیدنی هایی مانند :

لیمو ترش

لیمو

گریپ فروت

کرنبری

بوگیری سیر و پیاز

جویدن آدامس . جویدن آدامس باعث ترشح بیشتر بزاق دهان و باعث از بین بردن بوی بد دهان خواهد شد . به دنبال آدامس هایی با روغن های طبیعی نعناع و دارچین باشید زیرا شواهد نشان داده اند که اینگونه مواد باعث از بین بردن باکتری های موجود در دهان میشوند .

از بین بردن بوی پیاز خام

جویدن دانه قهوه . جویدن دانه قوه باعث کاهش بوی بد سیر و پیاز خواهد شد . مقداری از دانه های قهوه را نیز به دست خود بمالید تا باعث از بین رفتن بوی بد پوست خود شوید .

دیگر موارد موثر در بوگیری دهان برای سیر و پیاز : 

خوردن کربوهیدارت مثل نان

نوشیدن یک لیوان شیر

مسواک زدن

استفاده از نخ دندان

استفاده از دهان شویه

زبان خود را بشورید

امتیاز شما به این محتوا post

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.