از بین بردن لکه های زیر بغل لباس

از بین بردن لکه های زیر بغل لباس


لکه های زیر بغل لباس و زرد شدن آن واقعا برای انسان خجالت آور است و حتی باعث میشود که لباسی را که تازه آن را خریداری کرده ایم یا دوستش داریم را بیرون بی اندازیم . اما با روش های ساده زیر به راحتی میتوانید از شر این لکه ها خلاص شوید . همچنین جلوگیری از بوجود آمدن این لکه ها بسیار با اهمیت تر از از بین بردن آنها است که در آخر مقاله نیز راه کارهایی برای جلوگیری از بوجود آمدن اینگونه لکه ها ذکر شده است .

لکه بری زیر بغل

درست مردن لکه بر زیر بغل

1 – درست کردن لکه بر . تمامی موارد پایین لکه بر هستند و نسبت به مقاومت لکه باید یک یا چند عدد از لیست پایین را انتخاب و درست کنید سپس به مراحل بعد بروید :

  • مقداری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کرده تا خمیری مانند شود .
  • 3 تا 4 عدد قرص آسپرین را خرد کنید و با آب مخلوط کنید .
  • آب اکسیژنه ، جوش شیرین ، سرکه سفید ، الکل و مایع ظرفشویی را با هم به مقدار مساوی مخلوط کنید .
  • آب لیمو یا آب هرگونه مرکبات به مقدار مورد نیاز تهیه کنید .
  • یک قسمت مایع ظرفشویی را با 2 قسمت آب اکسیژنه مخلوط کنید .
  • 4 قاشق غذاخوری نمک را با 1 لیتر آب مخلوط کنید .
  • یک پیمانه آب را با یک پیمانه آمونیاک مخلوط کنید .

زرد شدن زیر بغل لباس

2 – لکه بر آماده کرده را روی زیر بغل های پیراهن یا لباس مورد نظر بمالید . حتما تمام قسمت زرد شده و لک شده پیراهن را به لکه بر آغشته نمایید .

لکه لباس

3 – با یک مسواک ناحیه مورد نظر را تمیز کنید ( بسایید ) . بعد از تمیز کردن چند ساعت بگذارید تا مواد لکه بر کار خود را انجام دهند . از فرچه نیز میتوانید استفاده نمایید .

خیس خوردن لک لباس

4 – لباس را در یک تشت آب به همراه لکه بر قرار دهید . یک تشت را آب کنید سپس یکی از لکه برهای گفته شده را درست کنید و داخل آن بریزد . لباس لک دار را درون تشت خیس کنید و بگذارید چند ساعت بماند .

از بین بردن لک پیراهن

5 – شستشوی لباس در بالاترین دمای مجاز آن . بعد از خیس خوردن لباس ، لباس را با آب داغ شستشو دهید . دمای آب را روی بیشترین دمای قابل تحمل لباس مورد نظر قرار دهید .

جلوگیری از لک شدن

بهتر است قبل از بوجود آمدن لکه زیر بغل جلوی بوجود آمدن آن را گرفت . علت های مختلفی هستند که این لکه ها را بوجود می آورند که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم .

مام زیر بغل لک لباس

1 – از ضد عرق ها یا مام های بدون آلومینیوم استفاده کنید . در واقع این گونه لکه ها از واکنش آلومینیوم با عرق بدن بوجود می آیند . از ترکیب پروتئین موجود در عرق با آلومینیوم موجود در ضد عرق ها یا مام ها لکه های زرد رنگ بوجود می آیند .

دئودورانت لک شدن لباس

2 – کمتر استفاده کردن از ضد عرق ها و مام ها . سعی کنید مقدار کمتری از این گونه مواد را در هر نوبت مصرف استفاده کنید . زیاد زدن این گونه مواد تاثیری در کمتر عرق کردن ندارند و فقط به لباس چسبیده و باعث ایجاد لک خواهند شد .

پودر بچه ضد عرق لک زیر بغل

3 – استفاده از پودر بچه . بعد از شستشو پیراهن آن را پشت و رو کرده و به قسمت های زیر بغل آن پودر بچه بپاشید .

ضد لک زیر بغل

4 – استفاده از زیر پیراهن ارزان . برای جلوگیری از لک شدن پیراهن های گران قیمت خود میتوانید از زیر پیراهنی استفاده کنید .

جلوگیری از لک زیر بغل

5 – استفاده از لکه برها در هر شستشو . از مواد گفته شده در اول مقاله در هر بار شستشو استفاده نمایید . لکه های تازه بسیار راحت تر از لکه های کهنه از بین می روند .

نکات

  • در صورتیکه یکی از روش ها را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید از دیگر لکه برهای گفته شده استفاده نمایید .
  • موثرترین لکه برها ترکیباتی هستند که در آنها آب اکسیژنه وجود دارد .
4/5 - (1 امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.